Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tulejowanie ułozyskowania wału kosiarki Tecumseh

mechanik34 06 Sie 2010 00:17 2305 2
  • #1 06 Sie 2010 00:17
    mechanik34
    Poziom 12  

Witam.Mam kosiarkę starego typu w której wał korbowy ma 25 mm w dolnym ułożyskowaniu.Wał z nowego typu kosiarki jest taki sam tylko ze w tym jednym miejscu ma 22,3 mm .Jakim materiałem można to za-tulejować? Mówią że to nic nie da na brązie i ze się szybko zużyje, chciał bym uzyskać dostęp do duraluminium żeby wykonać tuleje redukującą lub znaleźć całą dolną częśc tego silnika na ten mniejszy otwór.Co do korbowodu to zauważyłem że w nowym Tecumseh stopa korbowodu nie posiada otworu na olej a wał jest stalowy .Czy można wykonać samemu taki otwór?

0 2
  • #2 10 Sie 2010 00:22
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego poszukaj taki wał na szrocie tj. w punktach złomu, gdzie można nabyć stare kosiarki, szczególnie z uszkodzonymi nadwoziami lub same silniki z innymi defektami. Ja nabywałem taki sprzęt za 20 - 30 złotych, a czasem drożej ( cena zależna od wagi "złomu użytkowego") i będzie to właściwa naprawa kosiarki, niż wstawianie tulei. Dawniej w taki sposób naprawiano zerwane gwinty w głowicach silników np. motocykli.

1
  • #3 10 Sie 2010 08:27
    mechanik34
    Poziom 12  

wał mam którym starł się korbowód ale wielkich uszkodzeń na czopie korbowodu nie ma i jest to stary wał żeliwny.Martwie się o ten korbowód bo średnica ta sama ale już nie ma tego otworu na olej co w starym bo to jest nowego typu.Co do silnika za 30 zł to powiem tyle ze jest na targu za 60 zł brigstration

1