Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprowadzenie Pralki i Suszarki LG WM2801HRA do Polski

08 Sie 2010 22:01 1537 5
 • Poziom 2  
  Witam mam dość drobne ale i irytujące pytanie, bowiem pobliski sklep elektroniczny zostaje zamknięty i ma na jego miejscu powstać nowy inny. Związku z tym w owym sklepie są dość duże obniżki cenowe na poszczególne pojedyncze produkty. Jednym z nich jest Pralka LG WM2801HRA oraz Suszarka LG DLEX2801R. Osobiście w domu w którym mieszkam posiadam już dość dobrą pralkę z suszarką, sęk w tym że z zbiegiem okoliczności wysyłam kontener do Polski i to właśnie w Polsce pasowana jest wymiana tych sprzętów. No i tu się nasyła moje pytanie - zmiana napięcia! Myślałem nad kupnem transformatora z 220 na 110 tylko nie jestem pewien czy to zda relację, bowiem chcę by chodziły prze długie lata -bezproblemowo. Niby pytałem się ludzi i zdania są podzielone (ponoć elektronika pada dość szybko?!). Na stronie producenta pisze wyłącznie 120V, 10 Amps i nic więcej. Więc zapytam tu (czuję że jestem w dobrym miejscu). Czy dobrym pomysłem jest zakup takich transformatorów (jeśli tak to jakie proponujecie / o czym powinienem wiedzieć / zwracać uwagę kupując taki transformator), oraz czy znacie jakieś inne "sztuczki" by uruchomić tą pralkę/suszarkę z polskim napięciem. Proszę o szczere wypowiedzi bazujące na waszej wiedzy oraz pisane językiem który zrozumiem ;)

  Linki:
  http://www.lg.com/us/appliances/washers/LG-steam-washer-WM2801HRA.jsp
  http://www.lg.com/us/appliances/dryers/LG-electric-dryer-DLEX2801R.jsp
 • Poziom 12  
  Oczywiście można wszystko postawić na głowie tylko poco widzisz w Polsce pralkę znanej firmy można kupić za 1300 zł czyli przeliczając na dolary to około 400, następnie idąc twoim torem myślenia należy kupić transformator który też kosztuje i jeszcze trzeba go gdzieś umieścić i co jakiś czas przeprowadzać konserwację, oczywiście każdy dodatkowy element to dodatkowe straty energii bo wiesz że nic nie ma za darmo. Zrobisz jak będziesz uważał ja bym tak nie robił jakoś nie widzę takiego rozwiązania
 • Poziom 38  
  Musiał byś kupić ogromny transformator na około 3kW.
  Moim zdaniem takie przedsięwzięcie jest nieopłacalne.
 • Poziom 2  
  Ogólnie sprawa się tyczy tego czy one będą dobrze funkcjonowały w polskim systemie sieciowym. Przypuszczając ze obydwa urządzenia będą pobierać około 2,4kW czy wystarczyłby transformator 3kW czy jednak 4? a może 5 ? A co z częstotliwością ? Jak to się odniesie na prace urządzenia ? Jest jakaś na to rada ?

  Panie Janie czy zaglądnął pan przynajmniej w podane linki ?
  I tak, obecna cena jest na tyle atrakcyjna by się nad tym zastanowić, biorąc pod uwagę ze "teoretycznie" wysyłkę mam za darmo.
 • Poziom 38  
  Nie opłaca się , koszty transformatora mogą (niestety) przewyższyć cenę nowej pralki.
  Jeżeli pralka będzie pracować z odpowiednim transformatorem to nic nie powinno się jej stać.
 • Poziom 12  
  Oglądałem Pana linki i muszę stwierdzić że przedstawiony sprzęt jest ładny ale na upór nie ma rady. W Polsce częstotliwość sieci wynosi 50 Hz i najlepiej zadbać o to aby kupiony sprzęt był na takie rzeczy odporny to znaczy najlepiej kupić coś wielosystemowe. Takich rzeczy jest niewiele ale pralkę można kupić trochę na to odporną tylko musi mieć silnik z wirnikiem komutatorowym, obroty w takiej pralce są regulowane wielkością napięcia prądnicy tachometrycznej a nie częstotliwością sieci, następnie pyta Pan o wielkość transformatora, oczywiście 3 KW wystarczy przy mocy obciążenia 2,4 KW. Wcześniej pisałem że bym czegoś takiego nie robił i za tym obstaję niech Pan zauważy że musi Pan wykonać dodatkową instalację służącą tylko do tych dwóch sprzętów ponadto po jakimś czasie coś się gdzieś popsuje i gdzie to kupić brak serwisu, nie każdy serwisant podejmie się naprawy czegokolwiek itd.