Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogranicznik napięcia Simson s51 12V

nieznajommyyy 06 Sie 2010 11:28 2911 2
  • #1 06 Sie 2010 11:28
    nieznajommyyy
    Poziom 2  

Witam. Jestem początkujący, potrzebuje schematu ogranicznika napięcia gdyż mam instalacje 12V i non stop pali mi żarowke pozycyjna tylnią i poswietlanie licznika(12V 2W) z cewki ładowania wychodzą 2 kable, uzwojenie cewki nie jest podłaczone w żaden sposob do masy i nie ma żadnych rozszczepień, początek uzwojenia to jeden kabel i koniec uzwojenia drugi kabel, te dwa kable wchodzą do mostka Graetz'a i stamtad wychodzi napięcie wyprostowane na regulator napiecia do akumulatora i do światła stopu, pozycyjnego i licznika. Ten ogranicznik napięcia mialby nie przepuszczać wiecej niz maksymalnie 13V(po zmierzeniu miernikiem wychodzi mi nawet 30V z mostka po wyprostowaniu) Bardzo prosze o pomoc i schemat takiego ogranicznika, byłbym bardzo wdzieczny gdyż zabrali mi dowod za tą zarowke a chcialem od dluzszego czasu juz to zrobic. Pozdrawiam!

0 2
  • #2 06 Sie 2010 19:16
    mczapski
    Poziom 38  

Chyba nie piszesz prawdy. Znaczy się na akumulatorze masz napięcie 30 V? Jeśli jednak prawda to wyrzuć czym prędzej ten akumulator.

0
  • #3 06 Sie 2010 23:16
    nieznajommyyy
    Poziom 2  

Nie nie mam, odłaczyłem wszystystkie kable od mostka graetza zostawilem tylko te co wchodza z pradem przemiennym czy tam zmiennym i wtedy zmierzylem wyjscie mostka i na nim bylo nawet aż 30 V, Na akumulator nie bo o to elba dba przeciez aby nie bylo tyle V. poprostu potrzebuje ogranicznik napiecia na max 13-14v?? cos takiego

0