Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odea Giro Plus - przecieka i nie robi kawy

06 Sie 2010 22:14 3631 6
  • Poziom 12  
    Witam.
    Odea Giro Plus - zona mnie zawolala, bo wszystkie kontrolki "biegaly" w kolko.
    Nie dalo sie wyjac bloku zaparzajacego. Wlaczylem, wylaczylem, w koncu wyjalem.
    Otworzylem ekspres, ale po dokladnych ogledzinach wydaje mi sie, ze to zaparzacz. Cisnienie jest, bo woda z dyszy plynie. Za to jak robi kawe, to prawie nic nie leci z dysz, za to robi sie kaluza pod ekspresem. Przesledzilem droge wody i wydaje mi sie, ze nie ma przejscia w okolicach czubka zaparzacza - taki bolec z uszczelkami w srodku i sprezynka. Moze cisnienie jest za male, zeby te sprezynke wypchnac i dlatego woda nie moze sie przebic ? Jak bardzo docisne blok na styku z dysza w obudowie, to cos leci...ale slabiutko. Jak bylo ok, to przy starcie az plul przez chwile i wiedzialem, ze dysze sa czyste. Teraz juz nie ma tego efektu.
    Czy to moze byc pompa czy raczej zaparzacz ?

Mariusz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Zwykle zapchane są kamieniem w postaci piasku, wąskie miejsca na drodze przepływu wody. Rozłączenie połączeń i wyczyszczenie / przepłukanie wszystkich elementów, powinno pomóc.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Moze tak, ale nie chce wszystkiego rozkladac, bo czuje, ze to ten zaparzacz jednak. Woda dochodzi do niego, macalem rurki i leci tez z dyszy spieniacza.
    To wyglada tak, ze on pompuje i pompuje, ale nie ma ujscia i czuc, ze to cisnienie mu sie tam zbiera...az w koncu wyplywa kawa z zaparzacza (tam w obudowie, troche wyleci do zbiornika na smieci, a reszta wycieka pod ekspres).
    Nie wiem dokladnie jak dziala to polaczenie zaparzacza z ekspresem, bo tam jest sprezyna i wyglada na to, ze musi byc duze cisnienie, ktore wypchnie taki tloczek w postaci membranki i przy okazji napnie sprezynke, ktora to wszystko cofa po zaparzeniu kawy (jak spadnie cisnienie). Zastanawiam sie zatem czy to zaparzacz, czy moze jednak pompa. Tego bym sie chcial dowiedziec, bo moze ktos ma jakies doswiadczenia. Za 2 tygodnie bede mogl to sprawdzic, bo ktos ma taki sam ekspres i zaniose mu zaparzacz, ale 2 tygodnie bez kawy mnie zabije ;)

Mariusz
  • Poziom 26  
    Jest w instrukcji opis usuwania usterek, czyszczenia , resetowania.
    Może wystarczy , wyczyścić, użyć odkamieniacza.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Okazalo sie, ze ulamany zostal bolec (chyba sie to zwie kruciec wlewki).
    Bez sensu to wymyslili. Cieniutki kawalek plastiku, nawet nie wiem kiedy sie mogl zlamac. Nikt nie chce go sprzedac, moze jakos skleje...chociaz juz go chyba zgubilem. Ledwo go bylo widac. Szwagier ma taki sam ekspres i nie mogl wlozyc mojego modulu zaparzajacego. Tak sie wydalo, ze tam cos przeszkadza. Kawalek krucca utkwil w zaparzaczu. Mozna zamknac temat, dzieki za pomoc.

P.S.
    Najbardziej to by mi pomogl ktos, kto poda namiar na sklep lub jakis serwis, w ktorym sprzedadza mi taki kruciec.

Mariusz
  • Poziom 11  
    http://www.saeco-professional.pl/serwis

wybierz swoją lokalizację i wybierz.
    serwisy mają to zazwyczaj od ręki niestety nie jest to tanie bo chyba 75netto ale sprawdź czy wyłącznik krańcowy ci działa poprawnie (ten po lewej stronie przy mechanizmie) bo znów się połamie. z bloku zaparzającego musisz wyjąć ten kawałek wlewki bo nie wejdzie nowy :) kiedyś próbowałem to kleić ale tam jest za duże ciśnienie żeby wytrzymało no chyba że znasz jakiś supermegamocny klej który nie stworzy ci zagrożenia dla zdrowia bo przecież przez to leci woda do kawy.
  • Poziom 12  
    Witam.
    To znowu ja.
    Poprzednia naprawa się udała, ale zdążył się zepsuć młynek.
    Nie zwrócilem uwagi, a okazało się, że silnik ma na 230V, ale napięcia stałego !!
    Puściłem go z dymem, a na końcu się okazało, że spalił się wielki rezystor mocy (jakieś 2cm długości, biały, trudno nie zauważyć).
    Dlatego jeśli komuś się przytrafi taka usterka (młynek nie działa), to proszę najpierw sprawdzić rezystor za 20 groszy, a dopiero później rozkręcać resztę ;)

Pozdrawiam,
    Mariusz