Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zepsuta główka zaciskowa przy wiertarce

zasilaczwarsztatowy 07 Aug 2010 17:36 20076 6
    zasilaczwarsztatowy
    Level 12  
    Witam, mam wiertarkę PEGASUS impakt 55g091 albo 55go91 910W. Moim problemem jest zepsuta główka zaciskowa, którą nie wiem jak zdjąć. Proszę o szybką odpowiedź.
    Z góry dziękuje.

Proszę pisać poprawnie nazwy własne firm i modeli. Gdzie duże litery? Nie pisze się "dziekuje", tylko "dziękuję". [retrofood]
    User removed account
    User removed account  
    Qbuś
    Level 38  
    Quote:
    główka zaciskowa
    => uchwyt wiertarski, żeby zdjąć trzeba najpierw sprawdzić czy w środku (w uchwycie, po rozkręceniu na maxa, tak żeby dziura w której montuje się wiertła była jak największa) widać łeb wkręta (przeważnie z nacięciem krzyżakowym), jeżeli jest, to trzeba go wykręcić, UWAGA ! lewy gwint !!! Po wykręceniu wkręta (nieraz ciężko go ruszyć) dobieramy klucz płaski który pasuje do wycięcia zaraz za uchwytem (wrzeciono), Jak klucz pasuje bez luzu to do uchwytu montujemy duży (10mm) klucz imbusowy dłuższą częścią na zewnątrz, łapiemy za klucz lewą ręką a prawą stukamy lekko młotkiem w imbus i uchwyt puszcza :D
    (Ja tak robię i zawsze sukces!!!)
    zasilaczwarsztatowy
    Level 12  
    Przy mojej wiertarce nie ma miejsca na klucz za uchwytem, a w środku jest śruba, którą wykręciłem i spróbowałem podważyć i nic uchwyt nie chce zejść i co dalej?

Dodano po 6 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie, czy są uchwyty zaciskowe kluczykowe na stożek?
    serwis
    Level 37  
    zasilaczwarsztatowy wrote:
    Przy mojej wiertarce nie ma miejsca na klucz za uchwytem, a w środku jest śruba, którą wykręciłem i spróbowałem podważyć i nic uchwyt nie chce zejść i co dalej?

Mam jeszcze jedno pytanie, czy są uchwyty zaciskowe kluczykowe na stożek?

Uchwyt jest osadzony na gwincie (1/2,1/4, lub 3/8") wystarczy zablokować wrzeciono i normalnie odkręcisz- oczywiście po wykręceniu śruby blokującej.

Uchwyty z kluczykiem też są osadzane na stożku ( Nr.1 lub Nr.2)
    zasilaczwarsztatowy
    Level 12  
    Ale jak mam to zablokować jeżeli nie mam wycięcia na klucz?

Dodano po 2 [minuty]:

Bo ja chcę wymienić ten uchwyt samozaciskowy na kluczykowy. A wiertarka to pegasus impact 55g091 910W.

Proszę pisać poprawnie nazwy własne firm i modeli. Gdzie duże litery? [retrofood]
    serwis
    Level 37  
    zasilaczwarsztatowy wrote:
    Ale jak mam to zablokować jeżeli nie mam wycięcia na klucz?

Piszesz jak rozkapryszone, bezradne dziecko :D

Możesz przecież zrobić to na dwa sposoby:
    * zacisnąć kawałek materiału (np.pręt) w szczęki uchwytu i próbować odkręcić ruchami udarowymi.
    * zdjąć osłonę i zablokować od środka wrzeciono.
    Oczywiście, jeżeli ten uchwyt jest mocowany na gwint, a nie na stożek- ale musisz to sam ocenić.