Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp mini 2133 problem z chłodzeniem - opinia

sasza22 06 Sie 2010 03:06 3231 6
  • #1 06 Sie 2010 03:06
    sasza22
    Poziom 9  

Kupilem do laptopa hp mini 2133 płyte od jednego z serwisu z pomorza. Po zamontowaniu płyty i skreceniu laptopa, laptop odpalił i po ok 4 minutach padł i juz sie nie właczył. Z racji ze to były juz druga płyta z ktora milismy problem do tego laptopa- pierwsza nie miala podsiwtlania matrycy postanowilismy wysłac całego laptka do serwisu od ktorego kupilismy płyte, serwis ten jednak stwierdził ze płyta padła a dokładnie spalił sie na niej procesor dlatego ze nie zamontowałismy gumki pomiedzy radiatorem mostak północnego a klawiaturą. Twierdzą oni ze ta gumka jest niezbędna, przez nia odprowadzane jest cieplo do klawiatury i że bez niej procesor sie spali. Radiator w tym modelu jes kawałkiem blachy miedzianej ktora lezy na mostku i procesorze, czesc nad procesorem jest chłodzona wiatrakiem. Uznaliśmy ta diagnoze za mocno naciąganą gdyż wedle naszej opinie jesli ta gumka jest termopadem moze co najwyzej wspomagać chłodzenie albo jest poprostu dystansem między klawiatura a chłodzeniem, po drugie powinno zadziałać zabezpieczenie termiczne procesora po trzecie nie chce mi sie wierzyc ze po 4 minutach radiator na kórym jest wiatrak nagrzeje sie w tym laptopie do ok 100 stopni czy nawet ponad i klawiatura odprowadzi to całe ciepło a po czwarte to widać ze radiator ma duze nacięcie pomiedzy czescią nad mostkiem a procesorem co zapewne nie poprawia odprowadzeniu ciepla z procesora przez czesc radiatora nad mostkiem i gumka do klawiatury. Prosze o wyrażenie opinie na ten temat, załączam zdjęcia
    hp mini 2133 problem z chłodzeniem - opinia hp mini 2133 problem z chłodzeniem - opinia
    hp mini 2133 problem z chłodzeniem - opinia

0 6
  • #2 06 Sie 2010 04:53
    misiupan
    Poziom 35  

Nie wiem na ile dobrze był komputer zmontowany, ale termopad ten działa poniekąd jako docisk i przy okazji odprowadza ciepło. W niektórych sytuacjach uszkodzenie można wywołać w krótszym czasie :). Miałem 4 laptopy z zamontowanym nowym układem i podobnym montażem radiatora, Ktoś zapomniał zamontować termopad w 3 sztukach. Wszystkie 3 padły równiusieńko po 20 minutach. Czwarty laptop ocalał bo miał wspomnianą gumkę przewodzącą. Więc możliwe jest uszkodzenie jak opisujesz. W moim przypadku laptop działał dłużej bo radiator był pod całą powierzchnią klawiatury.

0
  • #3 06 Sie 2010 08:04
    $Przemek$
    Poziom 19  

Nie wiem do końca jak bardzo potrzebna jest ta gumka, ale faktem jest, że owa gumka jest fabrycznie montowania i ma jakieś zastosowanie.

Inna sprawa, że modele 2133 grzeją się szybko i bardzo mocno.
    Najbardziej grzeje się ich lewa dolna cześć obudowy - tam gdzie jest audio board, ale ciepło przecież gromadzi się w całej obudowie.

Wątpie też aby coś takiego jak zabezpieczenie termalne istniało w tej platformie. Procesor VIA w tym przypadku to straszny nie wypał i notebooki najczęściej wracają do serwisu z uszkodzoną płytą (chipsetem).

0
  • #4 06 Sie 2010 09:44
    sasza22
    Poziom 9  

misiupan właśnie tej gumki miedzy klawiatura a radiatorem ktoś zapomniał zamontować?

0
  • #6 08 Kwi 2011 12:06
    lotemax123
    Poziom 1  

Witam
    Spaliłem 2 takie płyty i już szukam innego netbooka.

Ktoś znajomy miał podobny problem i już ma nowy komputer - odpuścił wcześniej nie kupując zamiennej płyty.

Na allegro sprzedają takie uszkodzone, pewnie przegrzane, płyty w setkach egzemplarzy.

0
  • #7 19 Lis 2012 16:20
    grolik
    Poziom 10  

Przepraszam, że odgrzewam temat, ale czy ktoś może wie jakiej grubości powinny być te thermo pad-y w 2133 ? Właśnie zabrałem się za wymianę i nie zwróciłem uwagi jakie były wcześniej.

0