Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dalco MP3-FCG8 BLUETOOTH mikrofon wprowadza trzaski

10 Sie 2010 09:41 2425 3
 • Poziom 9  
  Jak w temacie. Skusiłem się na sprzęt tej firmy.
  Kosztował tyle że raczej nie mam ochoty wysyłać go do serwisu i pozbyć się sprzętu a potem pewnie otrzymać ten sam z tymi samymi usterkami.
  W każdym razie pomijam fakt że od czasu do czasu trzeba go resetować bo oprogramowanie się zacina i przestaje działać potencjometr głośności, po resecie wraca do normy. To dla przestrogi gdyby ktoś rozważał zakup.

  Do sedna:
  najbardziej potrzebowałem funkcji BLUETOOTH niestety okazało się że mikrofon mój głos zbiera jak z zaświatów i dodaje do niego trzaski i szum.
  Czy może ktoś miał doświadczenia z tym sprzętem ?
  Rozważam zakup mikrofonu ewentualnie jakiegoś filterka zakłóceń i samodzielnej naprawy tego złomu. Mam dziwne przeczucie że nie wiele to zmieni bo pewnie winny jest sam zestaw BT który wsadzili do środka ale jestem gotów zaryzykować. Ostatecznie nie będzie działać zestaw BT teraz i tak nie daje się przez to rozmawiać, moich rozmówców słychać ładnie w głośnikach jednak oni mnie nie słyszą.
  Przyjmę każdą radę ;)
  Może wyprowadzę mikrofon na zewnątrz panelu, przymocuje gdzieś koło kierownicy na kolumnie pod zegarami.
 • Poziom 30  
  Jeśli mikrofon jest wbudowany w radio to nie wiele zdziałasz , niestety taki urok taniego sprzętu, trzeba było wziąść sony ;)
  Możesz spróbować zaingerować w przedwzmacniacz na płycie radia od mikrofonu o ile jest wogóle do zlokalizowania.
  Możesz też podłożyć na próbę inny mic.
 • Poziom 17  
  Faun77 - a proszę napisz mi w jaki sposob łączysz komórkę z tym radiem za pomocą Bluetooch'a? Bo mam taki sam sprzęt, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Nawet sam sprzedawca nie wiedział. A gdzieś wyczytałem, że inni też mieli z tym problemy i że ten cały BT to tylko ściema...
 • Poziom 17  
  już wiem jak, teraz tylko sprawdzić to w praktyce... :P

  - Przytrzymać przycisk "MUT" przez ok 5 sekund dopuki napis "PAIRING" nie pojawi sie na wyświetlaczu
  - Włączyć bluetooth w telefonie i wyszukać urządzenia będące w zasięgu
  - Wybrać urządzenie BHF101K i wprowadzić kod 0000 żeb potwierdzić połączenie. Po zatwierdzeniu napisa "PHONE" pojawi sie na wyświetlaczu urządzenia i zestaw głośnomówiący jest gotowy do pracy
  - Jeżeli nie uda się uzyskać połączenia przez 2 minuty naciśnij przycisk "MUT" aby ponownie rozpocząć wyszukiwanie "PAIRING", aż pojawi się napis "PHONE"