Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola Razr v3, ładowanie tylko z USB jednego kompa.

Marsjanin 09 Sie 2010 00:42 10271 2
  • #1 09 Sie 2010 00:42
    Marsjanin
    Poziom 9  

Witam. Może coś poradzicie na ten złom.

Otóż są sobie DWA egzemplarze Motoroli Razr v3. Oba ładują się tylko z mojego kompa…

Różne ładowarki USB – nie.
    Z mojego kompa stacjonarnego z Linuksem – zawsze.
    Z mojego kompa, kablem USB z wyciętymi żyłami danych (samo napięcie) – NIE.
    Z laptopa z Win XP – NIE.

Linuksem bym się nie przejmował, bo i sam BIOS w przypadku tego blaszaka wystarczy do wzbudzenia ładowania. Być może XP coś broi na laptopie – jego w akcji nie widziałem.

Motorole te normalnie, gdy są wyłączone i podłączy się kabel USB (z kompa czy z ładowarki), budzą się jak po normalnym włączeniu i ładują baterię. Tak dzieje się też i przy kompie, i przy laptopie oraz dowolnej ładowarce (a także kablu z 5 V z USB). Jednak baterię ładują tylko z kompa na kablu „z danymi”. Przy włączonym telefonie przy włączaniu i wyłączaniu kabla USB rozlega się (pewnie w zależności od ustawień profilu audio) charakterystyczny dźwięk. Rozlega się on też dla nieładujących ładowarek – telefon jakieś napięcie więc widzi…

Kuriozum padło ostatnio, gdy Motorola podłączona do ładowarki (dłuższa próba ładowania, bez powodzenia) odmówiła odpalenia jakiejś aplikacji twierdząc, że nie może, gdy telefon jest podłączony do kompa.

Jak dla mnie to magia. Napięcie USB w kompie (że może nietypowo zawyżone)? Nie, bo ładowałoby z niego kablem dwużyłowym. :( Ładowarki jak i kabel (własnej produkcji, notabene zrobiony specjalnie dla tych motoról, by nie próbowały się łączyć z netem pod Ubuntu) są sprawne, sprawdzone na starym aparacie-webcamie Trusta bez baterii zasilanym po USB. Czy ktoś z Was widział podobne czary już kiedyś? Przypominam, że telefony są dwa, wiec to tym bardziej mnie dziwi.

• #2 09 Sie 2010 01:02
    nece616
    Poziom 26  

Co do komputera z systemem XP sprobuj zainstalowac programim Motorola Phone Tool i pisz co sie dzieje. Powinienes go miec na plytce z kupionym telefonem

• #3 09 Sie 2010 01:21
    Gziutek
    Poziom 11  

Witam.
    Tak jak sugeruje kolega nece616.Wraz z programem instalowane są sterowniki USB pod Motorola.
    Oto Fragment instrukcji dla Motoroli L6 :

Baterię można naładować, łącząc port mini-USB
    w telefonie z portem USB w komputerze. Oba
    urządzenia muszą być włączone, a na komputerze
    muszą być zainstalowane odpowiednie sterowniki.
    Kable i sterowniki są dostępne w oryginalnych zestawach
    firmy Motorola, sprzedawanych osobno.
    W przypadku całkowitego rozładowania baterii nie można jej
    naładować za pomocą ładowarki USB podłączanej do
    komputera PC. W takim przypadku należy skorzystać
    z ładowarki przenośnej.

Może to w czymś pomoże.
    Pozdrawiam.