Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[PS2] czyta CD po wymianie lasera

guciek1991 06 Aug 2010 23:37 2277 5
    guciek1991
    Level 26  
    Witam
    Posiadam konsolkę PS2 Slim SCPH-77004, siedzial w niej laser KHM-430B a że był już na wykończeniu zakupiłem nowy o oznaczeniu PVR-802W który miał być zmienikiem i działać bez żadnych późniejszych modyfikacji ale tak nie jest odczytuje jedynie CD. Czytałem dużo postów większości piszą o przeprogramowaniu lens charanger ale tam nie ma w obsłudze mojego modelu konsoli a w dodatku, ta konsola nie jest przerobiona więc jak ja ugryź żeby zaczęła czytać DVD?
    cash180
    Level 17  
    Witam, jeżeli laser od samego początku czyta tylko płyty CD to laser może być już uszkodzony od samego początku, też miałem pare takich sytuacji że laser juz po zamontowaniu był uszkodzony, najlepiej go wymontować i odesłać na gwarancje i powiadomić o fabrycznym uszkodzeniu.

Pozdrawiam
    MaKo200
    Level 13  
    Na laserze są zworki (takie punkty zwarte kropelką cyny) z reguły są dwie jedna od diody na CD a druga na DVD
    Służą do zabezpieczenia przed przypadkowymi ładunkaim elektrostatycznymi, które mogłyby uszkodzić laser. Jeżeli którejś z nih nie zdjąłeś to może nie czytać danego rodzaju płyty.