Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop - czarny ekran - błąd sterownika ekranu

10 Sie 2010 10:18 2275 4
  • Poziom 2  
    Mam laptopa Compaq Presario X1000. Problem zaczął się od komunikatów "błąd sterownika ekranu" i psucia się grafiki oraz zawieszania, aż ostatecznie po zrestartowaniu komputera pojawił się czarny ekran i nawet nie ma informacji z biosu - nic. Po jakimś dłuższym czasie znów włączyłam komputer i działał krótko - znów powtórzyło się to samo: komunikaty i czarny ekran. Teraz już jest za każdym razem tylko czarny ekran. Chętnie bym wszystko sformatowała, ale jak wrzucam płytę, to też nic się nie dzieje - czarny ekran. Podłączyłam ekran zewnętrzny i też się nie udało. Czy to może być sprzęt czy raczej tylko ten sterownik? Gdzieś czytałam, że bios mógł zapamiętać złe ustawienia. Co mam zrobić, żeby sformatować kompa i zainstalować wszystko od nowa?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Sadze że to problemy z kartą graficzną, raczej nie o monitor chodzi, małe szanse zeby w jednym momencie padł Ci monitor i gniazdo do monitora zewnętrznego.

spróbował bym wymienić karte graficzną,
  • Poziom 2  
    Ok. Spróbuję. Dziękuję. A ile taka karta do takiego starego laptopa może kosztować?
  • Poziom 11  
    najlepiej byloby najpierw sprawdzic czy napewno to jest to (pozyczyc od kogosc, albo zobaczyc czy z innego laptopa wlasnego nie pasuje czasem), karty do starych laptopow nie sa drogie, podobnie jak stare laptopy:)

to jest właśnie przewaga diagnostyki w serwisach, ze maja podzespoly i moga sprawdzić czy napewno na tym polega usterka
  • Poziom 2  
    Dzięki. Sprawdzę sama, a jak się nie uda, to przekażę specjalistom. Pozdrawiam!