Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Romet 727 nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu

drzasiek 09 Aug 2010 20:18 8464 4
 • #1
  drzasiek
  CNC specialists
  Witam, kupiłem rometa 727, skuter z 2008 roku.Motor miał ustawione tak obroty ze cały czas sam gasł jak się puściło gazu bo mi mówił poprzedni właściciel że nie da się zgasić z kluczyka i dlatego wykręcił śrubkę od wolnych obrotów. Ale stacyjka jest ok, wyłącza zasilanie więc jest w porządku, odkręciłem więc do gaźnika i oto co zobaczyłem
  Romet 727 nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu
  kabelki zaznaczone na czerwono są wyrwane z wtyczki zaznaczonej na zielono..
  Odłączone jest elektryczne ssanie, czy ma to jakis wpływa na wyłączanie silnika?
 • Helpful post
  #2
  Staszek49
  Level 35  
  Moim zdaniem musisz ustalić przyczynę braku możliwości "gaszenia" silnika z kluczyka - sprawdź, czy nie jest urwany (wypięty) przewód od "gaszenia" silnika tzw. "masa" instalacji pojazdu do cewki zapłonowej. Ssanie elektryczne musi być podłączone "elektrycznie", gdyż ułatwia uruchomienie silnika. Sprawne ssanie wyłącza się po pewnym czasie, uruchamiane - sterowane jest z prądnicy prądem zmiennym. Ponadto śrubkę tzw. wolnych obrotów należy wkręcić do gaźnika, gdyż ta drogą może pobierać tzw. fałszywe powietrze i ma wpływ na pracę silnika.
 • Helpful post
  #3
  mulek
  Level 26  
  Za gaszenie silnika odpowiada idący od modułu zapłonowego kabel, czarny z białym paskiem. Po podłączeniu go do masy skuter powinien gasnąć.
 • #4
  drzasiek
  CNC specialists
  ok z tym już sobie poradziłem. ale teraz nie mogę uwtawić wolnych obrotów, albo gaśnie albo za chwile tak wzrastają po przygazowaniu że ciągnie cały czas.. co to może być?
 • #5
  mulek
  Level 26  
  Rozebrać gaźnik, wyczyścić, sprawdzić stan poszczególnych elementów gaźnika i porządnie wyregulować.Sposób regulacji był już kilkakrotnie opisany na forum. Popatrz też czy nie łapie tzw. lewego powietrza.