Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G X16XEL AWARIA KLIMATYZACJI

maniek06 09 Sie 2010 22:52 2574 2
  • #1 09 Sie 2010 22:52
    maniek06
    Poziom 9  

Prosze o pomoc gdzie szukać usterki.

Układ napełniony, szczelny, ciśnienie właściwe.

Po włączeniu zapala się kontrolka w przycisku i pomarańczowa kontrolka w liczniku - zbiornik z wiatraczkiem.

Po kilku sekundach obydwa wentylatory startują na obroty max. i jednocześnie wskaźnik temperatury cieczy chodzącej spada do zera.

Sprężarka nie startuje, gdyż nie dochodzi do niej napięcie. Po podaniu napięcia na krótko sprężarka rusza.

Pan elektronik podłącza komputer i jedyne co można wyczytać to, że po włączeniu klimy wskakuje jakaś duża temperatura załączająca wentylatory. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej po wymianie.

Sprawdziłem to na kilku modułach tych z lewego nadkola. Na wszystkich to samo. Tylko mój oryginalny moduł nie daje oznak życia.

Przyczyną powstania usterki jest zwarcie instalacji samochodowej z 230V poprzez gniazdo zapalniczki.

Diagnoza Pana elektronika - zwarcie w instalacji lub awaria włącznika lub awaria ECM.

Jeśli ktoś miał podobne objawy zapraszam do dyskusji gdyż nie bardzo stać mnie na wymianę komputera z kodowaniem itd.

0 2
  • TermoPasty.pl
  • #2 09 Sie 2010 23:33
    tomasz0703
    Poziom 25  

Musisz wykonać diagnostykę jakimś konkretnym testerem bo bez tego można gdybać.Może presostat ,czujnik oblodzenia ewapulatora zwarcie lub przerwa w wiązce czujnika temperatury brak komunikacji ecu z modułem wentylatorów .Jak byś potrzebował sterownik silnika z immo do x16xel to mam pisz na priva .

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 27 Sie 2010 06:21
    maniek06
    Poziom 9  

Usterka usunięta. Przyczyna to uszkodzenie sterownika silnika. Zaprogramowanie i zamontowanie innego pomogło natychmiast.

0