Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF2420 - problem ze startem

10 Sie 2010 09:57 2451 1
  • Poziom 2  
    Witajcie. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Zmywarka Electrolux ESF2420 jako pierwszy punkt dowolnego programu uruchamia wypompowanie wody. W moim sprzęcie ten krok powtarza się trzy razy, a następnie zgłaszany jest błąd "problem z odpływem wody" (według instrukcji: "wskaźnik zakończenia programu pulsuje w kolejności 2-2"). Sprawdziłem pompę wylewającą: jest sprawna i czysta, sprawdziłem również wąż odpływowy - jest OK. Zastanawiam się, czy jest jakiś czujnik poziomu wody, który być może zablokował się. Przy zbiorniku na sól znalazłem kontaktron współpracujący z pływakiem w tym zbiorniku, ale ten nie ma wpływu na mój problem. Zauważyłem także, że zbiornik na sól jest wypełniony wodą pod sam korek - czy to normalne (soli nie wsypuję - używam tylko tabletek). Wylałem tę wodę przy pomocy wężyka, ale niczego to nie zmienia.
  • Poziom 2  
    Zmywarka zaczęła działać, podejrzewam że przez przypadek. Wyciągnąłem plastikowy element ze zbiornikiem na sól i odkręciłem elektrozawór znajdujący się przy tym zbiorniku. Zawór był dobry, nie widać było zabrudzenia. Po zamontowaniu elementu do zmywarki, program wystartował normalnie...