Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet 727 nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

drzasiek 09 Sie 2010 20:18 5368 4
  • #1 09 Sie 2010 20:18
    drzasiek
    Specjalista - Mikrokontrolery

Witam, kupiłem rometa 727, skuter z 2008 roku.Motor miał ustawione tak obroty ze cały czas sam gasł jak się puściło gazu bo mi mówił poprzedni właściciel że nie da się zgasić z kluczyka i dlatego wykręcił śrubkę od wolnych obrotów. Ale stacyjka jest ok, wyłącza zasilanie więc jest w porządku, odkręciłem więc do gaźnika i oto co zobaczyłem
    Romet 727 nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu
    kabelki zaznaczone na czerwono są wyrwane z wtyczki zaznaczonej na zielono..
    Odłączone jest elektryczne ssanie, czy ma to jakis wpływa na wyłączanie silnika?

• Pomocny post
    #2 09 Sie 2010 23:11
    Staszek49
    Poziom 33  

Moim zdaniem musisz ustalić przyczynę braku możliwości "gaszenia" silnika z kluczyka - sprawdź, czy nie jest urwany (wypięty) przewód od "gaszenia" silnika tzw. "masa" instalacji pojazdu do cewki zapłonowej. Ssanie elektryczne musi być podłączone "elektrycznie", gdyż ułatwia uruchomienie silnika. Sprawne ssanie wyłącza się po pewnym czasie, uruchamiane - sterowane jest z prądnicy prądem zmiennym. Ponadto śrubkę tzw. wolnych obrotów należy wkręcić do gaźnika, gdyż ta drogą może pobierać tzw. fałszywe powietrze i ma wpływ na pracę silnika.

• Pomocny post
    #3 10 Sie 2010 04:21
    mulek
    Poziom 26  

Za gaszenie silnika odpowiada idący od modułu zapłonowego kabel, czarny z białym paskiem. Po podłączeniu go do masy skuter powinien gasnąć.

• #4 10 Sie 2010 16:02
    drzasiek
    Specjalista - Mikrokontrolery

ok z tym już sobie poradziłem. ale teraz nie mogę uwtawić wolnych obrotów, albo gaśnie albo za chwile tak wzrastają po przygazowaniu że ciągnie cały czas.. co to może być?

• #5 11 Sie 2010 04:26
    mulek
    Poziom 26  

Rozebrać gaźnik, wyczyścić, sprawdzić stan poszczególnych elementów gaźnika i porządnie wyregulować.Sposób regulacji był już kilkakrotnie opisany na forum. Popatrz też czy nie łapie tzw. lewego powietrza.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME