Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OxomiOxomi
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fałszywe alarmy INTEGRA 64 + PIR

rafal-p 11 Aug 2010 22:32 14272 37
    jkm73
    Level 21  
    Jakies pół roku temu miałem problemy z czujką aqua (nówka sztuka),tez dawala fałszywki-3,4 razy na noc,nie wnikalem w szczegoły i ją wymieniłem. W zeszłym tygodniu instalowałem ivory na 12 szt jedna dawała cały czas naruszenie,oczywiscie tez czujka nowa (dodam jeszcze ze czulość tych czujek pozostawia wiele do zyczenia,wg mnie są mniej czułe niz aqua)
  • OxomiOxomi
    dzg4
    Level 25  
    Jak już pisałem wcześniej czujki mogą być uszkodzone. Zdarzało się to bardzo często z czujkami Cerberus i Siemens-Cerberus zawsze przekaźniki.
  • OxomiOxomi
    nowynew
    Level 2  
    Kolego,

Zastosuj cos takiego Link

...i prawdopodobnie po klopocie. Pamietaj tez, zeby obudowa centrali byla uziemiona!!!

rafal-p wrote:
    Witam,

Proszę o pomoc ponieważ sam już nie mam pomysłu jaka może być przyczyna.
    Sprawa wygląda następująco.
    Zainstalowałem szwagrowi alarm w biurze (wcześniej się tym zajmowałem teraz robię zawodowo co innego).
    Osprzęt założony w każdym z pomieszczeń z oknem:
    - kontaktrony na oknach i drzwiach balkonowych - skonfigurowane jako NC;
    - Czujnik zbicia szyby INDIGO SATEL - NC;
    - Czujnik ruchu DSC ENCORE EC301D - 2EOL/NC;
    - Czujnik dymu OSD23 - NC.
    Oczywiście wszystkie czujniki podłączone osobnymi przewodami do centrali.

Problem polega na fałszywych alarmach z czujek PIR. Temat zdarza się raz na miesiąc\ raz na 2 miesiące i dotyczy tylko i wyłącznie tych czujników (alarm się załącza w każdym przypadku z innego czujnika).
    Alarm założyłem pod koniec 2009 r i do tej pory było około 5 fałszywych alarmów - irytuje mnie ten temat strasznie, bo nie wiem jaka jest przyczyna.
    Co prawda okablowanie alarmowe leci razem z elektrycznym ale z innych czujników się nie załącza :-)
    Zastanawiam się czy problemy nie biorą się z konfiguracji czujek PIR (2EOL/NC) - dzisiaj przerobiłem na NC.

Miał ktoś z Was podobne problemy albo ma przemyślenia na ten temat.
    Proszę o pomoc - sam już więcej nie wymyślę :-)

Pozdrawiam serdecznie
    Rafał

Ps. podłączył ktoś rs z tej centralki do WYSYS'a i o hamachi miał wgląd do centralki - mnie to poszło na stacjonarce a na tym nie mogę zrobić.
    rafal-p
    Level 9  
    Witam ponownie,

W zimę od czasu do czasu też się załączał i oczywiście w nocy :-)
    Piec od ogrzewania oczywiście wyłączony.

Dzisiaj rozmawiałem ze sprzedawcą i poradził mi rozewrzeć zwore J2 - zmniejszy się czułość.

Dowiedziałem się, ze czujek DSC Encore 301 D producent nie będzie produkował.

W domu zainstaluje sobie czujki dualne i będzie po klopocie - mam przynajmniej taką nadzieję :-)
    Upatrzyłem sobie czujke BOSCH BLD1-P Blue Line.
    tom779
    Level 13  
    Witam. Proponuje w programie zmienić czas zadziałania czujek standardowo jest chyba 380ms, zmień na 500ms lub na 650ms powinno sprawę załatwić. Czujki PIR lubią tak czasami poszaleć. Ja sprawę zawsze załatwiałem czasem zadziałania.Pozdrawiam
    mariusz.lubicz
    Level 17  
    Panowie podobny problem tropiłem przez kilka miesięcy w zeszłym roku przy pomocy multimetru Fluke i laptopa. Rejestrowałem co się dzieje na drutach. Kable alarmowe ułożone przez partacza elektryka jeden na drugim z 230V. Co kilka godzin albo czasem minut jest skok napięcia albo nagle robi się blisko zera albo robi się ujemne. Fluke jest wystarczająco szybki.
    Winny jest elektryk, który położył przewody niezgodnie ze sztuką. Czujki i centralka są ok. Wystarczy odłączyć kilka przewodów idących w newralgiczne strony i problemu nie ma. Doszedłem do tego że zostawiałem kamerę skierowaną na czujkę, z włączonym zegarem na obrazie. Jak coś się działo to cofałem taśmę i czujka była cicho.

Robiłem nawet taki test, że zwierałem styki NC czujki przy pomocy drucika i też były fałszywe alarmy. Czujka była normalnie podłączona plus ta zworka.

Spróbujcie pozostawić obwód takim jakim jest i tylko zróbcie zworkę w czujce, a alarm i tak odpali bez powodu.
    Nie ma wyjścia z sytuacji.

Moderated By sharp:

Proszę nie odgrzebywać archiwalnych tematów.
    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

Maher
    Level 21  
    mariusz.lubicz wrote:
    Panowie podobny problem tropiłem przez kilka miesięcy w zeszłym roku przy pomocy multimetru Fluke i laptopa. Rejestrowałem co się dzieje na drutach. Kable alarmowe ułożone przez partacza elektryka jeden na drugim z 230V. Co kilka godzin albo czasem minut jest skok napięcia albo nagle robi się blisko zera albo robi się ujemne. Fluke jest wystarczająco szybki.
    Winny jest elektryk, który położył przewody niezgodnie ze sztuką. Czujki i centralka są ok. Wystarczy odłączyć kilka przewodów idących w newralgiczne strony i problemu nie ma. Doszedłem do tego że zostawiałem kamerę skierowaną na czujkę, z włączonym zegarem na obrazie. Jak coś się działo to cofałem taśmę i czujka była cicho.

Robiłem nawet taki test, że zwierałem styki NC czujki przy pomocy drucika i też były fałszywe alarmy. Czujka była normalnie podłączona plus ta zworka.

Spróbujcie pozostawić obwód takim jakim jest i tylko zróbcie zworkę w czujce, a alarm i tak odpali bez powodu.
    Nie ma wyjścia z sytuacji.

Jak masz taki super miernik to spróbuj zrobić zworkę bezpośrednio w centrali i zobacz czy alarm też odpali, może przyczyną jest centrala (można prze-fleszować firmware, jak nie pomoże to odesłać do satela - miałem wiele takich przypadków, nawet dzisiaj miałem integre64 z takim samym objawem). Odnośnie napięć to integra testuje linie alarmową na przemian dwoma napięciami 12V i 5V.
    humek
    Level 32  
    Naczytałem się różnych opinii teraz coś napiszę.Co do IVORY to bardzo dobre czujki i czułe (założyłem ich do tej pory kilkadziesiąt sztuk) i jak do tąd nie było z nimi żadnych problemów, nie "boją" się ani malutkich pomieszczeń (przedpokoje ,sionki ) ani dużych salonów po 50m2.Co do prowadzenia przewodów razem z elektrycznymi czy innymi to jeśli sa to sporadyczne odcinki 3-4 metry to nie ma to wpływu choć producenci się wolą zabezpieczyć i napisać że od tych sieciowych przewodów i innych należy prowadzić kabelki alarmowe ok 15-20cm, miałem instalacje "po elektryku" nazwijmy "zespolone" z sieciowymi i też problemów nie było.Okablowanie można prowadzić skrętką do czujników i sygnalizatorów -tu płynie prąd stały i to nie ma znaczenia natomiast producenci zalecają "kabelki proste" do wszystkich urządzeń działających po szynie danych. Zazwyczaj fałszywki powstają przy uszkodzonej czujce, złym montażu (nad źródłami ciepła , koło kratek wentylacyjnych , w korytarzach z dryftem powietrza itd. - dotyczy to PIR. Już dualny czujnik będzie pracował dużo lepiej. Najważniejsze jest by nie "sępić" czułości podczas regulacji czujek to przysparza " fałszywek" a jak ustawimy małą czułość to i tak "intruz" poruszając się w polu jej detekcji wyzwoli alarm . Linia licząca niezły pomysł jak tu wcześniej kolega napisał.To nie FORT KNOX więc jeśli wyregulujemy system umiarkowanie to pozbędziemy się "fałszywek".