Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 Webasto załączane z climatronica?

luk311 09 Aug 2010 21:08 27808 37
    luk311
    Level 13  
    Witam.
    Czy orientujecie się może czy jest taka możliwość aby piec webasto załączany był climatronikiem, auto to Passat b5 2003 rok, mam możliwość zakupu kompletnej instalacji Webasto, tylko że sprzedający twierdzi że zegar jest w panelu climatronika a nigdy takiej wersji nie spotkałem.
    W załączniku zdjęcie tego Webasto.
    brandy-p
    Level 31  
    Ustawiasz temp, a jak trzeba dogrzać to włącza się webasto, co w tym niezwykłego?
    luk311
    Level 13  
    Ale czy można zaprogramować by ogrzewanie włączyło się o określonej godzinie?
    Tak jak w zegarze Webasto ?
    Normalnie to zegar załącza Webasto, gdy płyn osiągnie pewną temperaturę piec to daje sygnał do climatronika i ten załącza dmuchawę.
    Chodzi mi o to czy możliwe że w tym panelu jest zegar, ewentualnie czy sterowanie tym piecem z odbywa się po can-ie czy analogowo?
    brandy-p
    Level 31  
    Na zegar bym nie liczył.
  • Helpful post
    piotruch
    Level 17  
    brandy-p wrote:
    Ustawiasz temp, a jak trzeba dogrzać to włącza się webasto, co w tym niezwykłego?

To, że moduł climatronica passata 3BG nie ma wyjścia do sterowania ogrzewaniem postojowym.

luk311 wrote:
    Ale czy można zaprogramować by ogrzewanie włączyło się o określonej godzinie?
    Tak jak w zegarze Webasto ?
    Normalnie to zegar załącza Webasto, gdy płyn osiągnie pewną temperaturę piec to daje sygnał do climatronika i ten załącza dmuchawę.
    Chodzi mi o to czy możliwe że w tym panelu jest zegar, ewentualnie czy sterowanie tym piecem z odbywa się po can-ie czy analogowo?

Prawdopodobnie sprzedawca nie ma kompletnej instalacji.
    Potrzebujesz zegar lub/i zdalne sterowanie Telestart.
    Lepiej kupić telestart-a T91, a zegar sobie odpuścić.

Jeśli piec jest z passata 3BG, to jest sterowany "analogowo".
    luk311
    Level 13  
    Piec okazał się sterowany analogowo,(Thermo Top Z/C D) był podłączony jako dogrzewacz a climatronic nie ma z nim nic wspólnego, miał jednak pompkę wody i ma wyjście do podłączenia dmuchawy, będę potrzebował zegar lub moduł telestart tylko nie wiem czy te moduły mają wyjście analogowe czy tylko linię W-bus?
    piotruch
    Level 17  
    luk311 wrote:
    Piec okazał się sterowany analogowo,(Thermo Top Z/C D) był podłączony jako dogrzewacz a climatronic nie ma z nim nic wspólnego, miał jednak pompkę wody i ma wyjście do podłączenia dmuchawy, będę potrzebował zegar lub moduł telestart tylko nie wiem czy te moduły mają wyjście analogowe czy tylko linię W-bus?

Telestart T91 ma w-bus i wyjście on/off ("analogowe").
    Kwadratowy zegar ma wyjście on/off ("analogowe").
    Zegar typu "jajko" ma w-bus i wyjście on/off ("analogowe").

pozdr
    luk311
    Level 13  
    Zamontowałem w/w webasto w Passacie 3B 99 r, mam jednak mały problem z climatronikiem. Sygnał załączający dmuchawę w kabinie (webasto pin 4) podałem na pin 1 wtyczki D climatronika , a przewód czarno-niebieski z bezpiecznika 25 zasiliłem z "30" przez przekaźnik sterowany również z pinu 4 webasto.
    Jednak po pojawieniu się sygnału na tym pinie climatronik nie załącza się. Gdy włączę zapłon na chwilę i wyłączę go to panel climatronika pozostaje załączony a na wyświetlaczu zamiast temp zewn pojawia się napis HE. Czy to normalne zachowanie? Może gdy temp zewn będzie niższa to panel sam się załączy?
    piotruch
    Level 17  
    luk311 wrote:
    Zamontowałem w/w webasto w Passacie 3B 99 r, mam jednak mały problem z climatronikiem. Sygnał załączający dmuchawę w kabinie (webasto pin 4) podałem na pin 1 wtyczki D climatronika , a przewód czarno-niebieski z bezpiecznika 25 zasiliłem z "30" przez przekaźnik sterowany również z pinu 4 webasto.
    Jednak po pojawieniu się sygnału na tym pinie climatronik nie załącza się. Gdy włączę zapłon na chwilę i wyłączę go to panel climatronika pozostaje załączony a na wyświetlaczu zamiast temp zewn pojawia się napis HE. Czy to normalne zachowanie? Może gdy temp zewn będzie niższa to panel sam się załączy?

Sprawdź czy ten przekaźnik faktycznie załącza zasilanie dla panelu cliamtronica.
    Załączenie zasilania + podanie sygnału na pin1 powinno załączyć ogrzewanie (HE na wyświetlaczu.).

Temperatura nie ma wpływu.
    luk311
    Level 13  
    A na którym pinie powinno się pojawić zasilanie ?
    Zauważyłem też że przy podłączonym interfejsie do złącza diagnostycznego climatronik załącza się bez przekręcania stacyjki. Na wyświetlaczu pojawia się HE.
    piotruch
    Level 17  

Jak w instrukcji montażu:
    Musisz odciąć oryginalny przewód zasilający panel (+12 po kluczyku) i podłączyć tak, aby przekaźnik załączał panel do zasilania +12V dostępnego cały czas.

Jak przekaźnik jest wyłączony - jest jak w oryginale - panel dostaje zasilanie po kluczyku.
    Jak przekaźnik jest załączony panel dostaje +12V cały czas, niezależnie od kluczyka. Dodatkowo dostaje sygnał(+12V na PIN1) żeby przełączyć się w tryb rozmrażania wnętrza (HE).

Podłączałeś webasto do linii diagnostycznej auta?
    luk311
    Level 13  
    Mam dokładnie tak podłączone wg instrukcji, climatronik mam 3b1 907 044c, kodowanie 05000, brak błędów w pamięci. Gdy piec chodzi to wystarczy że przekręcę stacyjkę na chwilę lub włożę interfejs w złącze diagn i climatronik załącza się z napisem HE, dmuchawa jednak nie chodzi, muszę wcisnąć jeden z przycisków zwiększający lub zmniejszający obr dmuchawy i wtedy się załącza.Gdy wyłączę piec climatronic wyłącza się. Do zimy jeszcze trochę czasu ale przydało by się to uruchomić.
    Pozdr.
    Ps.
    Do linii diagnostycznej nie podłączałem , czy to może mieć znaczenie?
    piotruch
    Level 17  
    luk311 wrote:
    Mam dokładnie tak podłączone wg instrukcji, climatronik mam 3b1 907 044c, kodowanie 05000, brak błędów w pamięci. Gdy piec chodzi to wystarczy że przekręcę stacyjkę na chwilę lub włożę interfejs w złącze diagn i climatronik załącza się z napisem HE, dmuchawa jednak nie chodzi, muszę wcisnąć jeden z przycisków zwiększający lub zmniejszający obr dmuchawy i wtedy się załącza.Gdy wyłączę piec climatronic wyłącza się. Do zimy jeszcze trochę czasu ale przydało by się to uruchomić.
    Pozdr.
    Ps.
    Do linii diagnostycznej nie podłączałem , czy to może mieć znaczenie?

Dziwi mnie to, że podłączenie interfejsu załącza climatronic.
    Dlatego pytam czy podłączyłeś Webasto do linii diagnostycznej.
    Ja mam 3B1 907 044 K i kodowanie jest 17000 - to też warto sprawdzić.

Czy piec załącza przekaźnik? (może robić to z opóźnieniem, dopóki nie podgrzeje cieczy).
    Sprawdź, czy przekaźnik po załączeniu faktycznie podaje zasilanie na climatronic.
    Może to tylko kwestia przekaźnika.
    pozdr
    .
    luk311
    Level 13  
    Piec załącza przekaźnik, który podaje napięcie na climatronik.(czarno-niebieski przewód z bezp 25) oraz pin D1.-sprawdzone
    Przy wył stacyjce podpinam interfejs i mam komunikację z climatronikiem.(przy zał piecu) Wyświetlacz climatronika załącza się. Też dla mnie to dziwne, myślałem że nawiew załącza się poniżej jakiejś temperatury zewnętrznej. No nic będę szukał dalej. Dzięki za pomoc.
    luk311
    Level 13  
    Do kolegi "piotruch" coś mam problem z wysłaniem Ci wiadomości więc umieszczam zdjęcia tych śrub tutaj:
    Passat B5 Webasto załączane z climatronica? Passat B5 Webasto załączane z climatronica?
    Śruba ma długość gwintu ok 16mm a średnica 6,1mm, wygląda jak gruby blachowkręt.
    W tym linku znajdziesz wszystkie potrzebne części do montażu w Passacie:
    http://www.passatplus.de/umbauten/standheizung/98851A/index.htm
    Pozdr.
    luk311
    Level 13  
    :D Nareszcie ogrzewanie działa jak trzeba, musiałem wymienić panel climatronika na panel o takim samym symbolu jednak z inną wersją oprogramowania.
    Jak wynika z moich doświadczeń:
    : 3b1 907 044C ver opr C 0.5.0 - nie ma funkcji obsługi ogrzewania postojowego
    : 3b1 907 044C ver opr C 2.0.0 - obsługuje ogrzewanie postojowe.
    Ciężko się cokolwiek dowiedzieć na temat tych paneli, ciekawe czy można wgrać inną wersję oprogramowania ?
    Strohs
    Level 12  
    Luk311 miałbym do ciebie parę pytań

Jak rozwiązałeś sterowanie załączaniem Webasta ?
    Gdzie umieściłeś pompkę paliwa ? (pod samochodem czy bezpośrednio przy webaście)

Przymierzam do założenia Webasta w swoim Pasku. Mam piec prawdopodobnie analogowy i "nieco" pocięte okablowanie ze starym sterownikiem radiowym (Telestart T70) ale bez pilota - obecnie niedostępny. Patrząc po cenach sterowników na aledrogo to dochodzę do wniosku że taniej i skuteczniej wyjdzie mnie zastosowanie sterowania GSM
    luk311
    Level 13  
    Pompkę paliwa umieściłem przy zbiorniku paliwa pod samochodem, paliwo zasysane jest bezpośrednio ze zbiornika, w deklu czujnika poziomu przewierciłem dodatkowy otwór i wpuściłem rurkę ssącą ( zastosowałem dorobioną skręcaną przelotkę uszczelnianą oringiem).
    Załączam instrukcję montażu do passata B5.

Do sterowania załączania zastosowałem zegar timer webasto ten kwadratowy.
    Strohs
    Level 12  
    Dzięki instrukcja bardzo mi się przyda tym bardziej że mój silniczek to właśnie AVB.
    Gdzie udało ci się dorwać zegarek czyżby na aledrogo ?
    piotruch
    Level 17  
    luk311 wrote:
    Do kolegi "piotruch" coś mam problem z wysłaniem Ci wiadomości więc umieszczam zdjęcia tych śrub tutaj:
    Passat B5 Webasto załączane z climatronica? Passat B5 Webasto załączane z climatronica?
    Śruba ma długość gwintu ok 16mm a średnica 6,1mm, wygląda jak gruby blachowkręt.
    W tym linku znajdziesz wszystkie potrzebne części do montażu w Passacie:
    http://www.passatplus.de/umbauten/standheizung/98851A/index.htm
    Pozdr.

Dzięki bardzo. Coś podobnego znalazłem. Mam nadzieję, że utrzyma piec ;-)
    1robert
    Level 18  
    jeśli mogę się podłaczyć..
    macie może rozwiązanie jak połączyc webasto z climatronikiem w passacie b4? climatronic z econ
    luk311
    Level 13  
    Witam.
    W załączniku zamieszczam instrukcję montażu ogrzewania w Passacie B4, jest tam opisany sposób podłączenia do climatronika.
    Pozdr.
    1robert
    Level 18  
    dzięki za instrukcję/ opis :) choć widzę że vw planuje inne zbiorniki na płyn do spryskiwaczy żeby to wsio miało sens... ale fanie że przynajmniej mam się na czym oprzeć
    emaugust
    Level 1  
    Witam Kolegów :),
    to i ja się podłączę - czy w Passaci'e B6 również muszę podłączać jakieś kabelki pod climatronic, czy załączy się on może po otrzymaniu sygnału z szyny CAN?

Thx
    Michał
    malyszewczyk
    Level 11  
    Panowie mam małe pytanko gdzie wpiąć się w układ wodny silnika (wiadomo zasilanie idzie do nagrzewnicy) ale nie wiem gdzie wpiąć powrót bo powinien być wpięty przed termostatem, ale w pasacie termostat jest w plastikowym króćcu zaraz przy silniku.Czy tam trzeba coś dokupić w serwisie.Oglądałem te zdjęcia z instrukcji montażu ale są one po niemiecku i nie bardzo je kumam ,jeżeli mógł bym was prosić o jakieś foty byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
    piotruch
    Level 17  
    Przecinasz wąż idący z silnika do nagrzewnicy.
    Wyjście pieca wpinasz do końca idącego do nagrzewnicy, a wejście pieca do końca idącego do silnika.
    absbartek
    Level 11  
    Witam. Mam identyczny co przerabiał LUK311. Gdy piec chodzi to wystarczy że przekręcę stacyjkę na chwilę i climatronik załącza się z napisem HE, dmuchawa jednak nie chodzi, muszę wcisnąć jeden z przycisków zwiększający lub zmniejszający obr dmuchawy i wtedy się załącza.Gdy wyłączę piec climatronic wyłącza się. Na miom panelu klimatronik nie ma naklejki z symbolem.Jak sprawdzic symbol i wersje oprogramowania.Da się zrobić update firmware'u tego klimatronika?
    luk311
    Level 13  
    Wersja oprogramowania widoczna była w VAG-u.
    absbartek
    Level 11  
    LUK 311.Dzieki za podbowiedz.Po niedzieli sprobuje podłaczyć sie do kompa.Moze wiesz jak jest z update'em softu w panelu klimatronika?Jest to możliwe?Czy musze szukać nowszego panelu?Gdzie szukać takiego panelu klimatronik?Na allegro jest sporo, ale raczej nikt nie podaje jaka jest wersja oprogramowania w danym panelu?Dopiero co wsatwiłem webasto i tego problemu nie moge rozwiązać.