Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kierunkowskazy mercedes e 230 problem.

Siekier81 07 Sie 2010 21:29 1834 3
  • #1 07 Sie 2010 21:29
    Siekier81
    Poziom 17  

witam.spaliła się pompka centralnego zamka i mrugały kierunkowskazy.całą pompkę wypiąłem z przewodów.tylko teraz jest taki problem że lewy kierunek jest ok a jak włączę prawy to działa lewy i prawy.co tu się mogło stać skoro cała pompka jest odpięta.rozkręciłem też moduł komfortu ale tam jest wizualnie wszystko ok.przekaźniki nie posklejane?

0 3
  • #2 08 Sie 2010 11:32
    Gerri
    Spec od Mercedesów

kierunkowskazy mercedes e 230 problem. kierunkowskazy mercedes e 230 problem. kierunkowskazy mercedes e 230 problem.
    To są wszystko "E-klasy". Dodatkowo model środkowy (W-210) dzieli się na dwa rodzaje: z kluczykiem "scyzorykiem" oraz kluczykiem "rybką" - oba mają zupełnie odmienny układ elektryczny. Naprawdę myślisz że na forum są wróżki????

Siekier81 napisał:
    przekaźniki nie posklejane?

A skąd my to mamy wiedzieć? Powinieneś to sprawdzić sam - w pierwszej kolejności.

0
  • #3 08 Sie 2010 23:27
    Siekier81
    Poziom 17  

witam.no faktycznie dałem ciała.mercedes to model w 210 bodajże 1996r,znalazłem moduł pod maską z prawej strony (TEMIC)ale jak już wspominałem przekaźniki zamieszczone w tym module są ok.co do klucza to nie pamiętam czy to scyzoryk czy rybka bo chwilowo auta nie mam pod ręką.Nie siedzę w mercedesach więc nie wiem od czego zacząć.a może ma ktoś dostęp do schematów mercedesa.dużo by mi to pomogło.

Dodano po 32 [minuty]:

znalazłem właśnie schemat od E300 i w desce rozdzielczej między kontrolkami od kierunkowskazów są diody kierunkowe.może jedna z nich padła.nie wiem czy ten model ma takie same rozwiązanie ale warto byłoby to sprawdzić.może macie jakieś inne pomysły co do tej usterki?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo