Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka Samsung ML 1610 nie kręci bębnem

07 Sie 2010 11:32 1693 3
  • Poziom 2  
    Witam. Wymieniłem bęben na nowy w drukarce ML 1610, wszystko ładnie poskładałem i uruchomiłem drukarkę. Słychać tylko buczenie, nie kręci bębnem. Więc znów rozkręciłem kasetę i zobaczyłem, że wałek się bardzo ciężko obraca. Pokręciłem nim trochę ręcznie na "sucho", założyłem kasetę i nic się nie zmieniło. Miałem już tak kiedyś i pomogło pokręcenie na "sucho". Teraz nie. Może ktoś zna lepszy sposób. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    jak wymieniłes bęben to pewnie i dokładnie wyczyściłeś listwę czyszcząca bębna. Proponuję ponownie rozebrać kasetę i sprawdzić czy przypadkiem listwa się nie wywineła ponadto przed zlożeniem natalkować listę - można użyć toneru - powinno pomóc
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    To jeszcze zależy w którą stonę kręciłeś. Trzeba "pod włos" listwy :) Najlepiej delikatnie posmaruj bęben tonerem i złoż kasetę ponownie. Jest jeszcze druga możliwość - wywineła się listwa metalowa na wałku nakładającym toner lub nieprawidłowo ją złożyłeś i blokuje wałek magnetyczny.

C.
  • Poziom 2  
    Udało się. Rozebrałem jeszcze raz wszystko i ponownie złożyłem bez kręcenia wałkiem i trybami. Dziękuję za pomoc. Na dwa lata spokój :D