Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TestoTesto
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra G X16XEL AWARIA KLIMATYZACJI

09 Aug 2010 22:52 2718 2
  • Level 9  
    Prosze o pomoc gdzie szukać usterki.

Układ napełniony, szczelny, ciśnienie właściwe.

Po włączeniu zapala się kontrolka w przycisku i pomarańczowa kontrolka w liczniku - zbiornik z wiatraczkiem.

Po kilku sekundach obydwa wentylatory startują na obroty max. i jednocześnie wskaźnik temperatury cieczy chodzącej spada do zera.

Sprężarka nie startuje, gdyż nie dochodzi do niej napięcie. Po podaniu napięcia na krótko sprężarka rusza.

Pan elektronik podłącza komputer i jedyne co można wyczytać to, że po włączeniu klimy wskakuje jakaś duża temperatura załączająca wentylatory. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej po wymianie.

Sprawdziłem to na kilku modułach tych z lewego nadkola. Na wszystkich to samo. Tylko mój oryginalny moduł nie daje oznak życia.

Przyczyną powstania usterki jest zwarcie instalacji samochodowej z 230V poprzez gniazdo zapalniczki.

Diagnoza Pana elektronika - zwarcie w instalacji lub awaria włącznika lub awaria ECM.

Jeśli ktoś miał podobne objawy zapraszam do dyskusji gdyż nie bardzo stać mnie na wymianę komputera z kodowaniem itd.
  • TestoTesto
  • Level 25  
    Musisz wykonać diagnostykę jakimś konkretnym testerem bo bez tego można gdybać.Może presostat ,czujnik oblodzenia ewapulatora zwarcie lub przerwa w wiązce czujnika temperatury brak komunikacji ecu z modułem wentylatorów .Jak byś potrzebował sterownik silnika z immo do x16xel to mam pisz na priva .
  • Level 9  
    Usterka usunięta. Przyczyna to uszkodzenie sterownika silnika. Zaprogramowanie i zamontowanie innego pomogło natychmiast.