Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F - Bezpiecznik świateł, przepalanie

loolo 08 Wrz 2004 15:49 3276 7
  • #1 08 Wrz 2004 15:49
    loolo
    Poziom 10  

Witam, mam problem w 323F 93 rok (BG) - przy próbie zapalania świateł postojowych, od razu pali bezpiecznik. Na tym bezpieczniku są przednie postojówki, tylna lewa i deska rozdzielcza. Żadna z postojówek nie ma zwarcia, gdzie szukać problemu ?? czy może to być przekaźnik (gdzie go szukać) albo przełącznik zespolony ?? z góry dzięki

• #2 08 Wrz 2004 21:49
    sigi
    Spec od samochodów

Najczęściej to źle podłączone radio - było zmieniane albo montowane.

Pozdrawiam.

• #3 09 Wrz 2004 08:33
    loolo
    Poziom 10  

hmm.. ciekawe, radio co prawda było montowane i można to powiązać w czasie z usterką świateł, po prosu odłącze radio i zobaczymy. Ale radio gra OK. To co może być przy podłączeniu radia nie tak ??

• #4 09 Wrz 2004 08:58
    sigi
    Spec od samochodów

Odłącz tylko przewód od radia który jest dany jako masa i masę daj z masy pojazdu na masę radia, albo poszukaj masy w tych przewodach, które ci zostały. Ten przewód co był niby masa to pewnie od świateł postojowych - włącz postojowe i zobacz czy na nim jest prąd ( załóż nowy bezpiecznik).

Pozdrawiam.

• #5 19 Paź 2013 23:04
    orzeszek661
    Poziom 7  

witam mam ten sam problem jak w temacie lecz nie wymieniałem i nie wyjmowałem ostatnio radia więc nie wiem w czym problem :/ Radio było wkładane jakieś dwa miesiące temu i do teraz wszystko było ok zepsuło się nagle i nie wiem czemu

• #6 19 Paź 2013 23:26
    piachu1994
    Poziom 18  

Witam.
    Przede wszystkim sprawdz, czy masz dobra mase w kazdej lampie. Zobacz rowniez, czy przekaznik nie jest uszkodzony. W przekazniku moze byc zwarcie do masy i bezpiecznik wywala.

• #7 20 Paź 2013 09:21
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Sprawdz czy świeci podswietlanie tablicy rejestracyjnej.

• #8 01 Lis 2013 21:12
    orzeszek661
    Poziom 7  

światła oświetlenia tablicy nie mają nic do tego gdyż są na innym bezpieczniku. problem nie wiem czemu ale sam się rozwiązał ^^

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME