Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clarion DXZ958RMC czy Kenwood XXV-01D ?

rainer 09 Aug 2010 15:59 4402 23
    rainer
    Level 14  
    Witam, jestem na etapie zmiany jednostki sterującej. Zastanawiam się nad Clarion DXZ958RMC lub Kenwood XXV-01D. Chciałbym uzyskać troche informacji na ich temat. Po pierwsze czy to są tzw. deck-i? Po drugie, czy te radia posiadają sterowanie subwooferem, chodzi mi o funkcję: ON/OFF, głośność, regulowany filtr dolnoprzepustowy? Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ wzmacniacz jaki posiadam nie ma filtrów i takowe muszę mieć w radiu. Bardzo proszę o informację.
    sanders156
    Level 35  
    Clarion ma pelna zwrotke aktywna kenio chyba tez ale glowy nie dam
    rainer
    Level 14  
    Właśnie dlatego założyłem ten temat, to może wypowie się ktoś kto miał do czynienia z takim sprzętem. Ja w swoim Pionierze F900BT mam pełny EQ (LOW,MID,HIGH), oraz osobną funcję "Subwoofer" gdzie mam takie ustawienia suba :
    on/off, odrotnie/normalnie, głośność, filtr dolnoprzepustowy.
    Mniej więcej podobnych funkcji oczekuje od radia które chciałbym kupić, a to ze względu (jak już wcześniej pisałem) na to że wzmak nie ma filtrów.

Dodano po 10 [minuty]:

Sanders które radio byś wybrał? Nie chciałbym aby "ostrzyło na górze" o ile którekolwiek z wymienionych posiada taką cechę..
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Oba nie są "ostre" i wybór będzie ciężki ... weź mniej zużyte , a najlepiej posłuchaj.
    rainer
    Level 14  
    A czy to są deck-i ?
    Pytam bo potrzebuje końcówki mocy na tylne głośniki. Gdyby nie to, to chętnie kupiłbym Deck'a np. Nakamichi CD400.
    Powalla miałeś do czynienia z tymi radiami?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Clark na 100% nie i Kenio na 99% ... ten Kenio to inaczej model 85xx (chyba 8534) i tylko ma lepsze podzespoły na pokładzie.
    rainer
    Level 14  
    A czy te radia mają funkcje sterowania subem (takie jak wymieniłem wcześniej) ?
    sanders156
    Level 35  
    958 slyszalem a kenia nie , przypuszczam ze jak bym slyszal jedno i drugie to bym musial kazdego z pare tygodni po uzywac zeby wybrac , to juz jest naprawde wysoka polka tu by trzeba sie nimi pobawic poustawac... wybor trudny
    rainer
    Level 14  
    A ten Clarion miał te funcje ustawienia suba: ON/OFF, głośność, regulowany filtr dolnoprzepustowy itp. Pytam bo muszę mieć poprostu te ustawienia ze względu na to że wzmacniacz nie ma filtrów a nie wiem czy następny bedzie je miał...
    sanders156
    Level 35  
    Czy ma funkce wylanczania suba nie wiem bo nie korzystalem , podbicie suba i LPF oczywiscie , o ile sie nie pyle to bylo tez odwrocenie fazy , wiadomo czasowki itp.
    rainer
    Level 14  
    Mi zależy głównie na regulacji głośności suba i na filtrze dolnoprzepustowym do niego i na górnoprzepustowym na przednie głośniki bo Fuji nie ma żadnego filtra tylko gain.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Clark ma wszystko ...ma nawet zwrotkę aktywną więc bez obaw o regulacje suba, a kenio ... ściągnij manual do 8534 i sprawdź.
    rainer
    Level 14  
    Sprawdziłem i kenwood też ma sterowanie subem i filtry LPF HPF no i teraz jest problem, otóż który?:cry:
    Powalla jak jest z obsługą Clariona, bo tak jak widze na filmikach to wydaje się być trudna i nie wygodna (dotykowy ekran, pionowe przesuwanie przełącznikami) troche mnie przeraża..
    sanders156
    Level 35  
    Idzie sie przyzwyczaic tak jak do 948 , mi sie w clarionie z powieszchownych spraw bardzo sie podoba wykonanie panelu , alu szczotkowane dobrze sie prezentuje , ale ja czesto obsluguje swoje radio w czasie jazdy patrzac na droge ustawiam zmieniam filtry itp. a tutaj nauczenie sie takiej obslugi bylo by prawie nie mozliwe choc nie kazdy tak kombinuje z radiem w czasie jazdy :D
    rainer
    Level 14  
    Może wezmę tego Clariona, bo Kenwood'a już miałem (dużo niższy model, ale design taki sam) więc trzeba spróbować czego innego...Nie miałem nigdy jeszcze Clariona więc nie wiem jak gra, mam nadzieję że lepiej niż to co mam (pioneer F900BT) bo nie jest zle, ale chciałbym posłuchać jak grają inne radia, a navi mi nie potrzebna (F900)....
    fanatix
    Level 14  
    Clarion ma możliwośc wyłaczenia wewnętrznego wzmacniacza ( czyli zrobisz wtedy DECK-a) zwrotka jest kiepska (LPF 50/80/120), w keniu masz system Ees+ (czy coś w ten deseń) to daje zwrotnice co 10hz, i najważniejsze w clarionie "music catcher" - bajer nie z tej ziemi, pakujesz w radio 6 godzin muzy i spokój, ale tylko płyty audio.
    rainer
    Level 14  
    Nie zależy mi na twardym duysku, tylko bardziej na dzwięku. Jeżeli Clarion mam taką słabą zwrotkę to muszę się zastanowić...

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Napisze tak to moze ktoś pomoże mi w ostatecznym wyborze:
    moj sprzęt to: przód rainbow SLG, wzmak: Fujitsu TEN ALPHA 5000 bez filtrów, subwoofer: MTX Thunder 4000 w skrzyni Closed.
    Jakie radio mam wybrać aby zagrało to dobrze ze sprzętem który posiadam, z uwzględnieniem braku filtrów na wzmaku.
    Prosze o radę
    rainer
    Level 14  
    Rozmawiałem dzisiaj z facetem który powiedział że tem Kenwood to porażka, mówił żeby brać Clariona. Powiedział mi że jezdził po zlotach CA i słuchał tego sprzętu i odradził mi Kenwooda. Co o tym sądzić? Pioneera już sprzedałem więc trzeba coś już pomyśleć o zakupie, bo bez radyjka nie będę jezdził. Macie może jakieś propozycje radii (oprucz tych w temacie) tak do 1300zł?
    sanders156
    Level 35  
    Jezeli ktos mowi ze sprzet takiej klasy to porazka to jest nie powazny , moze sie podobac lub nie ale jakosc zawsze nalerzy docenic , wiesz juz zapewne ze trzeba posluchac zeby wiedziec czy ci sie spodoba , mozna wymieniac cyfrowe bastiony typu CDA + imprint lub isc w analogi typu CD 500 ale to i tak beda opinie nasze a nie twoje
    rainer
    Level 14  
    No właśnie, jak kupię to w ciemno tzn. bez odsłuchu, dlatego chciałbym dobrze trafić, ale wydaje mi się chyba że jakie z wymienionych bym nie kupił to i tak lepiej zagrają od dotychczasowego Pioneer'a. Mam rację?
    Sanders o jakie Alpiny Ci chodzi dokładnie? Jeżeli chodzi o Nakamishi to ja bardzo chętnie ale sprzęt na to nie pozwala, czyt. wzmacniacz
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Alpinka 9835 i posprzątane ;)

PS: jeśli nie jesteś gotowy na stare Alpinki np. 7906
    rainer
    Level 14  
    Powalla napisz mi jeszcze czy ta Alpina 9835 to radyjko porównywalne z Clarionem i Kenwoodem co w temacie? Czy równie dobrze gra ?
    Na jakimś forum widziałem porównanie tej alpiny z clarionem ale modelem niższym niż 958 dlatego pytam czy ta ALpina może konkurować z XXV-01D i DXZ 958RMC ?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Znajdź takiego Kenia lub Clarka w aucie zawodników SQ ...
    rainer
    Level 14  
    Chodzi Ci o to że nie używają takich radyjek? Pisz konkretnie bo nie jestem audiofilem i nie jeżdżę po zlotach i zawodach dlatego nie wiem.:cry: