Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52 Nie działa ładowanie

09 Sie 2010 10:56 13271 29
  • Poziom 10  
    Witam

Mam taki problem . Kiedy ktoś do mnie dzwoni odbiorę itp. To mnie nie słychać dzwoniący mnie słyszy. Ale jeśli sobie w telefonie włączę dyktafon i pogadam to normalnie wszystko słychać. Są jakieś dwa mikrofony jeden odpowiada za to a drugi za to ? Bo jak oglądałem płytę główną to są chyba dwa mikrofony jeden jest na dole płyty (koło anteny zasięgu) a drugi jest około 2cm w górę od gniazda USB.

Jeszcze mam 2 problem kiedy ktoś zadzwoni odbiorę itp. potem się rozłączę to automatycznie włącza mi się muzyka której ostatnio słuchałem . Jeśli ktoś dzwoni ja nie odbiorę to nic się nie dzieje. Ustawienia fabryczne robiłem . Nie pomogło

Proszę o POMOC. z góry dzięki
  • Poziom 33  
    Jest jeden mikrofon. Wymień go :)

• Poziom 29  
    tele_sim napisał:
    Jest jeden mikrofon. Wymień go :)

Mylisz się, w telefonie są montowane dwa mikrofony
  • Poziom 10  
    Dzięki za odp.

Ale który mikrofon odpowiada za dyktafon a który za rozmowę ? czy może dwa pracują razem ?

A moi drugi problem jest ktoś w stanie go rozwiązać ? z tą muzyką ?
  • Poziom 14  
    Co do muzyki, to przytrzymaj klawisz, którym wchodzisz do menu. Wyświetli Ci się menadżer zadań, podobny do windowsowego. Zobacz czy nie masz tam uruchomionego playera
  • Pomocny post

Poziom 29  
    Print screen serwisówki:

Dodaje jeszcze gdzie znajdują się mikrofony, b2100 czyli docelowy mikrofon telefonu jest z tyłu( pierwsze czerwone kolko na screenie) a drugi mikrofon jest z przodu( czerwone kolko na screenie od prawej strony), autorowi postu radze sie przyjrzec b2100 oraz sprawdzic element r2101

• Poziom 10  
    Witam

"tele_sim" ja nie wiem w ogóle po co się udzielać i na dodatek się sprzeczać jak się nie wie na 100%?

Rhingsm dzięki za odpowiedz i ten Pan ma w 100% rację i proszę się już nie sprzeczać .

A jeszcze możesz mi podesłać link do takiej serwisówki ? A jeszcze dopowiem że telefon był zalany i wrzucony do wanienki (mikrofony zostały na płycie ) ponoć wanienka je uszkadza.

• Poziom 29  
    Jeżeli taplałeś telefon w wanience to musisz je oczywiście wymienic oba bo prawdopodobnie oba są do wymiany
  • Poziom 33  
    Bo nie mialem pojecia że są dwa. Zawsze jak jest jeden i jest taka sytuacja to wystaczy wymienić :) Tym sie sugerowalem...
    No już sie nie burzyc do mnie :)
    Moderowany przez tino2003:

To nie jedyny temat w którym piszesz kompletnie nie wiedząc o co chodzi, na forum technicznym a takim jest elektroda jak nie wiemy to nie piszemy nic tylko siedzimy cicho i czytamy co mają do powiedzenia ci którzy coś wiedzą. Tym razem tylko upominam, lecz następnym już nie będzie pobłażania.

• Poziom 18  
    A tak na marginesie to po co sa dwa mikrofony i jaką role spełniają ? :) Ktos wie? Bo jakiś miesiac czasu mialem tez E52 po zalaniu i pierwszy raz sie spotkalem z tym ze sa 2 mikr cyfrowe w telefonie. MNyslalem ze jeden jest do roznow a drugi do dyktafonu, ale NIE! Wywnioskowalem ze oba dzialaja chyba naraz albo musza byćprzynajmniej oba sprawne, bo nawet jak wymienielem jeden z nich na nowy to i tak wogole nic nie dalo i nie dziala ani dyktafon ani podczas rozmow, dopiero wymiana drugiego pomogla. Czyli musza byc sprawne obydwa.

Pytanie tylko po co dwa mikrofony? :P
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Układ 2 mikrofonów jest wykorzystywany przy zestawie HF jako stereo, dla poprawienia akustyki rozmowy.Nokia podobne rozwiązanie stosuje również w modelu 3600.
  • Poziom 23  
    Mikrofon 2 czyli ten z przodu obudowy czasem "przeszkadza" i trzeba go całkowicie usunąć...
  • Poziom 31  
    Ciesz się że tylko dwa. W 6720Classic są np cztery - trzy na płycie i jeden na flexie obok głośnika. Wymyślono to po to, że układ mierzy poziom głośności i opóźnienie czasowe ze wszystkich mikrofonów, porównuje to wszystko i tylko po to, aby wydzielić rozmówcę od hałasu otoczenia.
  • Poziom 10  
    Witam Ponownie .

Mikrofony Zrobione. Wymieniłem 2 i z głowy. A co do tej muzyki to odkryłem parę ciekawostek .

Słucham muzyki . naciskam stop wychodzę całkowicie jestem na tapecie i sobie dzwonię jak zakończę rozmowę muzyka automatycznie się włącza. Ale jeśli słucham muzyki i kliknę na "kwadracik" znika cały pasek ten gdzie jeśli leci piosenka to on ma w sobie taki prostokącik i ten prostokącik się przesuwa (sorki że tak pomotane ale inaczej nie umiem wytłumaczyć) . No i też wychodzę całkowicie i jestem na tapecie . Dzwonię kończę rozmowę muzyka się nie włącza.
    Lub jest druga opcja tak jak ktoś pisał wyżej. Przytrzymuję przycisk do menu i tam zakańczam odtwarzacz i wtedy nie ma znaczenia czy normalnie zatrzymałem piosenkę czy też "kwadracikiem" muzyka po rozmowie nie leci .

Z tym problemem da się żyć ale jest wkurzający.

Proszę o pomoc :) z góry dziękuje.
  • Poziom 14  
    Spróbuj zrobić update softu przez Nokia Software Updater. To, co wcześniej pisałem(z tym przyciskiem menu) to zwyczajne zabicie działającej aplikacji.
    Ew można ściągnąć aplikację, którą sprawdzisz jakie masz programy w "autostarcie" i wyłączyć playera
  • Poziom 10  
    Witam ponownie

Powiem szczerze że nic z tego nie rozumiem .

Jeśli ktoś by był tak uprzejmy i mi napisał szczegółową instrukcję co robić po kolei to bym był bardzo wdzięczny . Oczywiście punkty by poleciały :) (nawet nie wiem co dają ale widzę że jest taka opcja. )
  • Poziom 14  
    Jeśli nie masz, to na początek pobierz:
    Nokia PC Suite
    Postępuj wg wskazówek podczas instalacji. Podłącz telefon do kompa kablem, który otrzymałeś z telefonem i po podłączeniu(będziesz miał kreator do podłączenia nowego urządzenia) wykonaj kopię zapasową ustawień, kontaktów, kalendarza itp(najlepiej zaznacz wszystko oprócz plików z karty pamięci).
    Następnie wyłącz Nokia PC Suite - będziesz miał ikonkę obok zegarka w tray'u, klikasz prawym -> zakończ/zamknij.
    Następnie instalujesz Nokia Software Updater
    Telefonu nie odłączasz od kompa, ustawiasz profil Ogólny i odpalasz Nokia Software Updater. Czytasz WSZYSTKIE komunikaty(skoro tego wcześniej nie robiłeś) i najważniejsze NIE ODŁĄCZAJ TELEFONU OD KOMPA aż się nie skończy proces aktualizacji.
    Telefon powinien się zresetować, zainstalować nowy software i tyle.
    Teraz w Nokia PC Suite przywracasz swoje ustawienia, pliki itd z kopii zapasowej, którą utworzyłeś na początku.
    Proste :D
  • Poziom 10  
    Witam

Mam kolejny problem ;/

Nokia E52 Niby ładuje a nie ładuje :(

Sytuacja jest taka podpinam ładowarkę wyskakuje komunikat że ładuje "Chodzą kreski baterii". Ale bateria się nie ładuje. Jeszcze zauważyłem że czasami podpinam ładowarkę to w ogóle nie raduje. Czasami też podepnę/odepnę parę razy to potrafi się wyłączyć cały tel. Jeśli nawet odepnę ładowarkę to i tak "kreski baterii dalej chodzą". Jest jeszcze coś co zauważyłem jeśli klawiatura jest podświetlona i podłącze ładowarkę to podświetlenie klawiatury już nie zgaśnie. Teraz idziemy do komputera. Podłączam ładowarkę i jeśli "niby ładuje" to komputer też wykrywa telefon. Ale jeśli podłącze ładowarkę i w ogóle nie zareaguje to komputer też nie wykrywa telefonu.
    A i zawsze jak podepnę telefon do kompa to jak odłączę to jest ciągle znaczek w górnym prawym rogu że "niby telefon jest dalej podłączony kablem usb" i też "chodzą kreski baterii".

Teraz moim zdaniem to jest wina jakiegoś układu. Tylko ja nie wiem do końca którego. Jeszcze podpowiem że telefon był po zalaniu.
    Teraz proszę o pomoc jakiegoś fachowca. Który by mi mógł pomóc wskazać który układ/układy mogą być zepsute i Opisać te układy. Czy jest lutowany czy może są jakiś kulki itp.

TU jest link do schematu.

http://rapidshare.com/files/299668520/Schematics_E52.rar

Na stronie 12 jest cały układ USB
    Na stronie 28/29 jest cała płytka z układami. (X3300 to jest gniazdo USB)

Ja obstawiam że zepsuł się układ Z3300.

Pozdrawiam i z góry dzięki wszystkim
  • Spec od GSM
    Układ Z3300 jest to układ zabezpieczający bez niego też wszystko będzie działać ale w twoim przypadku jak telefon jet po zalaniu to ciężko stwierdzić co jest uszkodzone. Zwarcia mogą być w różnych miejscach. Może to być Gazoo do wymiany lub przelutowania. Na początek mycie i czyszczenie płyty a potem szukamy uszkodzeń.
  • Poziom 23  
    Gazoo tak naprawdę nie można wymieniać w e52. Ale różna cuda się robi...
    Co do ładowania to być może N3300 lub D3300, wystarczy podgrzać...
  • Poziom 10  
    Witam ponownie

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

A teraz tak znalazłem układ N3300
    Ale D3300 za cholerę nie mogę znaleźć
    Może chodziło o F3300?

Ja dopiero zaczynam zabawę z gsm wiec chodziło Ci o wygrzanie hot airem tak ?
    Tylko powiem mi z jakiej odległości wygrzewać układy. ?
    W jaką temperaturą i ile czasu.

Skupiać się tylko na tych 2 układach przy wygrzewaniu. ?

Proszę o wyrozumiałość . Ale dopiero się uczę .

Jeszcze do powiem że telefon był w wańce 2 razy po 2min. i wszystko działa oprócz tego ładowania.
  • Poziom 23  
    D3300 jest po lewo combo, to duży klocek ;p
  • Poziom 10  
    ok. znalazłem.

a teraz jak mam to wygrzać ? poproszę jakąś instrukcję
  • Poziom 10  
    kurde i już zgłupiałem .

wiec co mam w końcu zrobić.? wygrzać N3301 D3300 i N3300 ??

Proszę o instrukcje jak to wygrzać .

Dziękuje i pozdrawiam .
  • Poziom 31  
    N3301. O wygrzewaniu jest wiele tematów, wystarczy poszukać.
  • Poziom 10  
    Poczytałem trochę o tym wygrzewaniu ale nic konkretnego się nie dowiedziałem.
    Wiem że praktycznie do każdego układu wygrzewa się inaczej. Ja nawet nie wiem jaki to jest układ. Czy jest na kulkach czy lutowany . (naprawdę dopiero zaczynam zabawę gsm) Oczywiście ja tego wygrzewać nie będę ponieważ pewnie bym narobił więcej szkody niż pożytku. Ale chce wiedzieć na przyszłość.

Jak by był ktoś tak miły i mi opisał układ N3301 i jak go wygrzać to było by mi naprawdę miło.

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    Kolego ja z moją nokią miałem podobne przygody na początku nie startowała więc domowym sposobem rozebrałem ją i przez całą noc moczyła się w denaturacie po wyciągnięciu jej z słoika telefon o dziwo ożyła lecz nie działało ładowanie i wifi wiedź rozebrałem ją drugi raz i jeszcze raz na noc do słoja gdy ją złożyłem o dziwo wszystko zaczęło działać spróbuj morze ją utopić w denaturacie na noc może i tobie się uda.

Ps.Po wyciągnięciu wygrzewałem ją suszarką przez 15 min z odległości 20-30 cm