Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIY Słuchawka BT zamiast samochodowego zestawu głośnomówiąc

japkooo 07 Sie 2010 19:12 1457 2
  • #1 07 Sie 2010 19:12
    japkooo
    Poziom 8  

Witam,
    chciałem tanim kosztem wykonać zestaw głośnomówiący, oto jak to widzę:
    [[tutaj widać że można próbować to wykonać https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...78333&highlight=s%B3uchawka+bt+bluetooth&sid= ]]

Ze słuchawki wyprowadzam kabel sygnałowy i teraz chciałbym żeby sygnał szedł na głośniki. Mam wejście AUX w radiu (chyba nawet dwa, możliwe?) to jest chyba do zrobienia.
    Ale z automatycznym przełączeniem na aux przy odbiorze już chyba nie będzie tak łatwo :(
    Mikrofon też można by pociągnąć ale to nie jest konieczne.

Proszę o kilka słów czy dobrze rozumuję.

0 2
  • #2 08 Sie 2010 07:45
    marcinburzig
    Poziom 11  

z tego co wiem to słuchawka ma miniaturowy wzmacniacz więc musiałbyś mieć specjalne narzędzie żeby podłączyć do tak małego układu jakiekolwiek kable żeby ominąć ten wzmacniacz, możesz spróbować wziąć sygnał ze wzmacniacza ale nie wiem czy on nie popali ci czegoś w radiu.

0
  • #3 08 Sie 2010 17:01
    japkooo
    Poziom 8  

W takim razie lepiej gdyby zamiast słuchawkowego glośnika dać jakiś większy. Mam taki od starego zestawu do Nokii 6310i. Wtedy potrzebuje sygnał do radia aby się wyciszyć, z tyłu jest kabelek MUTE. Z tego co wiem radio potrzebuje 5V/12V aby się wyciszyć. Dałoby radę zrobić coś takiego z automatu?

A jak nie to guzik poprowadzić tak aby wysyłał ten sygnał i też będzie dobrze.

0