Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam ukladu MOSFET 549, jaki zamiennik?

08 Sie 2010 11:31 2021 4
  • Poziom 12  
    Witam,
    wczoraj robilem reballing mostka polnocnego w iMac'u z procesorem Intela i niestety ale jednaluzna kulka przykleila mi sie do rekawiczki ESD i nastepnie spadla na plyte glowna. Po wlaczeniu iMAc'a sprzet wstal i dzialal normalnie niestety zaczelo smierdziec palacym sie krzemem.. kulka zrobila zwarcie, znalazlem uklad nadpalony niestety nie wiem jaki ma zamiennik i oznaczenie handlowe/gdzie go dostac.
    Podaje zdjecie na ktorym dopisalem jego oznaczenie bo dokladnie nie widac (zdjecie z internetu - brak aparatu..)

Szukam ukladu MOSFET 549, jaki zamiennik?

Oznaczenie 549 wpisalem w sklepie inter-chip.pl i wyskoczylo mi to: 2SJ549 TRANZYSTOR V-MOS P D2-PAK 60V 12A 50W LOG.LEVEL - ale nie jestem co do tego pewny gdyz Datascheet troszeczke sie rozni (minimalnie obodowa, polaryzacja Drain-Source jest w drugim kierunku no ale z MOSFETami ciezko ustalic prawdziwa).
    Pozdrawiam!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest w czym wybierać ze zbliżonych: IRLR8256PBF , IRLR8721PBF, IRFR3709ZPBF , IRFR3704ZPBF, ... - w TME
  • Poziom 11  
    Witam! Przepraszam za odkop tematu, ale właśnie w Xboxie zdechły mi te MOSFETy NTD60N20R i mam pytanie, gdzie można dostać te tranzystory, lub czy te zamienniki podane wyżej ( IRLR8256PBF , IRLR8721PBF, IRFR3709ZPBF , IRFR3704ZPBF) są całkowicie kompatybilne? Pozdrawiam!