Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

M61PME-SP2 trzy długie sygnały,jeden krótki <-3 serie

10 Aug 2010 00:42 1967 7
  • Level 28  
    Witam.
    Mam problem z płytą główną M61PME-SP2.
    Osoba która poprosiła mnie o pomoc wyjaśniła mi sytuacje. Mianowicie gdy komputer pracował dotknęła (możliwy niewielki wstrząs) noga obudowy komputera, po czym komputer się wyłączył.
    Nie był to jeden przypadek,bo bywało,że komputer został dotknięty a nawet muśnięty,i była powtórka z rozrywki.
    Po tym już nie zawsze startował,aczkolwiek kilka razy się udało. Gdy nie startował wydawał 3 długie piski i jeden krótki. Były trzy takie serie,po czym dłuższa chwila ciszy i dalej to samo.
    Obrazowo przedstawię to tak.
    Sygnał dźwiękowy ->ok 3 sek przerwy-> sygnał dźwiękowy ->ok 3 sek przerwy-> sygnał dźwiękowy ->ok 30-60 sek przerwy-> i znowu wcześniej podana sekwencja.
    Wyciągnąłem kartę graficzną,sprawdziłem styki i to samo z procesorem.
    Częstotliwość występowania w/w problemu znacznie spadła,ale jeszcze bywa ,że komputer się nie włącza.
    Nie jestem w stanie podać szczegółów reszty podzespołów.
    PS-zasilacz sprawdziłem-wszystko ok.
    Dodam,że gdy mocno dociskałem radiator komputer ruszał ,ale podejrzewam,że może przez to wygięcie płyty głównej wywołał ruch na gnieździe PCI-E. RAM sprawdzałem-to nie on.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 35  
    Continuous beeping, each lasting about three seconds - odwieczny problem :)
    Czy uruchomienie płyty bez pamięci i bez grafiki generuje inny kod błędu?
  • LegrandLegrand
  • Level 28  
    Witam. To tak-własnie z uziemieniem u tej pani jest kiepsko,czyli go nie ma-poprosiłem jej męża aby je dorobił (nawet przewód uziemienia podlączyć pod grzejnik) bo sa przebicia (dotknałem grzejnika i obudowy). Sęk w tym,że to się jeszcze nigdy nie działo. Po wyjęciu RAM dalej to samo i karty graficzne też.
    Po wyjęciu procesora i zamontowaniu go z powrotem dalej to samo (temp. ok) ale gdy mocno go docisnąłem szanse na pomyślne uruchomienie były większe,ale nie stu procentowe.
  • Level 35  
    Jeśli bez ramu i grafiki daje taki sam sygnał, to stawiałbym na uszkodzenie płyty (mikropęknięcie). Czasami zewrze i trzyma.
  • Level 28  
    Czy takie pęknięcie mogło powstać w sposób NIEmechaniczny :?: (tupu wstrząs komputera itp,bo jako tako wiem,że on nawet nie był przenoszony,a te puknięcia nogą były z taką siłą jak naciśnięcie łącznika światła ;) )
  • Level 35  
    Widziałem już wiele płyt z "dołkiem" w miejscu procesora, więc naprężenia tam są. Jeśli do tego dołoży się kopnięcie to ... :)
  • Level 28  
    Tzn nie było to kopnięcie takie,że obudowa cofała sie 20cm :D
    To raczej było puknięcie.
    Sęk w tym,że później wystarczyło go dotknąć,żeby padł.