Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dodge caravan skrzynia biegów automat

peugeot40666 08 Sie 2010 13:09 8698 14
  • #1 08 Sie 2010 13:09
    peugeot40666
    Poziom 10  

witam
    padła mi skrzynia biegów w dodge caravanie z 98r.
    tzn. jest tak wrzucam na parking nie da sie go pchnąć, wrzucam na luz można go pchnąć - co obstawiacie? ja myślę, że skrzynia złom.

Druga sprawa, czy ktoś się orientuje czy od dodga stratusa 2.5 benzyna pasuje skrzynia do mojego dodga caravana 2.4 benzyna?

a czy części z grand voyager, gran caravan, voyager - będą pasowały do mojego caravana?

-1 14
  • #2 08 Sie 2010 13:11
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z tego co napisałeś to jest dobrze. Na parkingu ma być zablokowana a na neutralu powinien dać się przepchnąć.

1
  • #3 08 Sie 2010 13:12
    peugeot40666
    Poziom 10  

ale jak odpale silnik wrzuce na bieg 3 lub na d to stoi w miejscu

0
  • #4 08 Sie 2010 13:19
    101kielbasa
    Poziom 9  

Witam
    W amerykanach to jest loteria jeden model samochodu a 10 modeli skrzynki biegów na moje rozeznanie padła pompa lub zapchały sie zaworki zależne to jest od tego co jaki czas wymieniałeś olej i filtr w skrzynce.
    Pozdrawiam

2
  • #5 08 Sie 2010 13:23
    peugeot40666
    Poziom 10  

2 miesiące temu go kupiłem, skończyli mi robić blacharkę i silnik i została mi skrzynia biegów i nie wiem czy warto zawozić do sprawdzenia/naprawy czy od razu kupić drugą i jaką

0
  • #6 10 Sie 2010 21:34
    bullit87
    Poziom 9  

Szczerze to najlatwiej bedzie wziasc numer VIN Twojhego autka i isc do serwisu jeep chrysler dodge i zapytac tam czy inna skrzynia bedzie pasowala... Pamietaj tez,ze musisz miec IN drugiego auta. Znajdziesz go w lewym dolnym rogu szyby czolowej :) Wystarczy ( ostatnich znakow... )

0
  • #7 11 Sie 2010 15:42
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

peugeot40666 napisał:
    ale jak odpale silnik wrzuce na bieg 3 lub na d to stoi w miejscu

A na wstecznym, R ??

1
  • #8 14 Sie 2010 15:58
    peugeot40666
    Poziom 10  

dzięki za wszystkie odpowiedzi
    podniosłem na dużej żabie auto żeby unieść całe auto i zacząć wyjmować skrzynię biegów, kolega mi podpowiedział, żeby wymienić najpierw olej w skrzyni bo nieraz miał przypadki, że winą za złą pracę skrzyni odpowiedzialny był olej, tak zrobiłem. Kupiłem 5litrów oleju do skrzyń ATF 220 i zalałem.
    Stary olej był czarny jak smoła i przeokropnie śmierdział.
    Nagle skrzynia ruszyła, koła zaczęły się kręcić, co dziwne na luzie też się kręcą - jedno koło jest w powietrzu, a drugie jest na deskach. Jedno koło się kręci. Nie zdejmę samochodu bo położyłem go na długim stalowym pręcie, bo kanał u kolegi mechanika jest zajęty i tak sobie powolutku rozbieram to wszystko. Postanowiliśmy sprawdzić czy auto ma chęć ruszyć tak jak stoi. Złożyłem zawieszenie do podniesionym kole i podłożyłem pod nie deski, tak, aby oba koła stały na czymś sztywno, usiadłem do auta włączyłem bieg i dodałem gazu - chcieliśmy sprawdzić czy auto będzie miało ochotę ruszyć się do przodu. Ale niestety nie miało siły, mimo tego, że auto jest pochylone dość mocno do góry to na podpartych kołach powinno mieć chociaż ochotę odjechać, a tak to stoi. Wcześniej przed wymianą oleju jak stał na kołach i wrzuciło się bieg dodało się na maxa gaz to stał w miejscu tak jakby był na luzie.
    Ucieszyłem się jak zobaczyłem, że po wymianie oleju auto ruszyło, ale mechanik powiedział, że powinien rwać do przodu jak mu się dodaje gazu na biegu mimo tego, że auto stoi podparte.

Mam nadzieję, że wszystko dobrze wytłumaczyłem :)
    Jestem załamany bo po rozbiórce zawieszenia dopiero się okazało ile to jest roboty, żeby tą skrzynie wyjąć i później drogi koszt naprawy/wymiany na drugą, która nie wiadomo czy będzie lepsza :(

0
  • #9 14 Sie 2010 18:24
    marcys20
    Poziom 18  

po pierwsze olej atf220 to dexron 2 zupelnie nie nadajacy sie do tej skrzyni! tu trzeba atf3+ lub 4+ (zresztapisze na bagnecie), po drugie jesli stary olej byl czarny i smierdzial spalenizna to na 100% masz przypalone tarczki wiec skrzynia kwalifikuje sie do remontu bo na spalonych tarczkach nie ma prawa jechac ;/

0
  • #11 15 Sie 2010 22:37
    marcys20
    Poziom 18  

nie wiem jaki koszt naprawy..do a604 komplet tarczek chyba widzialem za 980zl, do tego jakies uszczelki, pewnie po drodze wyjdzie jakas planetarka do wymiany/naprawy +pewnie jakies tulejki bo nie wierze ze jak ktos tak zarznal skrzynie to do wymiany beda same tarczki...a kola na podniesionym przodzie moga sie krecic chocby od lepkosci oleju, ale na spalonych tarczkach zbytniego momentu silnik na kola nie przeniesie ;-)

0
  • #12 16 Sie 2010 00:59
    peugeot40666
    Poziom 10  

nie strasz...

0
  • #13 18 Sie 2010 11:23
    peugeot40666
    Poziom 10  

Może jakieś podpowiedzi? :)

0
  • #14 18 Sie 2010 13:21
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Jakie chcesz podpowiedzi ? Zdemontuj skrzynię (jeżeli sam chcesz naprawić) rozbierz i zweryfikuj ją. Co do części nie są drogie, np. komplet uszczelek 316 zł. a komplet tarczek 432 zł. Ale nie sądzę aby zachodziła konieczność wymiany wszystkich. Kupując na sztuki cena jednej od 13 zł. (Alto) do 20 zł. (Raybestos). Podobnie sytuacja wygląda z uszczelkami, można kupić też oddzielnie.

1
  • #15 19 Sie 2010 00:27
    peugeot40666
    Poziom 10  

ale jak podejrzewacie, co uległo awarii?

0