Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 440 1.7 benzyna, 102 konie. Kopcenie.

09 Sie 2010 16:39 1272 3
  • Poziom 10  
    Witam. Już od dłuższego czasu moje volvo kopci na niebiesko czym daje do zrozumienia że po prostu bierze olej i faktycznie często musze go dolewać. Jeszcze kilka miesięcy temu kopcenie pojawiało się po przekroczeniu 3tys. obrotów, teraz wystarczy nieco ponad 2tys.
    Ale do rzeczy.
    Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego dzieje się tak, że jednego dnia gdy jadę do pracy prawie całą drogę kopci jak stare jelczysko, a drugiego (chocby dzisiaj) nie zakopci wcale, nawet przy wyprzedzaniu? Czy pomoże mi ktoś to zrozumieć?

Volvo 440 1.7 benzyna, 102 konie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Może poprostu masz problemy z wtryskiem. Na początek można zmierzyc kompresje a następnie sprawdzic układ zasilania.
  • Poziom 2  
    sprawdż najpierw przedmuchy z silnika,jeśli są małe to kłania się wymiana uszczelki pod głowicą i przy okazji uszczelnienia zaworów,a jeśli przedmuchy są wielkie to wykręć pokolei świece i popatrz która jest czarna i tłustawa bo na jednym z cylindrów mogły polecieć pierścienie
  • Poziom 10  
    Przyczyna dalej nie została wykryta nawet po konsultacjach u mechaników. Kolejna awaria oraz zbliżające sie opłaty i wymiany eksploatacyjne zmusiły mnie do zezłomowania auta. Dziękuje kolegom którzy chcieli pomóc.
    Pozdrawiam.