Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja kamery IP - zjawiska "paranienormalne"

07 Sie 2010 18:42 3418 6
 • Poziom 23  
  Witam. Kupiłem ostatnio kamerę IP obrotową na aledrogo i przeczytałem trochę lektury, która była na dołączonej płycie cd. Po wielkim trudzie w końcu udało mi się ją skonfigurować(chyba właściwie, bo działała). Wszystko śmigało szybko, ani razu się nie zacięło nic. Sterowałem przez przeglądarkę poprzez serwer dyndng.org i bezpośrednio z adresu ip kamery i poprzez dołączony programdo kamer. Po dwóch dniach i nocach ciągłego i bezproblemowego działania tej kamery przyszedł czas na przeniesienie kamerki w docelowe miejsce, gdzie miała służyć dłuższy czas. I ty moje rozczarowanie. Niby podłączyłem wszystko tak samo, ustawiłem to samo ip te same ustawienia routera wszystko tak samo jak w pierwszym miejscu. I co? Kamera najpierw działała (obrót góra dół lewo prawo), ale już przycisk "na ukos" powodował odświeżenie się strony internetowej, a kamera się nie obracała. Ale to pół biedy. Walczyłem jednakże nic nie zdziałałem. Prędkość internetu w obu miejscach 1Mb/s, ten sam dostawca(neostrada) jedynie router inny. No więc pomyślałem, że to jego wina. Przyniosłem router z tego drugiego miejsca i było dokładnie to samo. A więc sam już nie wiem. Zostawiłem to, bo już nie miałem sił. Po godzinie patrzę: Router nie wysyła już sygnału do kamery (diody przy ethernecie nie palą się, kamery nie da się wykryć na komputerze). Wyłączyłem kamerę i włączyłem ponownie. Zaczęło działać, ale tak jak przedtem. W konsekwencji router, na którym kamera wcześniej śmigała w 100% przestał wykrywać, że jest podłączony do linii tel. Podłączyłem ten co był tu pierwotnie(na którym nie działały skręty ukośne) i ten chodził, ale kamera tak jak wcześniej, bez zmian. Nie mam już sił, czy ja coś źle konfiguruję? Przecież kamera była podłączona tak samo jak w pierwszym miejscu, to czemu nie działała. Jeśli ktokolwiek jest w stanie mi pomóc to bardzo proszę, bo nie wiem co mam robić .
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • OptexOptex
 • Poziom 31  
  A jak z zasilaniem kamery?
  Przypadkiem nie zrobiłeś przedłużki na kablu zasilającym, między zasilaczem i kamerą?
 • Poziom 23  
  Ale mnie kolega zaszył. Zrobiłem !!! Za pierwszym razem jak działała, to było bez przedłużki. Teraz jest na dodatkowym kablu dwużyłowym jakieś 1,5m. A to od tego?

  --------------------------------------------------------------------------------

  Kurcze dałem bezpośrednio zasilanie z zasilacza i działa! Może mi kolega wytłumaczyć dlaczego tak jest? Jak mam przedłużyć ten kabel, żeby działało? Da się?
 • Poziom 31  
  splawik00 napisał:
  Kurcze dałem bezpośrednio zasilanie z zasilacza i działa! Może mi kolega wytłumaczyć dlaczego tak jest? Jak mam przedłużyć ten kabel, żeby działało? Da się?

  Niestety, to częsty przypadek w kamerach IP. Sam mnie naprowadziłeś, pisząc, że chodzi w pionie i poziomie (pracuje jeden silnik), nie działa po skosie (pracują dwa silniki - większy pobór prądu).
  Dałeś za mały przekrój kabla. Im niższe napięcie zasilania kamery, tym większy przekrój kabla na przedłużkę. Nie bez znaczenia jest również dodatkowe połączenie wtyczka - gniazdo. Te kamerki mają pobór prądu często na poziomie 2 A. Każda dodatkowa rezystancja ma znaczenie.
  Zdarza się, że zwiększenie przekroju kabla nie pomaga. Kamera "wiesza się" co jakiś czas. Wtedy pozostaje jeszcze podmiana zasilacza na lepszy, to samo napięcie ale lepsza konstrukcja, większy prąd znamionowy.
  Przy dłuższych kablach często jedynym rozwiązaniem jest zasilacz o wyższym napięciu i stabilizator napięcia przy kamerze.