Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antec model: TP3-650 uszkodzony element (kondensator, termistor czy warystor)?

07 Sie 2010 14:01 1636 1
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam pytanko do znawców zasilaczy komputerowych. Mam zasilacz 650W jak w temacie, przez dwa lata pracował bez problemów. Od jakiegoś miesiąca gdy tylko uruchamiałem komputer słyszałem jakieś małe bum w zasilaczu. Ogólnie za bardzo nic sobie z tego nie robiłem.

Dopiero dwa dni temu przy włączaniu było porządne bum i spaliło bezpiecznik we wtyczce (Mieszkam w Anglii, komputer jest podłączony do filtra, a ten do gniazdka. Zawsze na noc wyłączam komputer przełącznikiem w gniazdku). Ogólnie po tym trzasku komputer się uruchamia i pracuje normalnie.

Dziś rozkręciłem zasilacz i myślałem, że zobaczę co to i zneutralizuje problem, ale niestety... Myślę ze jest to jakiś kondensator, był on zakryty gumą, ale się wykruszyła. Na obudowie widać czarne ślady opalenia. Nie wiem co to jest dokładnie wiec nie mogę kupić nowej części. Nie mogę (lub nie potrafię) znaleźć schematu. Nie wiem tez czy to na 100% ta cześć powodowała ten hałas.

Przesyłam parę zdjęć i dziękuję wszystkim za pomoc!
  • Poziom 41  
    To nie kondensator, to warystor lub termistor.