Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNIWERSALNY STEROWNIK zamka centralnego problem z działaniem

ArturEales 06 Sie 2010 12:48 16613 12
  • #1 06 Sie 2010 12:48
    ArturEales
    Poziom 9  

Witam zakupiłem "UNIWERSALNY STEROWNIK zamka centralnego" Z aukcji. No i oczywiście jest problem, początkowo stwierdziłem ze sprzęt jest uszkodzony wiec odesłałem gościowi do naprawy lub wymian. Dziś przysłał mi z powrotem i nakleił naklejkę z napisem "ok". Czyli pewnie naprawiła... Więc podłączyłem się do akumulatora. Ale nie działa.. Co możne być nie tak? Jak sprawdzić czy to działa? To instrukcja:

https://obrazki.elektroda.pl/40_1281091068.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/90_1281091213.jpg

Ja zrobiłem tak połączyłem gruby czerwony do +12 Akumulator i gruby czarny do "-" Na Akumulatorze. I sprawdzałem czy obwód między pomarańczowym i białe jest zamknięty a potem czy żółty z białym jest zwarty i niestety nic się nie zmienia czy wciskam przyciski na pilocie czy nie ... :/ już nie wiem co z tym jest nie tak...

1 12
  • #2 06 Sie 2010 22:36
    witman88
    Poziom 15  

Musisz ustawić konfigurację w jakiej ma pracować Twój sterownik, w zależności od danego typu auta... Sterowanie masą plusem albo bezpośrednio siłownikami... I chyba gruby czerwony;)

0
  • #3 07 Sie 2010 08:55
    ArturEales
    Poziom 9  

Kombinowałem i nie działa... jak mogę sprawdzić czy sterownik jest sprawny ?
    A co do konfiguracji to myślałem nad masom...

Objaśnienie: Mam Renault Scenic i padł mi komputer pokładowy i ten od sterowania silnikiem... zawiozłem samochód do gościa który mi ponaprawiał powymieniał i się okazało że zamek centralny nie działa... tzn drzwi da się zamknąć tylko od środka włącznikiem na desce rozdzielczej i otworzyć więc postanowiłem że kupie ten oto uniwersalny sterownik i podłącze się tam...no i teraz tak to tego włącznika dochodzi 5 kabli 2 z napięciem 12V i 3x Masa... no wiec kombinowałem...

Wtyczka w kabinie:
    1 2 3 4 5
    + - - - +
    o z

*o= otwieranie
    *z= zamykanie

Sposób 1 - podłączyłem biały do 1 a żółty do masy i nie dział...
    Sposób 2 - podłączyłem biały do 1 a pomarańczowy do masy i zamyka cały czas ...

Kombinowałem też inaczej ale i tak nie dział ktoś zrozumiał instrukcje i mnie oświeci ?

0
  • #4 07 Sie 2010 09:24
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Czy słychać działające przekaźniki po wciśnięciu przycisków pilota otwórz/zamknij?

0
  • #5 07 Sie 2010 09:45
    ArturEales
    Poziom 9  

nie :/ dlatego go odesłałem za pierwszym razem ale nadal nic nie słyszę żeby działało :/

2
  • #6 07 Sie 2010 09:52
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Po pierwsze- sprawdź napięcie akumulatora- może jest "padnięty", dalej - połaczenia z klemami, a na końcu - czy masz 12V za zasilaniu w złączu czyli na czarnym i czerwonym za bezpiecznikiem ( może jest spalony).
    I czy złącze jest prawidłowo włożone, bo widziałem już wciśnięte na siłę odwrotnie...

0
  • #7 07 Sie 2010 10:10
    ArturEales
    Poziom 9  

Akumulator ładowałem wczoraj ma 12.54V

Dodano po 2 [minuty]:

Bezpiecznik jest dobry sprawdzałem... prąd dochodzi do Sterownika...

Dodano po 1 [minuty]:

Aha i oczywiści na pewno dobrze włożyłem inaczej się nie da... zaraz zapodam zdjęcia pozwoliłem sobie zdjąć obudowę bo plomba była już zerwana przez gościa który to "naprawiał"

Dodano po 8 [minuty]:

UNIWERSALNY STEROWNIK zamka centralnego problem z działaniem UNIWERSALNY STEROWNIK zamka centralnego problem z działaniem

0
  • #8 07 Sie 2010 10:19
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Sprawdź jeszcze czy czasem antena nie jest zwarta do masy.

0
  • #9 07 Sie 2010 10:22
    ArturEales
    Poziom 9  

Sprawdziłem antena nie zwiera sie z niczym...

0
  • #10 07 Sie 2010 10:48
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

No to możesz prześledzić zasilanie/masę na samej płytce, ale ja bym się już wkurzył i oddał to sprzedawcy. Założyłem już dużo alarmów/ sterowników/ blokad i nie spotkałem się żeby całkowicie nie działało- może dlatego, ze były to sprawdzone urządzenia .

1
  • #11 07 Sie 2010 10:52
    ArturEales
    Poziom 9  

A jakie urządzanie byś polecił do mojego samochodu ? To postaram się oddać albo poproszę sprzedawce o wymianę na działające... Producentem mojego użaglenia jest noxon...

0
  • #13 07 Sie 2010 15:10
    ArturEales
    Poziom 9  

Pozwoliłem sobie zrobić mały test podłączyłem jeden koniec próbnik do kabla czarnego a drugim szukałem gdzie jest obwód zamknięty na płytce a potem do do kabla czerwonego zaznaczyłem to na zdjęciu jak na mój gust coś tu nie gra...

Kolor czarny to masa
    Kolor czerwony +

moje pytanie brzmi dlaczego masa nie idzie nigdzie dalej? nie jest z niczym połączona...

UNIWERSALNY STEROWNIK zamka centralnego problem z działaniem

Dodano po 36 [minuty]:

Witam działa trzeba było zewrzeć domykanie szyb z masą żeby chodziło jakieś porypane to jest :P ale dział :) Dzięki za pomoc :)

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Witam za wcześnie się ucieszyłem :/ dział tylko otwieranie nie zamyka :/ coś jest zrąbane

0