Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Edimax BR-6624 świecą się tylko 2 diody

09 Sie 2010 22:05 1491 4
  • Poziom 21  
    Posiadam router Edimax BR-6624. Do tej pory sprawował się dobrze ale po moim powrocie z urlopu świeci się tylko dioda od WAN1 oraz power. Pozostałe (w tym te od LAN) przestały świecić. Domyślam się, że musiało nastąpić jakieś przepięcie na sieci, chociaż to dziwne, ponieważ zasilacz od niego był wpięty w listwę BELKIN SurgeMaster (podobno jest ubezpieczenie jeśli sprzęt wpięty w listwę spali się).
    Czy jest jakaś szansa aby go reanimować? Sprawdzałem w środku ale na oko nic nie jest tam spalone. Myślałem, że może reset coś pomoże ale dalej to samo.
    Szkoda aby wylądował na śmietniku a inne sprzętowe rozwiązania z dwoma portami WAN nie należą do tanich.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zasilacz jest zewnętrzny ? sprawdziłeś ?
  • Poziom 21  
    bogiebog napisał:
    Zasilacz jest zewnętrzny ? sprawdziłeś ?

Zasilacz jest zewnętrzny. Po jego podpięciu aktywne są tylko te diody, które podałem - reszta "umarła".
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ja rozprułem zasilacz do tplinka jak diody zaczęły wariować, miał spuchnięte kondensatory.
  • Poziom 21  
    bogiebog napisał:
    Ja rozprułem zasilacz do tplinka jak diody zaczęły wariować, miał spuchnięte kondensatory.

Po podpięciu do innego zasilacza 5V z tym, że zamiast 1,5A miał 2,5A sytuacja bez zmian, także stawiam na problem z routerem, tylko czy da się go jakoś reanimować? Czy może to takie jednorazówki?