Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lepsze kolumny 4 czy 8 ohm? i jakie kolumny 250-350 RMS?

08 Sie 2010 05:32 7098 14
  • Poziom 20  
    witam
    zastanawiałem się nad zakupem takich kolumn
    LDM PXP-315 300 WAT RMS

Co o nich sadzicie i czy lepiej wziąć 4ohm czy 8 ohm?

i jaki koniec mocy do tego najlepiej kupić?
    rozglądałem się za Tapco Juice J-800
    jest to firma podległa MACKIE
    więc myślę że ten koniec tez jest dobry... i co najważniejsze w 4 ohm ma 2x300RMS i kolumny też tyle mają...
    czekam na wasze opinie
  • Uczeń
    Wiatm, trochę pomoge.Lepiej weś 4Ω bo łatweij napędzić.Tapco dobra firma,kolumny też.Inne końce to polecam: Cerwin Vega CV900 2x320rms ,CV1800 2x600w 4Ω i 2x400 8Ω,Dap 900 2x450 w 4Ω,Hand Box ATX 800 2x400 ATX 1000 2x500,T.amp TA 600 2x300 4Ω,inne np.ADS ,Crown Audio, Elecrto Voice, QSC.

Kolega celuje w nagminnym łamaniu zasad Regulaminu.
    Tym razem pisownia niechlujna...
    Regulamin p.15
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 22  
    W ogóle nie bierz tych kolumn bo to shit... Jeśli LDM to patrz na serie PLP albo PDP.
  • Poziom 20  
    powiem jaka jest sytuacja... mam takiego kolegę który gra dla mnie wyłącznie 18stki i nie musi to być jakiś super idealny sprzęt z wyższej półki bo mój budżet jest bardzo ograniczony bo 1700zł na kolumny... chodzi o to żeby raczej był nowy lub używany (zadbany) w dobrej cenie...

PS. Co myślicie o Peavey XT Series 2XT?
  • Uczeń
    Peavey dobra firma, o tych kolumnach nic nie słyszałem.Ja bym może zrobił coś sam jakiś 15'' bas + 1''driver, buda ze 110-120l zestroić dobrać zwrotnice i będzie ok.Jeśli chcesz już gotowe to polecam firmę Pol-Audio!.Napewno nie pożałujesz, tak piszą różni co mieli styczność z tą firmą, i bardzo ją chwalą.:idea:
  • Poziom 20  
    POL-AUDIO dobra firma ale niestety nie na mój budżet bo dysponuje pieniążkami w kwocie 1700zł na 2szt... a co myślicie o kolumnach z pierwszego postu?
    LDM PXP-315 300 WAT RMS __
  • Poziom 22  
    cjevda napisał:
    a co myślicie o kolumnach z pierwszego postu?
    LDM PXP-315 300 WAT RMS __

Naprawde daruj sobie te LDMy to jest bardzo budżetowa seria.. zwrotnicy tam prawie nie ma, a jako driver siedzi tam jakiś badziewny STX...

Jeśli masz tak ograniczony budżet doskładaj kasy, popytaj po sklepach coś zawsze da sie z ceny urwać, Ale celuj w serie PLP.
  • Poziom 20  
    no ok... rozumiem... a jaka jest różnica między PXP, PLP a PDP?
  • Poziom 35  
    4Ω pozwolą wycisnąć ok. 1,5 razy więcej mocy ze wzmacniacza, co daje nam 2dB do przodu. Jednak seria PXP ma SPL gorszy o ok. 3...4dB od serii PLP, więc koło się zamyka.

Wolałbym PLP-312 (1000zł) albo Pol Audio PA 112-300 (1600zł), nawet mając tego 200W Tapco.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 43  
    Nic lepszego od PXP 315.
    Za 1700 zł można poskładać paczki na niezłych przetwornikach (patrz dział DIY).

Pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    To ile w końcu masz, bo trochę się pogubiłem? 1000zł za 1szt?

I co będziesz nagłaśniał?

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 20  
    mam 1700zł... sprzęt ma być wykorzystany wyłącznie do DJ'ki na 18stkach.
  • Poziom 13  
    Ja polecam Wharfedale Lx15. Na twoje potrzeby będą wystarczające.
  • Poziom 35  
    LX15 się nada, dobrze grają pełnym pasmem. Jak DIY, to B&C 15NDL76 i driver Selenium albo BMS 4538.

--
    pozdrawiam
    Hefi