Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 18L1, unifon 1131 - buczenie wywołania

08 Sie 2010 23:16 5104 5
 • Poziom 2  
  Zestaw składa się z zasilacza URMET 18L1 oraz dwóch unifonów 1131, a problem jest następujący: cały czas "buczy" wywołanie zarówno w panelu przy bramie, jak i w słuchawce.

  Domofon był kilka miesięcy nieużywany, bo miał spalony zasilacz. Po całkowitym rozpięciu wszystkich przewodów i wymianie zasilacza, zacząłem na nowo podłączać instalację ograniczając się tylko do zasilacza i jednego unifonu. Takie zestawienie pracowało poprawnie. Przy podłączeniu drugiego unifonu, zanika głos w słuchawce (w panelu wszystko słychać). Przy powrocie do jednej słuchawki, po ok. 12 godzinach pojawiło się brzęczenie w panelu oraz w unifonie (przy powieszonej oraz odłożonej słuchawce). Przy odłączeniu zacisku G przestaje buczeć. Tor głośnika i mikrofonu pracuje poprawnie.

  1. Czy podłączenie drugiego unifonu mogło wywołać uszkodzenie?
  2. Czy wymieniony zasilacz uległ ponownie uszkodzeniu?
  3. Czy nie lepiej wymienić wszystkie elementy systemu domofonowego?

  Docelowo ma być dodany drugi panel podłączony przez przekaźnik P2UPR. Jeżeli nie wyeliminuję przyczyny uszkodzenia, nie mogę tego zrobić.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 27  
  1. Raczej mało prawdopodobne a nawet wręcz niemożliwe.
  2. Owszem, jest to możliwe.
  3. Zależy od kondycji finansowej, tylko dlaczego?
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 2  
  Dlaczego więc pojawia się "buczenie" i jak się jego pozbyć, albo jak stwierdzić, czy zasilacz nie został uszkodzony?
 • Poziom 19  
  Buczenie cały czas nawet przy odłączonym G generator sugerowało by uszkodzenie układu generatora w tym przypadku sadze że wilgoć w kasecie kaseta MiWi gromadzi ją dlatego po zamontowaniu trzeba trochę bardziej rozwiercić tył kasety by był dostęp powietrza (nie zawsze pomaga)
  rozkręć osusz a zwłaszcza płytkę wewnątrz w okolicy główki mikrofonu i ścieżek sprawdź przewody czy nie przyciąłeś ich przy składaniu kasety jak dojdzie H2O raz będzie buczenie raz nie (znikająca usterka)
  za mało info za dużo do sprawdzenie
  rób fotki wklejaj będziemy szukali ....
 • Poziom 2  
  Dzięki, sprawdzę.

  A co może być nie tak z unifonami, skoro pojedynczo podłączone działają prawidłowo. A podłączone oba jednocześnie powodują odcięcie głosu w słuchawce (przy panelu wszystko dobrze słychać). Czy to też może być wina mikrofonu w panelu?
 • Poziom 17  
  Sprawdź okablowanie, prawdopodobnie masz gdzieś przebicie i stad też może wynikać to buczenie. Prawdopodobnie masz zwarcie na drugiej linii masa- słuchawka unifonu