Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakiej firmy najlepiej załozyc alarm

Tygrys 08 Wrz 2004 19:40 6500 22
  • #1 08 Wrz 2004 19:40
    Tygrys
    Poziom 18  

Witam
    chciał bym zamontowac sobie w domciu alarm ale z tego tematu jestem cienki !!!
    Jakie firmy najlepiej polecacie?

0 22
  • #2 08 Wrz 2004 20:10
    commor
    Poziom 25  

Do samochodów zakładam Proximę - wiem, że robią też alarmy domowe.
    Jesli sa one na tyle dobre na ile te samochodowe - to śmiało moge polecić!
    commor

0
  • #3 08 Wrz 2004 23:10
    kzaw
    Poziom 27  

Polecam Satela. Dobra i sprawdzona firma.Co do wyboru konkretnej centrali to zależy ile masz pomieszczeń, a co zatym idzie ile będziesz potrzebował czujek, jak chcesz go uzbrajać itp.

0
  • #5 08 Wrz 2004 23:36
    przemkrzych
    Poziom 26  

ja mam w samochodzie alarmik firmy amerykańskiej PRESTIGE,
    ale jak bym miał kupować to by mnie niebyło stać kupić alarm za 500 zł,
    jak mogę kupić za pół ceny inny lecz z takimi samymi funkcjami ,myśle że do domków jest podobnie?

0
  • #6 09 Wrz 2004 11:42
    wloc
    Spec od samochodów

Popieram kolege Hrabola polska mysl techniczna i to dobra

0
  • #7 10 Wrz 2004 00:47
    miro36
    Poziom 12  

Tylko SATEL i tylko czujniki DSC

0
  • #8 10 Wrz 2004 18:48
    conti
    Poziom 10  

Potwierdzam - SATEL najlepiej z manipulatorem LCD

0
  • #9 10 Wrz 2004 22:40
    alarmar
    Poziom 12  

Satel jak najbardziej,czujniki gdybyś miał problemy z położeniem przewodów to polecam bezprzewodowe firmy Elmes

0
  • #10 12 Wrz 2004 12:59
    a.m
    Poziom 10  

Satel będzie najlepszy. Mam w domu system alarmowy oparty na Satelu (centrala, czujki, sygnalizatory) i jestem bardzo zadowolony. Polecam!

0
  • #11 12 Wrz 2004 13:03
    pumabit
    Poziom 14  

Zdecydowanie satel CA-6 lub 10 a czujniki "Crow"

0
  • #13 17 Wrz 2004 12:26
    ARservice
    Poziom 21  

Zdecydowanie SATEL tanio solidne alarmy dowolna konfiguracja robi prawie wszystko co chcesz (kawy tylko bydle nie parzy:)) jest stabilny ,praktycznie jesli chcesz to kazda stacja monitorujaca ja obsłuży lub zadzwoni pod wskazany numer tel.

0
  • #14 06 Lis 2004 09:41
    wowerman
    Poziom 23  

Satel i tylko............ Satel,hehe:)Popieram kolegów.Tylko przed zakupem upewnij sie czy max liczba linii w np:ca10 jest to 16 linii jest satysfakcjonujaca bo co jesli zrobisz wszystko na 100% a potem okaze sie ze chcesz rozbudowac a nie ma juz miejsca na czujki.;)

0
  • #15 06 Lis 2004 10:12
    Heki
    Poziom 11  

Popieram przedmówców odnośnie Satela, DSC jest też dobre zależy ile czujek i ile podsystemów. np. CA 10 ma tylko 4 podsystemy a potem juz trzeba założyć CA 64, DSC w cenie CA 10 ma 8 podsystemów i 64 linie (PC 5020).

0
  • #16 07 Lis 2004 13:44
    maniek70
    Poziom 10  

Jak widzisz kolego wszyscy polecają Satela. Ja zajmuje sie instalacją alarmów i z całą odpowiedzialnościa polecam tą firmę. Centrale są proste i w procesie instalacji( programowanie) i potem jezeli chodzi o użytkowanie. tylko szkoda ze nie podałeś ile linii dozorowych bedzie Ci potrzebnych. Potrzebne to jest do wyboru modelu centrali. Jezeli chodzi o czujki, to polecam EC301D DSC. są to "cyfrowe" czujki szerokokątne podczerwieni pasywnej i do wiekszości rozwiazań sie nadają. Mają jeszcze "fajne uchwyty" w komplecie( nie ma potrzeby montażu w rogach pomieszczeń i do ściany). takie małe coś a cieszy. a................. pomoge w razie potrzeby!!!!!

0
  • #17 07 Lis 2004 16:08
    RAFALN
    Poziom 12  

Wszyscy polecają ci Satela, ja też mam go w domu , o tym co założyłem przeważyła cena i funkcjonalność . ale przed zakupem wejść na stronę satel.pl ściagnij sobie instrukcję programowania i zobacz czy sobie z tym poradzisz . Satel jest trochę skomplikowany, i ma masę ustawień , a przytym fachowego słownictwa. Dużo prostrze w programowaniu są centrale DSC i Paradox. Warto się na tym zastanowić. A co do czujników montowałem wszystkie jakie są na rynku i polecam optex rx4

0
  • #18 08 Lis 2004 23:36
    BONO
    Poziom 28  

a co myslicie o Orbitach z Janexu ? w firmie ktorej zakładam alarmy maja umowe z nimi podpisana i biorą tylko z rokonetu centrale, osobiscie programowałem tylko satela ca-5

0
  • #19 09 Lis 2004 18:54
    And!
    Admin grupy Projektowanie

Wiesz zarówno czujki jak i cenrale i inne akcecoria Rokonetu
    diałają........... :)
    Osobiście instalowałęm tego trochę i zwykle działa bezawaryjnie wiele lat.

Raz miałem przypadek że centralka się przeprogramowała ale nie było żadnych uszkodzeń.

Najtańsze czujki Rokonetu działają prawidlowo pod warunkiem że nie stawiamy im zbyt dużych wymagań.

2
  • #20 10 Lis 2004 22:32
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A co powiecie o dantomie?

0
  • #21 10 Lis 2004 23:08
    Ireeq
    Poziom 11  

wszyscy tak polecaja Satela... robilem prace dyplomowa na centrali ca-10 5 lat temu i niestety musialem ja serwisowac kilka razy bo... kierownik raz uszkodzil manipulator a nastepnym razem w celu przestawienia zegara... i od tamtej pory nic sie z nia nie dzieje ;P wszystko jest jak najbardziej okej. ostatnio montowalem u siebie w domq ca-6 z nowym manipulatorem i jestem jak najbardziej zadowolony. ja stosuje takie patenty, ze lacze kilka czujek rownolegle/szeregowo - w zaleznosci od konfiguracji :) goraco polecam

0
  • #22 10 Lis 2004 23:10
    Ireeq
    Poziom 11  

wszyscy tak polecaja Satela... robilem prace dyplomowa na centrali ca-10 5 lat temu i niestety musialem ja serwisowac kilka razy bo... kierownik raz uszkodzil manipulator a nastepnym razem w celu przestawienia zegara... i od tamtej pory nic sie z nia nie dzieje ;P wszystko jest jak najbardziej okej. ostatnio montowalem u siebie w domq ca-6 z nowym manipulatorem i jestem jak najbardziej zadowolony. ja stosuje takie patenty, ze lacze kilka czujek rownolegle/szeregowo - w zaleznosci od konfiguracji :) goraco polecam

0
  • #23 10 Lis 2004 23:46
    tygrys_michal
    Poziom 18  

Widze ze wszyscy tu wspieraja polski przemysl :P i dobrze - bo to dobry sprzet :idea:

0
  Szukaj w 5mln produktów