Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TVP Sport i TVP HD - naziemne?

09 Sie 2010 03:00 12905 8
 • Poziom 18  
  Przeszukując wzmacniacze antenowe w opisie przytrafił mi się m. in. kanał TVP Sport co mnie dziwi że można go odbierać ze zwykłej anteny. Nadajnik jest w Łazach k\Warszawy i to może być problem. Program jest ten na 48 kanale, więc trzeba by zainwestować w antenkę selektywną. Jestem z okolic Łodzi, mój dom jest 4 poziomowy. Antenę mogę zainstalować na maszcie, łącznie max. jakieś 10 m od ziemi. Do Warszawy trochę mam, ale czy gra warta świeczki, czy złapie mi sygnał z tego 48 kanału. Dodam że na 49 kanale u mnie jest Polsat.
  Jakie wzmacniacze i jakie anteny byście polecali.
  Moja obecna konfiguracja jest prosta lecz skuteczna. Mianowicie na strychu antena siatkowa na wzmacniaczu 21-50 oraz kierunkowa antena na kanały 6-8 w konstrukcji 4 direktory/2 reflektory. Złączone to złączka selektywną na VHF i UHF. Jakość dla mnie zadowalająca. Dlaczego nie przez profesjonalną zwrotnice? Jest gorzej...;P
 • Specjalista AGD
  Wszystko zależy od tego jakie są warunki odbioru sygnału z Warszawy w twojej okolicy ale na pewno trzeba by zainwestować w bardzo dobrą antenę do tego dobry wzmacniacz na kanał 48 no i jak najwyższy maszt antenowy. Podstawowy warunek to czysty widok z miejsca ustawienia anteny na Warszawę wszystko osłabia sygnał a i tak jak tego samemu nie zrobisz to się nie przekonasz. Anteny siatkowe mają tylko 1 zaletę są tanie innych zalet nie mają.
 • Poziom 24  
  Program TVP Sport i TVP HD był dostępny z testowego multipleksu I DVB-T. Obecnie został zmieniony jego skład i dostępne są programy: TVP1, TVP2, TVP Info/TVP Warszawa, TVN, Polsat, TV4, TV Puls (czyli dokładnie te same, co w systemie analogowym).

  Obecnie program TVP Sport i TVP HD drogą naziemną można odbierać wyłącznie z testowego multipleksu III DVB-T z nadajnika RTCN Poznań/Śrem, kanał 28, moc 20 kW.

  Natomiast według obecnych planów multipleks III zawierający TVP Sport na nadajniku w Łazach ma zostać uruchomiony już 27 października bieżącego roku. Nie będzie to już test, a stała emisja. Niestety na kanale 55 - czyli będzie podobna kolizja, tyle że nie z Polsatem, a z TV4.

  Do odbioru sygnału cyfrowego DVB-T potrzebny jest telewizor z obsługą DVB-T w systemie MPEG-4 (od jakichś 2 lat - może mniej - standardowe wyposażenie nowo produkowanych telewizorów), moduł transkodujący (jeśli telewizor ma obsługę DVB-T w systemie MPEG-2 i slot CI) lub zewnętrzny tuner (wygląda podobnie do dekodera satelitarnego FTA, tyle że podłącza się do niego zwykłą antenę naziemną). W przyszłości i tak go będziesz musiał zakupić, bo naziemna telewizja analogowa zostanie zastąpiona za kilka lat naziemną telewizją cyfrową w systemie DVB-T MPEG-4. Przez ten czas ceny tunerów DVB-T powinny jednak spaść.

  Możesz napisać dokładnie o jaki Bukowiec chodzi. Jeśli ten na wschód od Łodzi - bardzo możliwe że zadziała. Ustaw obecną antenę jaką posiadasz w kierunku Warszawy i napisz jakie odbierasz programy analogowe z Łazów i w jakiej jakości.
 • Poziom 33  
  Witam. Mieszkam we Wronkach 80km od Poznania. Łapię 3 MUX ze Śremu i mam paczkę TVP. Jak na razie MUX3 jest tylko w Wielkopolsce. wszystko można znaleźć na forum emitela. W paczce mam: Tvp1, Tvp2, Tvp info, tvp kultura, tvp hd, tvp sport i tvp historia. Kanał chyba 28 i 20kW ERP. Pozdrawiam.
 • Poziom 18  
  Eh z tym DVB-T to trochę lipa. Chciałem nie wydać na to więcej niż 100 zł, a tu jeszcze tuner albo nowy telewizor dochodzi. Chyba na razie zrezygnuje.
  Bukowiec k\Kraszewa k\Andrespola powiat łódzki wschodni
 • Poziom 33  
  Lepiej zainwestować w TV-SAT. Wydać więcej i mieć ok. 200 programów zamiast 14 - 20
 • Poziom 18  
  Wiadomo :] lecz nie ma to jak lans, że w zwykłym tv mam inne programy.
  Z satelitarnej TV mam dekodery analogowy i cyfrowy i free kanały, ale to nie to, to każdy może mieć.
 • Poziom 13  
  Jeśli chodzi o TVP HD to niestety cały czas powtórki lecą. Z tego co wyszukałem to i w Poznaniu nie jest tak różowo z odbiorem TVP HD i III muxa - http://naziemna-tv.pl/index.php/walka-z-antena-pokojowa-walka-o-tvp-hd-poznan/

  Generalnie szału nie ma z tą cyfrową telewizją, jeżeli ktoś kupował i tak TV to nie ma problemu. Ale dużo ludzi gdyby nie wyłączenie nadajników zostałoby przy analogu.

  Dużym plusem jest odporność na odbicia i zakłócenia przy nadawaniu cyfrowym.
 • Poziom 16  
  Może moja odpowiedź to musztarda po obiedzie ale zadałeś pytanie czy odbierzesz program telewizyjny w Łodzi nadawany z Warszawy.
  Ja mieszkam w Warszawie i muszę przyznać że sam mam problemy z odbiorem a zwłaszcza po przeniesieniu nadajnika do Łaz (a nie mam telewizji kablowej).
  A jako ciekawostkę powiem może to nie dvb-t tylko zwykła analogowa telewizja ale jesienią w listopadzie gdy są bardzo duże mgły na w telewizorze u babci w prostej linii na wschód 70 km. od Warszawy zdarzało się na antenie skierowanej na Warszawę złapać chociaż śnieżne ale jednak RTL, jakiś kanał słowadzki oraz TVP Łódź. Nie wspominając już o białoruskim kanale.
  Ale warto poczekać może rok. Cyfrowe multipleksy zaczynają już być powoli uruchamiane w Polsce. A cyfrowe dekodery telewizji naziemnej może części państwo zrefunduje, tak jak to był w innej części europy. Ale zawsze można coś na allegro kupić.