Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS1045 - zabrudzony filtr wody

prystelka 06 Sie 2010 22:38 5540 3
  • #1 06 Sie 2010 22:38
    prystelka
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem z pralką Electrolux EWS 1045 - cały czas wskazuje zabrudzony filtr wody.
    Rozebrałem więc pralkę i wyczyściłem z kamienia i proszku pompę wody oraz wszystkie te plastikowe rurki prowadzące do filtra wody. Po wyczyszczeniu i złożeniu jest bez różnicy. Cokolwiek bym nie zrobił (nawet jak w pralce nie było ani grama wody) pralka zaczyna od wypuszczania wody. Przy przekręcaniu programatora widać mrugającą na pomarańczowo diodę od wskaźnika zabrudzenia filtra wody.
    Co powinienem sprawdzić/wymienić?
    Gdzie jest ten nieszczęsny czujnik zabrudzenia filtra???

Pozdrawiam,
    Marek

0 3
  • #2 07 Sie 2010 14:22
    prystelka
    Poziom 10  

Ciąg dalszy zmagań z pralką.
    Na podstawie instrukcji serwisowej do innej pralki electrolux dostępnej na forum doszedłem do tego jak wejść w tryb serwisowy. Niestety dalej nie wiem jak sprawdzić np. kod błędu. Przekręcając programatorem mogę nalać wody do pralki, odpompować wodę, włączyć wirowanie itp. Generalnie wszystkie funkcje testowe chodzą bezbłędnie, ale przy zmianie ustawień pralka cały czas sygnalizuje zabrudzony filtr i po wyjściu z trybu serwisowego nadal nie wykonuje programów.
    Czy ktoś wie jak można sprawdzić w trybie serwisowym tej pralki co jest nie tak?
    Może można wykasować ten nieszczęsny błąd???

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

PS. Wyczyściłem z kamienia wszystkie przewody, pompy, a nawet bęben i grzałkę i nadal nic.

3
  • #3 28 Lut 2011 02:28
    talessin
    Poziom 9  

udało sie rozwiazac problem? Mam wlasnie to samo... caly czas próbuje odpompowac wode której nie ma ;s

2
  • #4 02 Mar 2011 23:13
    wosokol
    Poziom 20  

prystelka napisał:

...
    Czy ktoś wie jak można sprawdzić w trybie serwisowym tej pralki co jest nie tak?
    Może można wykasować ten nieszczęsny błąd???
    ...

jak już wchodzisz w tryb serwisowy, to przekręć selektor na pozycję 10-tą . wyślwietli ci kod błędu. Kasowanie: pozostaw selektor na tej pozycji i naciśnij te przyciski, którymi uruchamiałeś(aś) tryb serwisowy. powinno wyświetlić kod E00(brak błędu)

2