Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer CT-J510WR - Problem z rozpoznaniem oznaczeń

09 Sie 2010 16:38 1017 3
 • Poziom 13  
  Witam serdecznie , jako że nigdzie nie mogę znaleść schematu do ów wyżej wymienionego kaseciaka wziąłem się do rozkręcenia go i spisania opisów przewodów z płyty głównej pinów we wtyczce z tyłu tego kaseciaka którą podobno podłącza się do tunera radiowego pioneera, a że tego tunera nie mam i nawet nie mam opcji kupienia go jestem zmuszony do lekkiej modyfikacji sprzętu.
  Ten magnetofon bierze zasilanie z tunera którego własnie ja nie mam, myśle że tam jest podawane napięcie w taśmie przewodów 12v ale pewności nie mam i chchiałbym się upewnić zanim podłącze pod zasilacz i spale sprzęt.
  Moja prośba do Was co znaczą te opisy które podam na zdjęciu niżej (są spisane z płyty głównej magnetofonu) Przepraszam za niską jakość wykonania zdjęcia - komórka :roll:
  Narazie wiem tylko że RECL jest to nagrywanie lewego kanału, RECR prawego, PBL odtwarzanie lewego kanału a PBR odtwarzanie prawego.
  Z góry wielkie dzięki za pomoc !

  Pioneer CT-J510WR - Problem z rozpoznaniem oznaczeń
 • Poziom 13  
  Wygląda na to , że magnetofon nie jest zasilany napieciem stałym 12V , a przemiennym oznaczonym jako AC1,AC2. GNDA - to na pewno masy.
 • Poziom 13  
  Racja ,12 Volt AC ( AC1 i AC2 ) leci do transformatora z filtrami który jak mniemam przerabia na 12 V DC.
  Teraz głowie się jak przerobić zasilacz 12V DC na AC , może to banał ale jestem laikiem.
  Mój pomysł polega na tym żeby to ruszyć chciałbym wpiąć się zasilaczem w AC1 i AC2 12V lecz prądem zmiennym AC. Może ruszy.
  Dzięki Roberto0676 :D

  Mirku Z poprawione ;)
  Jutro sprawdzę bo już się senny robię hehe dzięki i pozdrawiam K.
 • Moderator
  Popraw pisownię jednostek - podlega przecież ścisłym regułom.

  Sprawdź, czy końcówki od 3 do 7 są do czegoś podłączone. Jeśli jest tam tzw. koprocesor sterowany szyną danych (SDA, SCL) z głównego procesora wieży - nic z tym już, niestety, nie wymyślisz.