Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór głośnika do suba do wzmacniacza SONY XM-SD22X.

Seweras 08 Sie 2010 23:48 2016 15
  • #1 08 Sie 2010 23:48
    Seweras
    Poziom 11  

Witam.
    Mam problem. Otóż po raz kolejny spaliłem suba. Posiadam wzmacniacz SONY XPLOD XM-SD22X, o parametrach: (dałbym link ale się czepiają i nie można)
    Wzmacniacz 2/1-kanałowy
    Maksymalna moc wyjściowa 2 x 400W
    Wyjściowa moc znamionowa 2 x 100W
    stopień wyjściowy MOSFET
    Zasilacz MOSFET
    Wzmacniacz
    Wzmacniacz stereofoniczny klasy A/B: TAK
    Konfiguracja kanałów (liczba kanałów stereo): 2 / 1
    Filtr dolnoprzepustowy, przełączany (Hz): 50 - 300 -12 dB/oct
    Znamionowa moc wyjściowa (DIN 45500)
    Maks. konfiguracja kanałów przy 4 omach (W): 2 x 200
    Min. konfiguracja kanałów przy 4 omach (W): 1 x 500
    Maks. konfiguracja kanałów przy 2 omach (W): 2 x 250
    Znamionowa moc wyjściowa, RMS 20-20 000 Hz
    Maks. konfiguracja kanałów przy 4 omach (W) / THD (%): 2 x 200 / 0,1
    Min. konfiguracja kanałów przy 4 omach (W) / THD (%): 1 x 500 / 0,15
    Maks. konfiguracja kanałów przy 2 omach (W) / THD (%): 2 x 250 / 0,15
    Maksymalna moc wyjściowa (1 kHz)
    Maks. konfiguracja kanałów przy 4 omach (W): 2 x 400
    Min. konfiguracja kanałów przy 4 omach (W): 1 x 1200
    Maks. konfiguracja kanałów przy 2 omach (W): 2 x 600
    Dane ogólne
    Pasmo częstotliwości (Hz): 5-50 000
    Tolerancja (dB): + 0 / - 3
    Współczynnik sygnał/szum (dB): 100
    Całkowite zniekształcenia harmoniczne przy 1 kHz (%): < 0,01
    Wcześniej spaliłem JBL GT5 1204BR a dziś PIONEER TS-W306C. Nie ukrywam że lubie potężny bass. Wzmacniacz mam blisko aku., około 1 metr przwodu i do tego kondensator 1 F. Auto to BMW e39. Jest ono dość mocno wygłuszone dlatego moc musi być spora, tak myślę. Chciałbym abyście mi pomogli dobrać odpowiedni głośnik 30 cm, lub może 2x25cm, lub coś innego. Lubię zarówno długi bas jak w czarnej muzie, lubię też techno szybkie, a ostatnio przerzuciłem się na bardzo szybki power metal. Ten ostatni gatunek muzy jest naprawdę szybki i właśnie on wykończył mi tak mi się wydawało niezniszczalnego PIONEERa TS-W306C. Proszę o poważne propozycje. Myśle że do 700zł da sie coś wykombinować.Proszę o pomoc.
    W sednie nie jet łatwo z ngłośnieniem. Niby ładnie się ustawi wzmacniacz do głośnika ale przyjdzie inna muzyka, inny bas i ne słychać że sub ma dość i właśnie są takie objawy jak ja mam. PIONEERa miałem 3 lata i byłem zadowolony ale niestety został uszkodzony i muszę go czymś zastąpić.

0 15
  • #3 08 Sie 2010 23:53
    Seweras
    Poziom 11  

sanders156
    Dzięki za odpowiedz. Wcześniej wywalili mi temat do kosza bo regulamin. nie doczytałem. Jaki dokładnie głośnik masz na myśli? Możesz rozwinąć myśl? Ja nie palę głośników specjalnie. Mam sprzęt audio już 10 lat i zdazyło mi się 2 razy uszkodzić głośnik. Wcześniej nie miałem auta typu sedan to mogłem lepiej kontrolować głośnik.

0
  • #4 09 Sie 2010 00:01
    sanders156
    Poziom 35  

Mowie o tym RE Audio SR-12 D2 Subwoofer 30cm KURIER GRATIS
    (numer 1163597861) , poczytaj jego opinie bo jest to dobry glosnik dobrej firmy potrafi szybko i potrafi mocno a 500wat z sonego nie zrobi na nim wrazenia

0
  • #5 09 Sie 2010 07:56
    Seweras
    Poziom 11  

300 W RMS to nie za mało? SPL nie za niskie?? Mam do wyboru 2 obudowy: 1 Bandpass, obie komory po około 24-25L i, 2 BR, to obudowa jaka została mi po JBL GT5 1204BR. Czy któraś się nada do sedana czy lepiej zbudować indywidualną nową obudową do głośnika??

Myślałem też o JBL P1222 lub P1224 ale nic nie wiem o tym głośniku i nie wiem jaką muzę lubi i jaką obudowę.

0
  • #6 09 Sie 2010 13:41
    sanders156
    Poziom 35  

Nie nie za slaby , nie za niski SPL ;) Obudowe robi sie pod glosnik i zadne inne sie nie nadadza tylko taka jaka wynika z symulacji... JBL - mocny , wolny lubi wiecej mocy niz masz

0
  • #7 09 Sie 2010 14:01
    Seweras
    Poziom 11  

Czyli rozumiem, że głośnik szybki nie zejdzie nisko z długim trzęsącym auto basem, a głośnik z potężnym niskim basem nie zagra szybko. więc jaką obudowę? Zamknieta to szybki bass. BR to niski, głęboki bass , BP to połączenie Closed i BR, ale ciężka do zbudowania i zestrojenia. No i teraz mam jeszcze większy dylemat. Może P1222 w closed. sam już nie wiem.
    A do RE Audio SR-12 D2 jaka obudowa? Jaką moc wytrzyma?? Zagra lepiej niż mój biedny Pioneer TS-W306C??
    A to pudło z tej aukcji: numer 1174976007 może zagrać ładnie w moim aucie i przy moim wzmacnieczu?

0
  • #8 09 Sie 2010 15:31
    sanders156
    Poziom 35  

Tego pudla to nie podlaczysz pod swoj wzmacniacz bo nie jest stabilny w mostku do 2ohm , pozatym to jest chinski szajs , Czy RE SR zagra lepiej , dla mnie z pewnoscia ale czy dla ciebie nie wiem , kazdy ma swoje wymagania dla mnie RE SR juz jest za glosnym subem do instalacji SQ , pionier sie dla mnie zupelnie nie nadaje bo nie gra z kultura i brak mu zroznicowania basu , power to tez typowy glosnik do robienia zadymy mi sie zaden z nich nie podoba poza ewentualnie RE SR , mocy wytrzyma wiecej niz twoj sony moze mu dac 500-600wat bez problemu ,

Co do podzialu skrzynek piszesz stereotypowo kazdy glosnik jest stworzony pod dana skrzynke i tylko sztuka jest mu taka zrobic i wtedy gra tak jak powinien , w br moze zagrac szybciej niz w closed w closed moze przeciagac bas itp . nie ma stereotypow

0
  • #9 09 Sie 2010 15:47
    Seweras
    Poziom 11  

A Sony? Głośniki dobre?? np. aukcja nr. 1178686071. Tyle, że 38 cm.
    Wzmacniacz mój mogę rozmostkować i wtedy mam 2x200W RMS przy 4 ohm lub 2x250W RMS przy 2 ohm. Więc może skombinować coś z 2 mniejszych głośników np. coś 2x25cm. Mniejsze głośniki są z reguły szybsze. Ale i potrafią zejść nisko. A przy okazji sumaryczna powierzchnia membramy jest większa niż przy 1x30cm, więc i dobrze pompują.

0
  • #10 09 Sie 2010 15:54
    sanders156
    Poziom 35  

Mozna zrobic i tak dwa moga zagrac ciekawie np. dwie sztuki Hollywood Excursion X2-1060-D4 spiete w 2ohm i spiete razem w 4 ohm zasilone mostkiem szybko i mieskiem ;) Co do sony to sluchalem dwoch xplodow i mi zupelnie nie przypadly do gustu robia duzo lomotu ale nie graja a twoj wzmak nie sadze zeby mial 2x200wat w 4ohm

0
  • #11 09 Sie 2010 17:21
    Seweras
    Poziom 11  

A coś nieco tańszego z 25 cm?? Jaka obudowa do 2 sztuk? Dzielona czy wspólna. Jak pod 1 kanał to chyba wspólna. Widzę że jest promocja na: Hollywood Excursion X2-1060, 60 zł taniej od 2 cewkowego, tyle że on ma 4 ohm i bym musiał podłączyć 2 pod osobne kanały, a to już chyba nie zagra dobrze bo to będzie stereo.
    Co do mojego wzmacniecza to Sony raczej nie ściemnia z parametrami jak np. Magnat. W mostku ma 500 RMS i uszkodził Pioneera ts-w306c w obudowie BP, która zwiększa wydajność mocową głośnika, a nigdy nie podkręcałem wzmacniacza na max. Max 3/4. Grałem tym pioneerem nawet na 1 kanale wzmacniacza i też ładnie śmigał. Ja sugeruje się odsłuchem. Podałem wyżej dane techniczne wzmacniecza jakie przedstawił jego producent.

0
  • #12 09 Sie 2010 18:27
    sanders156
    Poziom 35  

Sony to akurat firma ktora sciemnia z moca bo to kiepska marka odkad zaczela produkowac serie xplode to ze spaliles suba to nie wina za duzej mocy tylko albo zmeczonej cewki suba albo tego ze pojawily sie przestery moze to byc spowodowane spadkami napiecia lub zlym wyregulowaniem gaina , dwa 4 ohm nie zagraja dobrze zapewniam cie , regula jest mniej wiecej taka - jezeli przykladowy wzmak ma 100wat na 1kanal w 4ohm to na jeden kanal w 2ohm ma 200wat a w mostku w 4 ohm 400wat , nie sadze zeby ten mial tak jak pisza mysler ze tam jest ze 125wat na kanal ale nie istotne , na ucho mozna co najwyzej stwierdzic kontrole wzmaka nad glosnikiem mocy raczej nie wykonalne

Polecam dwa suby 25cm o mocy okolo 200wat z JBL i innych podobnych bym zrezygnowal

Mozesz zawsze zadzwonic do ESSA czy przy zakupie dwoch sztuk dadza ci upust...

0
  • #13 09 Sie 2010 18:55
    Seweras
    Poziom 11  

Nie twierdzęże na słuch "wyczuję" moc. Tylko czy wzmacniacz kontroluje głośnik, tak jak napisałeś. Przysiadów nap. napewno nie ma. przewody mam 35 mm2 i około 1 metr od aku., bo aku mam w bagażniku. Miałem już kilka wzmacniaczy i jak narazie z Sony jestem najbardziej zadowolony. Choć to ocywiście sprawa gustu. Ale mniejsza z tym. Mi chodzi w tej chwili o suba.
    Szukałem na Alledrogo jakiegoś suba z 2x25cm w obudowie ale nie bardzo znam się na tych różnych markach i nie wiem co wybrać. Może być też coś 2x30cm ale mniejszej mocy.
    Masakra ogólnie. Za dużo sprzętu do wyboru :D

0
  • #14 09 Sie 2010 19:09
    sanders156
    Poziom 35  

Pech taki ze wiekszosc subow 2x25 na allegro ma wypadkowa impedancje 2ohm ale jezeli uwaszasz ze twoj wzmak pociagnie na osobnych kanalach to polecam RF P1

0
  • #15 09 Sie 2010 22:14
    Seweras
    Poziom 11  

Napewno jakoś zagra, czy satysfakcjoująco to nie wiem. Najlepiej by było tak jak wspomniałeś wcześniej: 2x25 cm, 2x4ohm równolegle+ 2x4ohm równolegle czyli w sumie 4 ohm i dać na mostek. Tylko problem z głośnikami 2x4 ohm w dobrej cenie. no i budwa nowej skrzyni.

0
  • #16 10 Sie 2010 18:25
    Seweras
    Poziom 11  

A co powiecie na temat subwooferów firmy HIFONICS?? Np ZEUS z aukcji numer 1164621968. O firmie słyszałem ale nic nie wiem o ich subwooferach.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo