Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Doblo - instalacja radiowa

ervin9216 09 Sie 2010 21:14 3736 5
  • #1 09 Sie 2010 21:14
    ervin9216
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio postanowiłem do mojego fiacika założyć radio. Po pobieżnych oględzinach nie widać było instalacji (nie było kostki na miejscu radia, nie było kabli do głośników w desce rozdzielczej) no i kupiłem kable, żeby sobie wszystko elegancko podprowadzić z akumulatora i rozprowadzić po aucie. Gdy zacząłem wszystko rozbierać, okazało się, że instalacja w tym aucie już kiedyś była! (Pazerny poprzedni właściciel wyjął ją pewnie razem z radiem i głośnikami) Pozostały z niej kabel antenowy oraz kable pod głośniki w drzwiach i w bagażniku, jednak nigdzie nie mogę znaleźć wiązki ani kostek do radia. Czy ktoś wie jak oryginalnie wygląda taka instalacja w tym aucie lub ma jakiś schemat? Proszę o pomoc.

0 5
  • #2 09 Sie 2010 21:32
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Najłatwiej podłączyć zasilanie radia pod zapalniczkę (plus/minus), i jeszcze ewentualnie wyprowadzic dodatkowy kabel od stacyjki w przypadku załączania kluczykiem. Pozdrawiam.

1
  • #3 09 Sie 2010 21:42
    ervin9216
    Poziom 2  

Czyli olać to co zostało z oryginalnej instalacji i poprowadzić sobie wszystko od nowa? Jakby nie było - gdyby mi się udało przywrócić tak jak to było to oszczędziło by mi to dużo pracy. Pozdrawiam

0
  • #4 09 Sie 2010 22:03
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Instalację głośnikową zostawić jeśli jest.

0
  • #5 09 Sie 2010 22:20
    ervin9216
    Poziom 2  

No jest, ale gdzie ona wychodzi to nie mam zielonego pojęcia. Kable od głośników są we wiązkach ze światłami, elektrycznymi szybami, centralnym zamkiem itp i one są wpięte do skrzynki bezpieczników koło kierownicy. Gdzie to idzie dalej - tego już nie wiem. Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to żeby wyciągnąć te kabelki z tych wiązek i podłączyć je bezpośrednio do kostki ISO. Dobrze myślę?

0
  • #6 09 Sie 2010 22:38
    zybi271
    Poziom 21  

ervin9216 napisał:
    Pozostały z niej kabel antenowy oraz kable pod głośniki w drzwiach i w bagażniku, jednak nigdzie nie mogę znaleźć wiązki ani kostek do radia.

ervin9216 napisał:
    Kable od głośników są we wiązkach ze światłami, elektrycznymi szybami, centralnym zamkiem itp i one są wpięte do skrzynki bezpieczników koło kierownicy. Gdzie to idzie dalej - tego już nie wiem.

Nie chce ci koniecznie pisać że jednak nie było radia wcześniej ale mógłbyś się jakoś upewnić czy np. do tych kabli w drzwiach były dołączane głośniki?
    Mi to wygląda na to że producent poprowadził kable od drzwi do bezpieczników i teraz ma być jakaś instalacja od tych bezpieczników do radia, łącznie z zasilaniem. Może najpierw w sklepie zapytać czy można taką kupić i ile kosztuje, jeżeli ciebie takie rozwiązanie interesuje. Ale jest też inne rozwiązanie wyszukać gdzie są te kable wpięte od głośników i dalej samemu coś próbować. Jeżeli by był schemat to będzie łatwiej.

0