Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oki microline 320 elite 9 pin

08 Wrz 2004 11:19 2619 18
  • Poziom 19  
    witam dostalem na serwis powyzsza drukarke problem polega na tym ze po wlaczeniu glowica wykonuje haotychne niewielkie ruchy w prawo i w lewo staje i zapala sie alarm rozebralem caly naped przeczyscilem i przelutowalem czujnik na silniku krokowym napedu glowicy i zgadnijcie nic nie pomoglo po wymatowaniu glowicy oraz calego napedu z prowadnicy dzieje sie tak samo

ma ktos jakiegos pomysla ????????????????
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    a tarcza storboskopowa na zębatce silnika?? może spadła?? i nie jest współśrodkowo z silnikiem?? rozumiem że wspomniana tarcza jest czysta
  • Poziom 19  
    tarczea jest ok a czujnik nie pada w tych maszunach mowie o tym na silniku od glowicy
    sprawdź pionową elektronikę czy bateria nie wyciekła.. może podtrawiło ścieżki a wtedy różne cuda mogą sie dziać (oczywiście o ile to drukarka na europe wyprodukowana)
  • Poziom 19  
    moge dodac tyle ze ruchy glowicy niesa plynne czyli czujnik raczej odpada wyglada to prawie tak jak pruba odpalenia silnika indukcyjnego
    z uwalonym kondesatorem rozruchowym (szarpie)
    no własnie a stgerowanie idzie z pionowej płyty więc... sprawdz tą baterujke czy nie ma nalotu soli pod spodem i nie widać na niej zacieków..
  • Poziom 19  
    wlasnie wlasnie oweszem bareria jest wylana ale bardzo nieznacznie i nieuszkodzila zadnej ze scierzek no i co teraz
    dokładnie przejżyj wtyki pasm
    aha pod baterią jes scalak jak pociekło pod niego to żeby wiedzieć czy pociekło często trzeba go wyjąć a może pasmo jest uszkodzone??
  • Poziom 19  
    na początek podaj co się świeci na panelu jak wywali alarm,
    czy bez głowicy zachowuje się tak samo?
    przemierz pasmo głowicy,
    jak masz możliwość to podstaw inną karetkę,
    a i tak mi się wydaje że czeka cię wymiana HA13412
  • Poziom 12  
    Jeżeli miga ALARM i świeca PROP,HSD jest to usterka SPACE MOTOR, czyli sprawdz cewki z silniczka karetki pod tarczą encodera. Zdarza się że
    urywają się nóżki cewek lub się przegrzewają.
  • Poziom 12  
    ma ktos jakiegos pomysla ????????????????[/quote]

Ja bym sprobowal rzecz najprostsza. Podmiane glowicy, jesli masz. Moglo dojsc do zwarcia. Sprobuj miernikiem czy ktoras ze sciezek nie daje zwarcia. Mialem kiedys bodajze 321 Elite (azja) ze zwarta igla i podobnymi objawami.
    Czytając opis usterki i działania jakie [b]OMMMM[/m[ podjoł nie podejżewam żeby pominoł "obmieżenie" głowicy lub jej wymiane, raczej nie wygląda mi na amatora tym bardziej że mówi: dostalem na serwis ... ale kto wie.. podejżewam że na odległość daliśmy już wszystkie rady.. na drukarkę trzeba by po prostu rzucić okiem.. aha jezcze tak mi przyszło do głowy.. zdaża się czasami że na tych płytach pękają przepusty, ale szukanie takigo pękniącia .. . ehhh...
  • Poziom 19  
    no tak zaczynamy kolejny dzionek w robocie nowiec glowica jest sprawna sprawdzalem na innej maszynie a po wyjeciu glowicy jest tosamo podmienilem szelke od glowicy zgadnijcie TOSAMO

ktos pytal co sie zapala na drukarce
    -alarm
    -power
    -z character pitch swieci cyfra 20

podmienie jeszcze HA13412 sprubuje
    OMMMM napisał:

-alarm
    -power
    -z character pitch swieci cyfra 20

to co się świeci na pulpicie to jest ważne jak alarm miga
  • Poziom 19  
    no miga tak normalnie rytmicznie niema zadnej okreslonej kolejnosci ali zadnego szczegulnego zauwazonego przezemnie rytmu lub przerywania poprostu caly czas taksamo
  • Poziom 16  
    Tak mi sie wydaje że AliYO jest najbliżej rozwiazania, ale przed wymiana układu HA 13412 sprawdz dobrze space motor, albo podmień na inny sprawny.
  • Poziom 14  
    Witam miałem coś podobnego w takiej drukarce wykonywała kilka dziwnych ruchów izapalał się alarm usterką były zimne luty na głowicy dokładnie na czujniku temperatury ale jeżeli była podstawiana
  • Poziom 19  
    a zapytam tak jak bedzie sie zachowywala ta drukarka gdy wyjme glowice???????
    normalnie.. mnie zdaża się zapomnieć ją włożyć czasami ... aha błąd który się wyświetla jak miga alarm to to jest spacing motor error czyli nic nowego.. jak masz inną 320 to podmień elektronike.. będzie najprościej i najszybciej określić co jest żle czyli karetka czy elektronika..