Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z nexią - odpala za chwile gaśnie

karolchw 08 Sie 2010 23:05 1972 8
  • #1 08 Sie 2010 23:05
    karolchw
    Poziom 2  

Posiadam nexie 1.5 8 v w sekwencji. Dzisiaj padł m akumulator i jak w normalnych czynnościach wyjąłem i podłączyłem do prostownika. Gdzy naładowałem założyłem spowrotem lecz samochód na pare sekund odpala i koniec. Nie mam pojecia o co może chodzić. Mam nadzieje ze to blad komputera i ponownie trzeba go zrestartowac ale nie mam pojecia. Prosze o pomoc.

0 8
  • #2 08 Sie 2010 23:31
    jawiczka
    Poziom 27  

Czy za każdym razem odpala i gaśnie po paru sekundach?
    Czy przy tym objawie dodatkowo mruga kontrolka awarii silnika?

0
  • #3 08 Sie 2010 23:43
    barubar
    Poziom 26  

Tam żeby zamrugała to trzeba się wybitnie postarać...Tam nie mruga, albo się pali albo nie...

0
  • #4 09 Sie 2010 09:44
    karolchw
    Poziom 2  

jak dzisiaj z rana odpalać próbowałem to szarpała i juz nie chchiala tak ciagnąć a poza tym to pomka paliwa caly czas chodzi wczesniej tez chodzila ale nie sprawialo to problemu. I świeci sie kontrolka check engine(ta żółta). Co robić:(

0
  • #5 09 Sie 2010 11:13
    jawiczka
    Poziom 27  

Sprawdź kopułkę i palec bo często są bardzo wypalone i cuda się dzieją, i diagnoza silnika komputerem.

0
  • #6 09 Sie 2010 12:08
    karolchw
    Poziom 2  

Zaraz sprawdzę chociarz nie wiem jak zaprowadzic na komputer ją;p

Dodano po 36 [minuty]:

mam jeszcze pytanie jak poprawnie podpiąć przewody wysokiego napięcia, tzn jaka kolejność na kopułce do jakiego gara.

0
  • #7 09 Sie 2010 18:21
    barubar
    Poziom 26  

Jak ten Świat stary, 1-3-4-2. Od kopułki i palca to się nie zaświeca CHECK w tym samochodzie. Ktoś albo strzela gotowcami albo przecenia ten system sterowania. Diagnoza komputerem to też taki wyświechtany tekst, tam jest tyle samo do diagnozowania co do mrugania.

0
  • #8 09 Sie 2010 20:26
    robokop
    Moderator Samochody

Iefi6 albo IefiS, minimalne różnice w podłączeniu komponentów. Ńie masz żadnego dokładanego immobilizera? Przy kręceniu rozrusznikiem słychać wycie pompki paliwa? Może coś przedobrzyłeś i zalewasz ją obydwoma paliwami.

0
  • #9 10 Sie 2010 11:29
    karolchw
    Poziom 2  

Samochod dalem rade odpalic na gazie ale na benzynie bez szans . no właśnie pompka cały czas chodzi i podaje paliwo nawet na tylko przekreconym zaplonie sie nie wylacza po chwili. I wskaznik paliwa nie dziala.

0