Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 8GB - złe kolory wyświetlacza

kaczorekbw 06 Sie 2010 19:14 2613 6
  • #1 06 Sie 2010 19:14
    kaczorekbw
    Poziom 13  

Witam wszystkich.
    Dotarł do mnie telefon n98 8gb po naprawie taśmy.
    Nie zajmuje się zbytnio naprawami komórek, tylko komputerów, ale po namowach zabrałem sie za sprawdzanie tego telefonu.
    Wyświetlacz działa poprawnie do pewnego momentu.
    W krytycznej chwili wyświetlacz losowo zmienia kolory, np:
    dzieli sie na pół w pionie i jedna część jest ok a druga ma kolory całkowicie pomieszane, kształty są ok, tylko kolory się mieszają.
    Zauważyłem że nie ma to związku z poruszaniem ekranu czy naciskanie przycisków.
    Co ciekawe po odpaleniu aparatu wszystko jest ok, obraz nie budzi zastrzeżeń.
    Również po wejściu go galerii jest ok, ale kiedy biega sie po menu (nie ważne czy tekstowym czy z ikonami) kolory wariują dzieląc ekran na pół lub więcej kawałków z czego zawsze jedna jest ok.
    Kiedyś robiłem nokie 6288 i tam układ zawiadujący wyświetlaniem grafiki znajdował sie na osobnej płytce i to właśnie on był uszkodzony (tylko inne symptomy uszkodzenia były).
    Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem?
    Czy to może być problem softu czy układu od grafiki?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

0 6
  • #2 07 Sie 2010 00:29
    gregor_009
    Poziom 24  

Do wymiany coś z trójki wyświetlacz, taśma, filtry LCD. Spróbuj podstawić inny wyświetlacz i taśmę, wtedy się okaże.

0
  • #3 07 Sie 2010 09:23
    kaczorekbw
    Poziom 13  

A to możliwe aby to było coś programowego?
    Kolory nie mieszają sie podczas ruchu różnymi częściami tylko podczas np zmiany obrazów na wyświetlaczu np: zmienianie pozycji w menu.

0
  • #4 07 Sie 2010 14:37
    gregor_009
    Poziom 24  

Możesz wgrać soft, ale na pewno to nie to :)

0
  • #5 07 Sie 2010 15:55
    kaczorekbw
    Poziom 13  

Jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem.
    Otóż ekran całkowicie nie reaguje na zmiany w ustawieniach jeśli chodzi o świecenie, albo ekran jest podświetlony albo całkowicie wyłączony.

0
  • #6 07 Sie 2010 21:35
    gregor_009
    Poziom 24  

To co teraz napisałeś wskazuje na to, że wyświetlacz nie jest oryginalny. Podróbki często się psują bez wyraźnej przyczyny (jeśli jako nowe przypadkiem działają ;) ). W takim razie zacząłbym od podstawienia sprawnego wyświetlacza.

0
  • #7 08 Sie 2010 20:34
    kaczorekbw
    Poziom 13  

Rozumiem;/
    Więc prawdopodobnie został wymieniony w serwisie ekran LCD oryginalny na podróbkę;/
    Nie taka była umowa z serwisem;/
    tutaj wrzucam link do filmiku na którym widać co sie aktualnie dzieje:
    http://rapidshare.com/files/411792261/N95_8GB.avi

0