Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen saxo 1.5d nie dziala predkosciomierz

hendrix81 09 Sie 2010 12:46 6148 6
  • #1 09 Sie 2010 12:46
    hendrix81
    Poziom 9  

Witam
    Zakupilem citroena saxo 1.5d i od zakupu nie dziala mi predkosciomierz. Przesledzilem autodate i wedlug schematu odpowiedzialny za odczyt predkosci jest 3 przewodowy czujnik predkosci (+,masa i sygnalowy ...na schemacie oznaczony B33). Przeogladalem komore silnika i nie weim gdzie dokladnie znajduje sie ten czujnik, absu nie mam tak ze przy kole nie mam czujnikow, W skrzyni jest jeden od gory wkrecany w skrzynie (wygladajacy jak czujnik temperatury) dwuprzewodowy tak ze odpada:), drugi czujnik jest od strony chlodnicy (czarny kapturek i wtyczka z trzema pinami , ale łączy sie z gniazdem z dwoma przewodami tak ze chyba to tez nie ten). bardzo prosze o podpowiedz z czego brany moze byc ten sygnal gdzei moze byc ten czujnik i jezeli mozliwe to jak go sprawdzic (dodam jeszcze ze licznik mam bez obrotomierza..sam predkosciomierz ,poziom paliwa i wsiocki zegarek samiast obrotow:). Z gory bardzo dzikuje za jakiekolweik podpowiedzi.Pozdrawaim Piotrek

0 6
  • Fibaro
  • #2 09 Sie 2010 13:22
    tpolo
    Poziom 17  

czujnik jest usadowiony przy prawej pół osi
    citroen saxo 1.5d nie dziala predkosciomierz

2
  • Fibaro
  • #3 14 Sie 2010 21:11
    hendrix81
    Poziom 9  

Witam
    Na początku chciałbym podziekować koledze za podpowiedz. Dopiero dziś udało mi się zakupić ten czujnik. Strasznie tam ciasno no ale stary wymontowałem przekręcilem kluczyk i wówczas na wtyczce czujnika na pinach 1 i 2 mam zasilanie myślałem ze już będzie ok. Zapiąłem wtyczkę przykręciłem obudowę filtra powietrza no i ja jedzie próbnej to samo ...prędkościomierz nie działa. Dodam ze czujnik był używany ale z pewnego źródła. Zostaje wiec licznik albo przerwa na przewodzie sygnałowym. Licznik wyjąłem tz. zluzowałem bo żeby go wyjąć konieczne jest odkręcenie kierownicy. Na liczniku nic nie widziałem no i nie wiem może ktoś bo miał jakiś pomysł. Jutro jeszcze pobawei sie z tym starym czujnikiem. W poniedziałek moge mieć licznik tylko czy to coś.. Sprawdze jeszcze ciągłosc na sygnałowym przewodzie i chyba zakupie ten licznik. Bardzo prosze o podpowiedz

0
  • Fibaro
  • #4 14 Sie 2010 21:18
    colin555
    Poziom 27  

zebatka czujnika ok? slimak w skrzyni ok? kabel sygnałowy ok? zegary ok?

wieleeee watpliwości do sprawdzenia

0
  • #5 15 Sie 2010 19:10
    hendrix81
    Poziom 9  

Witam
    Sprawdzilem stary czujnik i okazało sie ze jest uszkodzony, mozliwe zatem ze ten co zakupielm rowniez jest uszkodzony . Mam pytanie : jakie napiecie albo jaki sygnał podac na sygnalowy przewod od strony skrzyni tak zeby obserwujac licznik wychylila mi sie wskazowka. (wtedy wyeliminowalbym kabel i licznik). Co do zebatek to były w nienaruszonym stanie.

0
  • #6 28 Sie 2010 20:58
    hendrix81
    Poziom 9  

Witam. Pisze juz po raz ostatni po to bym ptos skorzystal majac podobny problem. Zaczynajac od pocztatku: po wymianie czujnika proedkosci dalaj nie dzilal licznik wiec costal przewod sygnalowy od czujnika do licznika lub sam licznik. Przewodnosc zyly sygnalowej okazala sie ok wiec wymontowalem licznik i zaczalem go sprawdzac. Po wymontowaniu tarczy z predkoscią od razu zauwazylem przypalenie na triaku po pomiarze okazalo sie ze jest uszkodzony (jedna dioda). Po wymianie elementu wszytko zaczelo dzialac. Dodatkowo chcialbym podpowiedziac z odpisy dotyczace wymontowania licznika jedynie przez odkrecenie poduczki z kierownica sa bledne gdyz licznika wyjalem przez okno w kierownicy. :)

0
  • #7 30 Sie 2010 19:59
    hendrix81
    Poziom 9  

Przepraszam za pomylke bo w predkosciomierzu uszkodzony byl tranzystor mocy MJE 340 (0,5A 20W 300V NPN) a nie triak tak jak przez pomylke napisalem:)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo