Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Extensa 5630 - niemożliwa kalibracja baterii

06 Sie 2010 15:22 3196 2
  • Poziom 11  
    Witam

Mam problem z baterią w laptopie Acer Extensa 5630. Bateria ma rok, eksploatowana nieczęsto, acz w miarę poprawnie (tj według zaleceń Acera o comiesięcznym rozładowaniu do końca i ładowaniu do pełna). Ostatnio odkryłem, że Wear Level wynosi 70%! To więcej, niż miałem w sześcioletnim Dellu C600... :|

Problemem jest to, że wg systemu laptop już po 20 minutach powinien "umrzeć" z powodu braku prądu, a na ostatnim, jednym procencie (144mWh w baterii) trzyma jeszcze dobre 40 minut.

Postanowiłem przeprowadzić kalibrację, postawiłem specjalnie Windowsa XP (Vista się hibernuje przy 3% baterii) i sobie rozładował baterie aż do wyłączenia (około godzinę piętnaście wytrzymał). Wear Level nawet nie drgnął. Próbowałem już wiele razy, kiedyś jakimś przypadkiem udało mi się zbić do 60,45%, ale po chwili wróciło znienawidzone 70%. I teraz pytanie - jakaś zablokowana bateria mi się trafiła, czy może układ elektroniczny w niej padł? Kurcze, strasznie niewygodna taka praca, kiedy muszę co chwilę spoglądać do Everesta, żeby mi się laptop nagle nie wyłączył. :x

Może ktoś na jakiś pomysł, jak doprowadzić to badziewie do stanu używalności? Za wszelkie pomysły z góry dziękuję!

Parametry mojej baterii:
    Acer Extensa 5630 - niemożliwa kalibracja baterii
  • Poziom 30  
    Pomysl jest , zresetowac elektronike ( moze byc duzo cykli ) oraz FCC ma 1/3 pojemnosci nominalnej i ewntualnie wymienic ogniwa :) .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    <PIKeR> Jeśli Twoja bateria jest zbudowana w oparciu o sterownik, który wylicza sobie pojemność baterii i stan ogniw na podstawie ich oporu wewnętrznego, to może być tak jak opisujesz wyżej.