Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e36 1.8is brak iskry po zwarciu

10 Sie 2010 12:31 3992 11
  • Poziom 10  
    Witam!
    Niedawno zmieniano mi rozrusznik w samochodzie. I po kilku dniach przestał działać, w instalacji było zwarcie, auto traciło napięcie a gdy było odpalone grzał sie akumulator i kable dochodzące do niego. Jak się okazało w innym warsztacie rozrusznik wypadł(ktoś go nie dokręcił) i robił zwarcie. W między czasie jeszcze strzelił gaz(gdy było zwarcie). Od tej pory auto nie ma iskry na 4 cylindrze i nie pali na 2 cylindrze a ma iskre(prawdopodobnie wtrysk). Zmieniłem Cewkę, kable i świece. Iskry dalej nie ma na 4 cylindrze. Co może być przyczyną? Auto z 1994r silnik m42b18.
  • Poziom 10  
    Czy naprawdę nikt nie ma żadnego pomysłu?
  • Poziom 12  
    Czujnik położenia wałka rozrządu.
  • Poziom 31  
    Zobacz czy masz wysterowanie ze sterownika na tą niepracującą cewkę. Zobacz czy jest wysterowany niepracujący wtryskiwacz, jeśli tak zamień go miejscem z innym i zobacz czy problem przeniesie się wraz z wtryskiwaczem. Moim zdaniem od tej dyskoteki z kablami poleciało DME, ale potrzeba kilku kluczowych pomiarów.
  • Użytkownik obserwowany
    Kolego to bmw a one wszystkie sa zagazowane, by chodziła na gazie jak by szpryca się zablokowała.

Ale poprawka gaz strzelił BO na 4 cylindrze nie było iskry a nie na odwrót, częsta przypadłość.
  • Poziom 31  
    Masz rację Romoo nie doczytałem z tym gazem.Przepraszam.
  • Poziom 10  
    A jak to pomierzyć może ktoś mi podpowie? I u mnie nie ma 4 cewek tylko jest jeden cewko-moduł.
  • Poziom 42  
    Jeżeli to silnik B18 to masz cztery cewki i konektor /wtyczka / do nich.Momik dobrze podpowiada sprawdz sterowanie cewek na tym wtyku.
  • Poziom 10  
    U mnie jest 1 cewko-moduł taki jak w silniku m44b18 i idzie tylko jedna okrągłą wtyczka z kilkoma pinami.
  • Poziom 42  
    Czy ten "cewko - moduł" ma wyprowadzenia na świece? Ile jest pinów w tej wtyczce?
  • Poziom 10  
    tak cewko-moduł ma wyprowadzenie na świece a do niego dochodzi 6 pinów.
  • Poziom 31  
    No i jak sprawdziłeś to kluczowanie czy bujasz się na 3 garach jak matizem ? :D