Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

auto szarpie i gaśnie PEUGEOT 306

matush1988 09 Sie 2010 14:12 3764 3
  • #1 09 Sie 2010 14:12
    matush1988
    Poziom 1  

Witam,

Bardzo proszę o pomoc bo mi pomysłów brak. Posiadam Peugeot 306 1.6 1994 rok. Problem jest taki iż od kilku dni po odpaleniu auta gdy chce ruszyć auto czasem gaśnie lub też gdy auto się troszkę rozgrzeje oborty spadają poniżej 500 i gaśnie podczas jazdy. Dodatkowo podczas jazdy gdy dodaje gazu szarpie bardzo mocno. Tak się dzieje i na gazie i na benzynie. Świece, kable, filtr powietrza, gazu, paliwa zostały wymienione jakiś miesiąc wcześniej.

Jedno co zauważyłem to po zatankowaniu paliwa PB 95 na stacji PKN O.......N 2 dni przed tymi problemami paliwo było bardzo jasne. Po spuszczeniu paliwa widać że na dnie jest jakby paliwo jaśniejsze (czyżby woda dolana)???? CZy to może też być problemem. Dodam iż teść zatankował w ten sam dzień i przy silniku 2.0 w Renault megane ma problem taki że auto jakby straciło trochę na mocy.

Proszę o pomoc bo mi się pomysły kończą co to może być???????????????

0 3
  • #2 13 Sie 2010 21:58
    kamil907
    Poziom 28  

Więc może warto zatankować innego paliwa i sprawdzić czy się coś poprawi jeśli masz takie podejrzenia.

0
  • #3 14 Sty 2011 00:25
    michal29
    Poziom 11  

Podobno na usunięcie wody ze zbiornika pomaga dolanie denaturatu, ale nie było to sprawdzone przeze mnie.

0
  • #4 15 Sty 2011 22:13
    petarda0
    Poziom 18  

michal29 napisał:
    Podobno na usunięcie wody ze zbiornika pomaga dolanie denaturatu, ale nie było to sprawdzone przeze mnie.

Ten sposób był dobry w czasach gdy benzyna była normalna a dzisiaj w procesie produkcji leje się do niej tyle wszelakich dodatków że dolewanie denaturatu tylko pogorszy sprawę.
    Do eliminacji wody ze zbiornika jest specjalny specyfik, sam używam firmy STP
    do kupienia nawet w hipermarketach na stoiskach z akcesoriami motoryzacyjn

http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html

Denaturat też dzisiaj nie jest taki jak kiedyś, konfekcjonowany w małych firmach jak to mówią: "u chłopa w stodole" czasem nie chce się palić.

0