Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Extensa 5630 - niemożliwa kalibracja baterii

06 Aug 2010 15:22 3241 2
  • Level 11  
    Witam

Mam problem z baterią w laptopie Acer Extensa 5630. Bateria ma rok, eksploatowana nieczęsto, acz w miarę poprawnie (tj według zaleceń Acera o comiesięcznym rozładowaniu do końca i ładowaniu do pełna). Ostatnio odkryłem, że Wear Level wynosi 70%! To więcej, niż miałem w sześcioletnim Dellu C600... :|

Problemem jest to, że wg systemu laptop już po 20 minutach powinien "umrzeć" z powodu braku prądu, a na ostatnim, jednym procencie (144mWh w baterii) trzyma jeszcze dobre 40 minut.

Postanowiłem przeprowadzić kalibrację, postawiłem specjalnie Windowsa XP (Vista się hibernuje przy 3% baterii) i sobie rozładował baterie aż do wyłączenia (około godzinę piętnaście wytrzymał). Wear Level nawet nie drgnął. Próbowałem już wiele razy, kiedyś jakimś przypadkiem udało mi się zbić do 60,45%, ale po chwili wróciło znienawidzone 70%. I teraz pytanie - jakaś zablokowana bateria mi się trafiła, czy może układ elektroniczny w niej padł? Kurcze, strasznie niewygodna taka praca, kiedy muszę co chwilę spoglądać do Everesta, żeby mi się laptop nagle nie wyłączył. :x

Może ktoś na jakiś pomysł, jak doprowadzić to badziewie do stanu używalności? Za wszelkie pomysły z góry dziękuję!

Parametry mojej baterii:
    Acer Extensa 5630 - niemożliwa kalibracja baterii
  • Level 31  
    Pomysl jest , zresetowac elektronike ( moze byc duzo cykli ) oraz FCC ma 1/3 pojemnosci nominalnej i ewntualnie wymienic ogniwa :) .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    <PIKeR> Jeśli Twoja bateria jest zbudowana w oparciu o sterownik, który wylicza sobie pojemność baterii i stan ogniw na podstawie ich oporu wewnętrznego, to może być tak jak opisujesz wyżej.