Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja TV SAT w domu 2-rodzinnym (cyfra plus i Astra )

07 Sie 2010 10:58 3013 7
 • Poziom 9  
  Witam

  Proszę o pomoc w prawidłowym zaprojektowaniu instalacji TV SAT. Instalacja wykonana będzie w domu 2 rodzinnym i ma mieć docelowo 6 punktów odbioru.

  Standardowo w pierwotnym projekcie był układ oparty na konwerterze Quattro + antena TV naziemnej + mutliswitch, ustawienie na HOTBIRD i z tym układem nie ma żadnego problemu.
  Problem pojawił się dopiero gdy na życzenie jednego z odbiorów konieczny jest obiór 1 kanału TV SAT, ale nadawanego z ASTRY, gdyż z dachu do rozdzielki gdzie będzie multiswitch jest doprowadzone tylko 8 kabli. Układ taki wyklucza zastosowanie najprostszego rozwiązania czyli układu 2 konwerterów quattro i multiswitcha typu 9/8 bo braknie przewodu na antenę TV naziemnej. Rozważając jakieś półśrodki przychodzą mi do głowy 2 rozwiązania:

  1. z konwertera quattro (astra ) wprowadzić do multiswitcha tylko 3 przewody tak by działał jedynie ten potrzebny kanał z astry.

  2. zamiast konwertera quattro na astrę dać zwykły konwerter mono i sygnał z tego konwertera połączyć za multiswitchem na jednym z jego wyjść. W tym wypadku chyba trzeba będzie to zrobić przez jakiś przełącznik diseq.


  Proszę o sugestie które rozwiązanie wybrać i dlaczego lub może ma ktoś jakieś inne pomysły?

  pozdrawiam
 • Warunkowo odblokowany
  A kto będzie robił tę instalację?
 • Poziom 24  
  Rozwiązanie pierwsze jest moim zdaniem bardziej praktyczne i myślę, że jedyne do wykonania jeśli kable już są położone. Chyba, że ten "nietypowy" odbiorca ma do swojego gniazda 2 kable lub nie będzie miał sygnału z HB i TV naziemnej. A tak z ciekawości... Rozważyłeś możliwość zakupu przez kogoś dekodera PVR gdzie potrzebne są dwa niezależne sygnały SAT?
 • Poziom 9  
  wszystkie kable są już położone i nie ma możliwości żadnych dokładek ( pomieszczenia są już wykończone) Instalację mam zrobić ja, niejako przy okazji wykonania sieci informatycznej. Podjąłem się tego gdyż taki sam układ mam w swoim domu i nie jest ona problemem. Problemem okazał się ten dodatkowy kanał z astry który zażyczył sobie właściciel w ostatniej chwili.

  Jeżeli sprawa wydaje się zbyt zagmatwana to może postawię inaczej pytanie:
  czy sygnał wyjściowy z mutliswitcha można porównać do sygnału ze zwykłego konwertera ? jesli tak to do połączenie tego wyjścia przez diseq wraz z sygnałem z astry ( zwykły pojedyńczy konwerter) zapewni cały pakiet cyfry + astra na jednym stanowisku.

  Sorry za słowo "problem" w tytule - postaram się zmienic
 • Warunkowo odblokowany
  Multiswich 9/8, jeden konwerter quatro drugi single i podłączony w odpowiednie wejście w multiswichu.
  Pytanie jaki dekoder będzie posiadał klient?
 • Poziom 9  
  dekodery to jeszcze sprawa do ustalenia - jeden na pewno PVR z cyfry a pozostałe trzeba zakupic. Klient chce wszystkie dekodery HD i oczywiście muszą współpracować z spittlerem bezprzewodowym więc może będzie coś z Opticum 9600 z zmienionym softem na lub Ariva fergusona. Generalnie nie śledzę rynku od ostatniego zakupu tunera HD co miało miejsce 6 miesięcy temu więc może pojawiło się coś nowego.
 • Warunkowo odblokowany
  Wszystkie 6 dekoderów ze spliterem bezprzewodowym?
 • Poziom 9  
  dzac4 napisał:
  Wszystkie 6 dekoderów ze spliterem bezprzewodowym?


  do każdego punktu jest dociągnięty kabel telefoniczny więc będzie greeneightsystem RF600 z ok 4 kartami przewodowymi i pewnie 1-2 bezprzewodowe, przy tv przenośnym

  Początek zdania? Zaczynamy wielką literą, a kończymy? [TS]