Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka z dużą zamrażarką, co polecacie?

09 Sie 2010 22:38 11658 7
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Witam.
    Jako że moja obecna chłodziarko-zamrażarka wysiadła (awaria sprężarki), poszukuję nowej.
    Założenia przy wyborze urządzenia są takie:
    Duża zamrażarka.
    Mała awaryjność i wieloletnia żywotność.
    Energooszczędność.
    Nie wygórowana cena.

Poszukałem trochę, i znalazłem Polar PCB 340 A+
    Obecnie jest w RTV EURO AGD do 11 sierpnia 2010 w cenie 999PLN (400PLN taniej)
    Co o niej sądzicie. Czy warta jest uwagi? Jeśli ktoś zna jakieś wady tego produktu, to proszę o informacje.
    A może polecacie coś innego?
    Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego urządzenia.
    Znalazłem informacje, że należało by zwrócić uwagę na to, jakim czynnikiem jest zalany układ chłodniczy. Podobno urządzenia z czynnikiem R600a są trwalsze i mniej awaryjne.
    Czekam na podpowiedzi i opinie o tych urządzeniach.
    Pozdrawiam.

Dodano po 15 [minuty]:

Właśnie znalazłem to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1686645.html
    na temat tego Polara PCB 340 A+
    Chyba z tym urządzeniem jest coś nie tak?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 33  
    Mała awaryjność i Polar?
    Miałem chłodziarkozamrażakę tej firmy i zepsuła się tuż po gwarancji. Nienaprawialna, bo rozszczelniła się w miejscu niewidocznym.
    Bosch/Siemens/Liebherr
  • PCBwayPCBway
    Witam.
    Dziękuje za odpowiedź.
    Chłodziarki z parownikiem zabudowanym za tylną płytą komory chłodzącej najczęściej rozszczelniają się właśnie tam (przekorodowuje ten parownik). Naprawa tego jest prawie nie możliwa, lub bardzo droga. W innych markach też występuje ten problem (chociaż może rzadziej).
    W takim razie jeszcze poszukam w BOSCHU, i innych markach.
    Oglądałem również chłodziarko-zamrażarkę Whirlpool WBE3411 A+W.
    W zasadzie niczym się nie różniła od Polara PCB310 A+ poza drzwiczkami. Odniosłem wrażenie że są produkowane na tej samej linii. Same układy chłodnicze (sprężarka, skraplacz, parownik w zamrażarce) były identyczne, nawet buda (obudowa) była identycznie wykonana. Zalane są czynnikiem R600a (izobutan).
    Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś rady odnośnie wyboru urządzenia, lub wie na jakie szczegóły zwrócić uwagę, to czekam na informacje.
    Do puki nie zamknę tematu, oznaczać to będzie że jeszcze nie dokonałem zakupu urządzenia. Doraźnie wyciągnąłem z garażu starego Polara160, który jeszcze żyje, więc mam czas na dokonanie właściwego wyboru urządzenia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Podobno Polar produkuje dla Whirpoola
    Witam.
    Rozglądałem się za urządzeniami marki BOSCH oraz SIEMENS.
    Z BOSCH-a wypatrzyłem KGV36X77 oraz KGV39X77, inne modele mają albo małe zamrażarki, albo odstraszają ceną.
    Jeśli chodzi o opinie jakie znalazłem na ich temat, to są mieszane (Głównie ludzie narzekają na bardzo głośną pracę, oraz złe rozmieszczenie półek. Były też informacje że podobno intensywnie się w nich skrapla woda). Jeśli chodzi o mnie, to urządzenie nie musi być jakieś tam super ciche, ale żeby też nie pracowało jak startujący odrzutowiec (nie miałem możliwości słyszeć tych urządzeń w czasie pracy, więc ciężko jest mi stwierdzić jak naprawdę jest z ich głośnością.
    Z SIEMENS-a wypatrzyłem KG36VX47. Raczej opinie są o nim pozytywne, i jest sporo tańszy od powyższego BOSCH-a. Podobno pracuje na R600a (izobutan).
    Wszystkie te urządzenia mają spore zamrażarki 91l, i małe zużycie energii na poziomie 200-parę kWh na rok.
    Opinie które znalazłem, były wystawione przez osoby użytkujące te urządzenia nie długo (parę tygodni do parę miesięcy), wiec też za wiele nie mówią.
    Co sądzicie o tych urządzeniach, jakim czynnikiem są zalane, jak z ich awaryjnością i żywotnością, na co zwrócić szczególną uwagę?
    Nie ukrywam że chcę kupić urządzenie, które ma trochę posłużyć, i nie będzie utrapieniem.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

O SIEMENS-ach właśnie znalazłem to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic346989.html
    Post z dnia 28 czerwca 2009 roku godzina 15:48.
    Czy wszystkie modele SIEMENS mają tą wadę, czy może to już jest poprawione?
    Jest tu też informacja że urządzenia koreańskie mają cały układ chłodniczy w miedzi (wcześniejszy post), i problemy z rozszczelnianiem się układu nie występują?
    A wiem że w wielu markach występuje problem rozszczelniania się układu, zwłaszcza korozja parownika wbudowanego w tylnej ścianie chłodziarki wykonanego z aluminium lub stali rdzewnej.
    Może warto przyjrzeć się produktom DAEWO?
  • Poziom 12  
    W odpowiedzi na zapytanie Rysia4001 - Niefortunna przygoda z lodówką Siemens skończyła się zwrotem pieniędzy (wcześniej jak pisałem dwukrotnie wymieniali na nową). Nie wiem czy to jest szczęśliwe zakończenie, ale wyleczono mnie z Siemensa i wogóle z opinii, że są marki dobre które się nie psują i słabe nie warte zachodu. Siemens uważany jest za dobrą markę , ale po moich przeżyciach - nie do przyjęcia. Można trafić na jakąś wadliwą sztukę i to nie świadczy od razu źle o marce, ale jak to sama rurka pęka (niedostępna dla użytkownika) w trzech kolejnych lodówkach to już jest fatalnie. Mało tego w pierwszych dwóch rurki były niewymienialne więc wymieniali lodówki na nowe ale w trzeciej z kolei (lepszy model) - nie poprawiono jakości lecz przekonywano, że teraz pękające rurki można już wymieniać. To lepiej wymieniać rurki czy poprawić jakość plastuku? Nie wspomnę o tym, że po pęknięciu izolacja termiczna z tyłu zostaje zalewana do czasu jak się zorientujemy (nie widać!), a naprawa obejmuje tylko wymianę rurki. Fakt z tyłu lodówka grzeje więc przemoczona izolacja wyschnie....
    Ale tak nie powinno być w Siemensie. Poza tym funkcjonalność - bez zarzutu. Strzela tylko bardzo w czasie odmrażania (no frost) - tak 2-3 razy na dobę. W nocy do czasu przyzwyczajenia się pewna pobudka :)
  • Poziom 33  
    Strzela w nocy? No to nie rozumiem dlaczego ludzie kupują ten no-frost???
    Przecież rozmrażanie raz na kilka miesięcy to pikuś.
    Witam.
    Dokonałem już zakupu. Kupiłem BOSCH KGV36X47 za nieco ponad 1500 PLN z przedłużeniem gwarancji do 5 lat w sklepie internetowym.
    Mam nadzieję że trochę posłuży. Znalazłem o niej opinie, że podobno ten model jest jednym z mniej awaryjnych.
    Jeśli ktoś ma teraz jeszcze jakieś uwagi odnośnie tego modelu (zarówno te pozytywne jak i negatywne), to proszę o odpowiedź na PW. Lubię wiedzieć co posiadam.
    Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam.