Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gramofon unitra gs-434 bernard

06 Sie 2010 16:13 4103 8
  • Poziom 9  
    Witam, dzisiaj pocztą polska przyszedł do mnie bernard, lecz mam problem z nim. Ramię opada za bardzo w dół i tym sposobem przesuwa się w stronę środka płyty winylowej. Muzyka, a raczej dźwięki, które powstają przy przesuwaniu igły po winylu są obecne. Jak naprawić to ramię? Należy je dociążyć?
  • Poziom 24  
    Z tyłu przecież jest regulacja.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli jest płyta gramofonowa na talerzu a mimo to ramię się przesuwa do środka to ja stawiam na uszkodzoną igłę bo to igła prowadzi ramię w rowku płyty i jak jest uszkodzona to po prostu wyskakuje z rowka i przesuwa się do środka płyty.
  • Poziom 9  
    bardzo możliwe, że to wina igły...jestem strasznie rozczarowany, czekałem na bernarda a ten mnie zawiódł od razu na początku naszej znajomości...(sorry ale przeżywam to bardzo :P). A jaką proponujecie kupić igłę? Która jest najlepsza do bernarda?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    h jaworski napisał:
    Jeżeli jest płyta gramofonowa na talerzu a mimo to ramię się przesuwa do środka to ja stawiam na uszkodzoną igłę bo to igła prowadzi ramię w rowku płyty i jak jest uszkodzona to po prostu wyskakuje z rowka i przesuwa się do środka płyty.

Albo problem z ciężarkiem antiskatingu.
  • Poziom 9  
    jeszcze dzisiaj wrzucę kilka zdjęć i video z rozkapryszonym bernardem i jego ramieniem :) będziecie mieli pełny wgląd w sytuację
  • Specjalista AGD
    Ciężarek antiskatingu jak by był za duży to ramie leciało by na zewnątrz a nie do środka a jak by go wcale nie było to też powinno się ramie trzymać rowka.
  • Poziom 14  
    Nie kupuj oryginalnej igły do Bernarda. Koszt ok. 30-40 zł + wysyłka ... szkoda uszu.
    Za 65 zł kupisz kompletną wkładkę Audio-Technica, najniższy model gra lepiej niż polska wkładka.