Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta EP 1050

primary 08 Wrz 2004 20:26 1142 6
  • #1 08 Wrz 2004 20:26
    primary
    Poziom 16  

Witam
    Nie mam duzego doswiadczenie z minolta mam taki problem, kopie na formacie A4 sa w porzadku natomiast na formacie A3 robia sie jasne plamy w wiekszym stopniu na brzegach kartki bardzo widoczne. Te jasne plamy sa bardziej widoczne w drugiej czesci kopi A3. Kopiarka ma 303 tys. Co z tym fantem zrobic?
    1. zmienic wszystkie druty ?
    2. zmienic developer ?
    3. zmienic beben ?

nie mam pojecia ile kopi zostalo wykonane na bebnie i developerze, natomiast tak jak wspominalem kopia A4 jat super.

pozdrawiam :)

0 6
  • #2 08 Wrz 2004 23:42
    Watażka
    Poziom 21  

Dwie najbardziej prawdopodobne rzeczy, to:
    - developer (wytrzymałość 50k)
    - krzywienie papieru. Zwróć uwagę czy kopia jest równa na kartce. Może się zdarzyć, że kartka "idzie" krzywo, co może powodować falowanie papieru pod bębnem i stąd białe plamy.
    Bęben i druty elektrod nie powodują takich objawów, jak opisane.

0
  • #3 09 Wrz 2004 00:35
    primary
    Poziom 16  

format A4 miesci sie w granicach tolerancji natomiast faktycznie A3 jest przesuniety obraz wzgledem kartki w lewo o 1cm , sprawdze czy to jest moj blad podczas kopiowania:)
    jezeli chodzi o regulacje to podejrzewam ze tylko szuflada wchodzi w gre?

pozdrawiam

0
  • #4 09 Wrz 2004 10:10
    mira_ct
    Poziom 11  

Sprawdz ustawienie blachy przy elektrodzie dolnej. Regulacja góra - gół. Prwadopodobnie masz za nisko.

0
  • #5 09 Wrz 2004 10:24
    mira_ct
    Poziom 11  

Sprawdz ustawienie blachy przy elektrodzie dolnej. Regulacja góra - gół. Prwadopodobnie masz za nisko.

0
  • #6 09 Wrz 2004 12:18
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Hi !

Tylko jak podnosisz to z czuciem - jeden koleś też podniósł i miał nieco bęben porysowany he,he,he :-)

Wymień przy okazji drut elektrody transferowej !

Pozdro.C.

0
  • #7 09 Wrz 2004 19:14
    primary
    Poziom 16  

Witam serdecznie
    dzieki za pomoc spostrzezenia Wasze byly trafne okazalo sie ze jednak blacha byla za nisko na transferze , zmienilem prz okazji druty i wszystko jest ok :)
    pozdrawiam

0