Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki MIGOMAT do 2 tys. zł?

Bomba9116 07 Sie 2010 20:43 4546 4
  • #1 07 Sie 2010 20:43
    Bomba9116
    Poziom 15  

Witam. Zajmuję się ostatnio małymi naprawami i potrzeba mi czasem coś zespawać. Nie raz coś grubszego, czasami jakieś blaszki lub rurki na które później działa ciśnienie. Pomyślałem nad zakupem półautomatu spawalniczego MIGMAG. Moje pytanie jest takie, a raczej prośba jakie sprzęt polecacie do 2tys.? Znalazłem na słynnym serwisie aukcyjnym PLATINUM 250 za 2200zł i zastanawiam się nad zakupem czegoś takiego.

• #2 07 Sie 2010 21:05
    Usunięty
  • #3 07 Sie 2010 21:17
    Bomba9116
    Poziom 15  

to jaką polecasz? bo mam spawarkę dwufazową i może ją bym przerobił na spawarkę na prąd stały, a nawet może na migomat? jest sens?

• #4 15 Sie 2010 20:49
    juzio500
    Poziom 10  

Polecam przeczytanie od deski do deski
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=375956

Migomat między fazowy będzie pobierał tylko mniej prądu z sieci to jego jedyna zaleta, nie różni się niczym od takiego pod 230V.
    Inna sprawa jest z migomatem który ma trafo 3-fazowe ,bardziej wygładzone napięcie na wyjściu ,stabilniejszy prąd i oczywiście mniejszy pobór prądu z sieci ,rozłożony na poszczególne fazy.

• #5 17 Sie 2010 16:34
    bori1
    Poziom 14  

Witam
    Jeżeli chcesz spawać rurki na które później będzie działało jakieś ciśnienie to przedewszystkim musi to być szczelne połączenie. Metodą MIG/MAG nie dasz rady wykonać szczelnego i poprawnego połączenia. Do takich prac muszisz kupić spawarkę dla metody TIG. Jeżeli będzie to stal czarna lub nierdzewna to DC jeżeli aluminium AC/DC. Blaszki i grubsze elementy również pospawasz z tym ,że jest to metoda powolna ale precyzyjna. Na aukcjach internetowych jest dużo ofert do 2000 zł.
    Pozdrawiam i powodzenia

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME