Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagła śmierć karty pamięci oraz jej bardzo mocne nagrzewanie

QCoo 06 Sie 2010 18:14 6275 7
  • #1 06 Sie 2010 18:14
    QCoo
    Poziom 17  

witam. szukam od dawna podobnego wątku na forach, ale nie spotkałem jeszcze odpowiedzi, która by mnie zadowoliła. Albo posty stare i nie pojawiają się nowe.
    Zatem piszę tutaj :)

mój problem polega na tym ze za którymś razem po wyłożeniu z telefonu kart pamięci micro sd 2gb i podłączeniu do pc karta zmieniła nazwę na "Dysk wymienny" (wcześniej nazwałem ją po prostu 2gb), nie da się otworzyć (pojawia się komunikat: "Włóż dysk do stacji dysków X - i tu litera napędu karty). Nie da się sformatować, bo wyskakuje komunikat: "Brak dysku w stacji X. Włóż dysk i spróbuj podobnie". Chciałbym zaznaczyć ze karta pamięci po wetknięciu do USB bardzo się nagrzewa. I temperatura jest wyższa od tej panującej gdy pamięć ciężko pracuje. Moja pamięć prawie ze parzy.

Próbowałem kilkoma programami ale żaden jej nie wykrywa (w tym PhotoRec, który podobno jest bardzo skuteczny w odzyskiwaniu).

Czy jest sposób by ją reanimować i odzyskać dane na niej zawarte?

Wiem ze ceny tych kart to grosze, ale bardzo mi zależy aby odzyskać właśnie tą.

oraz nauczę się kolejnej pożytecznej rzeczy :)

Pozdrawiam i proszę o porady.

1 7
  • #2 06 Sie 2010 18:47
    krzysiek12sos
    Poziom 27  

Witam
    Niestety ale miałem taki sam przypadek z kartą mikroSD na której miałem zdjęcia z wakacji i w serwisie powiedzieli mi że tylko może być szansa na odzyskanie w odpowiednich serwisach zajmujących się tym zawodowo ale koszty są duże i się nie opłaca.

0
  • #3 06 Sie 2010 19:24
    voocash
    Poziom 12  

Mam dwie takie karty 1GB i 2GB. Już się poddałem jeśli chodzi o ich ożywienie...

0
  • #4 06 Sie 2010 19:43
    QCoo
    Poziom 17  

a przypadkiem nie posiada nikt adaptera karty mini sd na sd? to tak z innej beczki... :P

0
  • #6 03 Gru 2010 13:16
    pazdziochowski
    Poziom 15  

ja mam taki sam problem z moją kartą pamięci 4gb mianowicie popsułem wejście w ausuie p527 i styki zrobiły chyba zwarcie gdy rozbierałem obudowę nie wyciągłem karty pamięci, w karcie podczas zwarcia palą się bramki i nie da się tego naprawić także odzyskanie jest też cięzkie odczyt spalonej bramki nie wiem jak to zrobią jak karta jest doszczetnie w środku spalona, pod czytnikiem na usb wykrywa kartę ale nie działa i tak i się grzeje strasznie ;(.

0
  • #8 27 Lip 2011 18:21
    QCoo
    Poziom 17  

Z braku wnoszących coś do tematu informacji zamykam temat. Karta poszła do kosza.

0